Vokietija pagyrė Lietuvą už tai, kad perleis Ukrainai 6 mobilius radarus „Amber 1800“. Yra už ką. Bet analogiškai pagirti Vokietijos ir JAV neišeina. Jei NATO galybės duotų Ukrainai proporcingai tiek, kiek Lietuva, Danija, Estija ar Čekija, karas būtų baigtas. Po Naujųjų JAV ilgam nutraukus paramą tapo aišku, kad karas vyks nežinia kiek, o laikas eina nebe Ukrainos naudai.

Būtent toks buvo Bideno planas – sankcijomis Rusijai ir ribota parama Ukrainai pasiekti, kad rusų raketos pasibaigtų greičiau nei Ukrainos elektrinių generatoriai ir elektros perdavimo linijos.

Bideno planas vis labiau atrodo toks pat „realus“ kaip ir Putino užkeikimai, kad specialioji karinė operacija vyksta pagal planą.

Kikename iš fuhrerio, kad nors Ukraina išjungė 14 proc. reicho naftos gamyklų pajėgumų (tik pačių pasigamintais ginklais!), baigia sudaužyti išgirtą Krymo oro erdvės gynybą ir privertė slėpti tai, kas liko iš Juodosios jūros laivyno, viskas fuhreriui vis tiek eina pagal planą.

Bet ar ne panašiai skamba tai, kad Bidenas ir kiti NATO lyderiai prisiekinėja, kad rėmė, remia ir rems Ukrainą, bet ukrainiečiai laiku negauna nė pusės to, kas pažadėta, o ir tie pažadai – tik katino ašaros, palyginti su tuo, ką NATO gali?

Būtent toks buvo Bideno planas – sankcijomis Rusijai ir ribota parama Ukrainai pasiekti, kad rusų raketos pasibaigtų greičiau nei Ukrainos elektrinių generatoriai ir elektros perdavimo linijos.

Rimvydas Valatka

Karas vyksta dvejus metus ir tris mėnesius. Raketas rusai gamina iš tų pačių JAV komponentų, tik dėl sankcijų ištęstos tiekimų grandinės moka už juos brangiau. Negana to, balistines raketas Rusijai sistemingai tiekia Iranas ir Š.Korėja. Bet tai nepakeitė Bideno nuostatos neleisti Ukrainai iššauti į Rusijos teritoriją net iš amerikoniško lanko.

Rusams pradėjus puolimą Charkivo kryptimi Bideno planas neeskaluoti – neleisti Rusijos žemėse naudoti JAV ginklų darosi jau ne šiaip kvailas, o stačiai idiotiškas.

Kinijoje gavęs iš chano Xi jarlyką dar šešerius metus valdyti Moskoviją taip kaip valdė, fuhreris Pu liepia armijai pulti. Rusai telkia kariuomenę Charkivo ir Sumų kryptimi. Praleistas laikas haimarsais ištaškyti agresorių susitelkimo vietas. Bet tai ne Ukrainos generolų kaltė. Ukrainai uždrausta šaudyti į Rusiją ir haimarsais, ir amerikoniškomis haubicomis.

Ukrainiečiai turėjo teisę tik laukti. Kaina – rusai lengvai okupavo pilkąją zoną tarp sienos ir Lipcų – Vovčansko. Ukrainiečiai buvo priversti atiduoti priešui iniciatyvą. Kare tai nedovantina. Arba tu užimi pilkąją zoną, arba tai padaro priešas.

Ką ukrainiečiai turėjo padaryti 2022 m. po rudens puolimo nustūmę rusus nuo Charkivo ir išėję iki sienos? Įžengti į Belgorodo, Kursko ir Briansko sritis, kad 5-10 km atstumu sukurtų pilkąją zoną, trukdančią rusams naudoti artileriją ir salvinės reaktyvinės ugnies sistemas prieš Ukrainą.

Net dabar, kai į Vovčanską ginančius ukrainiečius rusai iš savo teritorijos lupa artilerija ir mėto bombas iš lėktuvų, ukrainiečiai neturi teisės naikinti jų baterijų haimarsais ir JAV haubicomis!

Rimvydas Valatka

Kadangi Amerika būtų stojusi piestu, to net nebandė. Pusantrų metų iš ten rusai nebaudžiami apšaudydavo Sumų ir Černihivo miestus bei kaimus. Žūdavo išimtinai tik civiliai, buvo naikinami žmonių namai, mokyklos, ligoninės ir ūkiai.

Priartėję prie Vovčansko, kur vyksta sunkūs mūšiai, rusai „Grad“ sistemomis jau gali daužyti Charkivą. Sutaupys S-300 raketų. „Patriot“ prie Charkivo ir dabar nėra. Yra tik daug angliškų, vokiškų ir prancūziškų kalbų apie „Patriot“ naudą Charkivo gynybai. Nepaisant to, kad jau pusmetis, kai net poetams aiškus rusų tikslas – paversti Charkivą kitu Mariupoliu. Charkivui, kaip ir Odesai, trūksta ir artimo nuotolio zenitinių raketinių kompleksų dronams numušinėti.

Net dabar, kai į Vovčanską ginančius ukrainiečius rusai iš savo teritorijos lupa artilerija ir mėto bombas iš lėktuvų, ukrainiečiai neturi teisės naikinti jų baterijų haimarsais ir JAV haubicomis!

Kažkokia Pentagono priedurnė urbi et orbi išsišiepusi pakudakavo, kad ginklus mes, amerikiečiai, duodame tik tam, kad ukrainiečiai jais šaudytų tik Ukrainoje. Matyt, išsigando, kad rusai dar galėjo pagalvoti, jog valstybės sekretorius Blinkenas, viešėdamas Kyjive, kur gitara sugrojo kietą gabalą bare, pasakė kiek kitaip.

