aA
JAV, D. Britanija, Švedija, Danija tiria Maskvos įtakas ir daro viską, kad apsaugotų savo rinkimus nuo Kremliaus atakų. Lietuvoje, kuriai ant nosies treji rinkimai, Seimas ištirs, kodėl JAV, Švedijoje, Danijoje, D. Britanijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Italijoje, Ispanijoje, Latvijoje ir Kinijoje buvo pasaulinė finansų krizė, o Lenkijoje nebuvo.
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© LNK

Ta proga viena VU mokslininkė atsargiai užsiminė, kad tai mažų mažiausiai mokslų daktaro lygio darbas. Kirba abejonė, kad Seimo jakeliūnai su Nobelio ekonomikos premijos vertu uždaviniu gali ir nesusidoroti.

Lyg tyčia prieš Seimui imantis mokslo aukštumų šturmo interneto platybėmis ėmė klaidžioti pretendentų į ekonomikos nobelius Gaižausko ir Simuliko raštas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, kuriame tiek klaidų, kad net užkietėję dvejetukininkai raitosi iš juoko.

Dėl savo klaidų du naisiečiai apkaltino Seimo kompiuterį. Tai jis, konservatorių padla, naisiečius šitaip pakišo. Seniau, kai valstiečiai dar nepūsdavo arabų Seime, o tik dirbdavo žemę, jie patys žvengdavo iš tokių gaižauskų ir simulikų, sakydami, kad prastam šokėjui ir pautai maišo.

Dabar kiti laikai. Kitas ir dainas naisiečiai dainuoja. Žuvys neprisimena savo vaikų, o naisiečiai – net savo įsimintinų mokslinių darbų vadovų pavardžių.

Dėl savo klaidų du naisiečiai apkaltino Seimo kompiuterį. Tai jis, konservatorių padla, naisiečius šitaip pakišo. Seniau, kai valstiečiai dar nepūsdavo arabų Seime, o tik dirbdavo žemę, jie patys žvengdavo iš tokių gaižauskų ir simulikų, sakydami, kad prastam šokėjui ir pautai maišo.
Rimvydas Valatka

Antai kitas pretendentas į ekonomikos Nobelį, buvęs kolchozo brigadininkas, o gal tik motiejukų ir eraičino selekcininkas Šimas, prieš porą metų apsirūpinęs Edukologijos universiteto diplomu, net kankinamas viduramžių metodais neprisiminė, kas buvo jo diplominio darbo vadovas. Tik prisipažino, kad jam „ant pavardžių sunku“.

Kultūros komiteto pirmininkui sunku net „ant savo paties balsavimų“. Anksčiau pagoniškai užburto laiko triumfališkai sugrįžęs į LRT eterį su kaką darančio katino aplombu pareiškė, kad Seime nė sykio nebalsavo žemės ūkio reikalu. Kai tik Seime išgirsiąs žodį „žemė“, čiumpa balsavimo kortelę, bėga į žaliesiems įprastą 6 l tūrio „Cadillac Escalade“ ir varo neatsisukdamas. Iki pat Kauno marių. Kur nuo pagundos užsidaro aptvare su danieliais.

Kai žurnalistai viens du išaiškino, kad viskas yra taip, tik atvirkščiai, Kultūros komiteto pirmininkas, nutaisęs leitenanto Šmito 69-ojo sūnaus snukutį, išpoškino, kad gyvulių veislininkystė – visai ne žemės ūkis.

Kultūros komiteto pirmininkui toks riktas turbūt atleistinas. Tik kaip toks lapausis galės ištirti, kodėl Kinijoje, Amerikoje, Afrikoje ir net Estijoje krizė buvo, o Lenkijoje ne, jei jis net tokį žemės ūkio subjektą, kaip Karbauskio karvė, nuo dirbtinio apsėklinimo dirbtinai atskiria?

Gerai, kad bent Skverneliui nieko tirti nereikia. Jis dar dirbdamas kelių policininku iš milicijoje gerąją patirtį įgijusių porininkų sužinojo, kad kebabinės, kioskai ir turgeliai, o ypač Gariūnų turgus yra pažangesnė prekybos forma už pasaulinius prekybos tinklus.

Užtenka pridaryti prekybos centrus, pristeigti valstybinių vaistinių ir krautuvių, kiek tai primokėti būrams už tai, kad tie eitų apsipirkti į turgelius ir kioskelius, ir dešrų bei sardelių kainos smuks taip, kad nebe lietuviai į Suvalkus, o broliai lenkai miniomis į Marijampolę ir Gariūnus apsipirkti trauks.

Tiesa, labai norint Skvernelio paslaugiai mums „nutekintame“ ir naisiečių elektorato jau sudievintame traktate apie kainas ir valdžios begalinę meilę smulkiajam verslui ties siūlėmis galima pamatyti ne tik baltų siūlų, bet ir baltų virvių ar net tikrų tikriausių baltų arklių. Kurie, patys žinote, kada paryčiais aplanko tokių traktatų kūrėjus.
Rimvydas Valatka

Įžvalgesni stebėtojai atkreipė savo bjaurų dėmesį į tai, kad tai už šitą „know-how“, o ne už begėdiškas Vyriausybės nuolaidas mūsų sąskaita „Orlen Lietuva“ kompanijai Lietuvoje, lenkų valdžia Krynicos forume Skvernelį iš anksto titulavo metų žmogumi.

Tiesa, labai norint Skvernelio paslaugiai mums „nutekintame“ ir naisiečių elektorato jau sudievintame traktate apie kainas ir valdžios begalinę meilę smulkiajam verslui ties siūlėmis galima pamatyti ne tik baltų siūlų, bet ir baltų virvių ar net tikrų tikriausių baltų arklių. Kurie, patys žinote, kada paryčiais aplanko tokių traktatų kūrėjus.

Kai Skvernelis ir į jį panašūs smulkiuosius prekeivius verčia