Faina, kai JAV valstybės sekretorius pavaro Kyjivo bare. Ne taip faina buvo skaityti paskaitą Kyjive apie korupciją tuo metu, kai JAV neleidžia ukrainiečiams sugroti amerikoniškais instrumentais prie Vovčansko, kaip to reikalauja karo logika. Todėl 19 tūkst. gyventojų turėjęs miestas, kuriam gresia antra rusų okupacija, jau nušluotas nuo žemės ir be gyventojų.

Regis, popiežius pavadino Bideną doru kataliku. Kadangi doro kataliko tikslas rojus, evakuacijos iš Vovčansko vaizdai – senių su išgąsdintais šuneliais ir verkiančių močiučių, tempiančių drabužį plastiko maišelyje, voros – tai, ką šv. Petras turėtų kada nors parodyti Bidenui prie rojaus vartų.

Tik kas tas Vovčanskas su pražuvusiais 19 tūkst. žmonių gyvenimais JAV ir ES? Kas ta Avdijivka, Bachmutas, Lysyčanskas, Sjeverodoneckas, Popasna, Uhledaras, Časiv Jaras, kur neliko nė vieno sveiko namo, ką tik glaudusių per 380 tūkst. žmonių? Užtat kokia neeskalacija.

Rusų lakūnams tonos kabais daužant Vovčanską Baerbock ragino: Vakarai turi padėti Ukrainai apsiginti. Ką ji, Vokietijos užsienio reikalų ministrė, čia ragino? Ufonautus? Dievo angelus?

Pu planas, kad ir kaip komiškai fuhreris atrodo skiesdamas, jog viskas eina pagal planą, yra kiek praktiškenis nei Bideno. Nes fuhreriui nusišvilpt, jei neteks visų europinės dalies naftos gamyklų ar paklos dar pusę milijono baudžiauninkų. Užtat paliks Ukrainą be elektros.

NATO toliau neeskaluojant ukrainiečiams gali nelikti nieko kito kaip tik trauktis į Europą. „Kol Vokietija ir Prancūzija negali apsispręsti dėl paramos Ukrainai strategijos, Ukraina lėtai miršta“, sako vokiečių saugumo ekspertas N.Lange.

Rimvydas Valatka

Rusofašistai varo Ukrainą į blekautą. Sudaužytas Dniprohesas, didžiausios šiluminės elektrinės. Kuo ilgiau NATO lyderiai taukš apie tai, kad reikia „Patriot“ sistemų, tuo greičiau rusai imsis elektros jungčių. Maratono rusų raketos prieš Ukrainos elektrą baigtis žinoma iš anksto.

ES, žinoma, tieks Ukrainai elektrą, tik kaip bus, jei rusai sudaužys elektros jungtis su ES? Be elektros šalis fiziškai negalės gintis – gaminti dronų ir sviedinių, šovinių ir ekipuotės, stos traukiniai, miestų gyvenimas.

Bet Bidenas toliau laikosi plano – Ukraina ginasi tik kaip apsupta tvirtovė, sėdi slėptuvėse. Bet slėptuvės – ne išeitis kariuomenei. Generatorių ir elektros jungčių slėptuvės neapgins.

Kariuomenė turi smogti priešui. Kaip tai padaryti Ukrainai, kuri neturi tų 120 senų, seniai žadėtų F-16, neturi oro erdvės gynybos ir raketų, kuriomis galėtų smogti Rusijos karo gamykloms? Ką ten raketų, artilerijos amuniciją didžiąją karo dalį ukrainiečiai seikėja pipete.

Kokia grimasa: viena Ukrainos brigada pernai gavo puikių JAV minosvaidžių, bet paskutines minas iš jų kariai iššovė pernai vasarą. Jei kariuomenė neturės galimybių išlįsti iš slėptuvių, priešas, remiamas aviacijos, graušis po metrą, kilometrą, dešimt. Kol neliks kur slėptis.

NATO toliau neeskaluojant ukrainiečiams gali nelikti nieko kito kaip tik trauktis į Europą. „Kol Vokietija ir Prancūzija negali apsispręsti dėl paramos Ukrainai strategijos, Ukraina lėtai miršta“, sako vokiečių saugumo ekspertas N.Lange.

„Ukraina negauna reikiamos pagalbos reikiama apimtimi. Mus sulaiko baimė, – pritaria Estijos premjerė Kallas. – Neturėtume patekti į baimės spąstus, nes Putinas būtent to ir nori. Jis nori, kad mes bijotume ir neremtume Ukrainos dėl baimės.“

Blogiausias scenarijus (nebūtinai išsipildys, bet NATO toliau mindžikuojant atmesti jį darosi vis sunkiau) – rusai po poros metų užima dykra paverstą Ukrainą. Ką pati dykra virstanti Rusija su ta teritorija darys? Su žmonėmis padės Rytų chanas.

Xi, su kuriuo taip trokšta draugauti Nausėda, kad net Taivaniečių atstovybės vardas jam užmigti ramiai neleidžia, atveš į Ukrainą 20 mln. kinų, Kimas – vergų korėjiečių. ES ir NATO gaus sieną su Kinija. Bideno plano pabaiga. Xi plano pradžia.

Skamba kaip sąmokslo teorija? Daugiau nei dvejus metus trunkantis Rusijos karas prieš Ukrainą 2022-ųjų išvakarėse irgi atrodė neįtikinamai, kaip sąmokslo teorija.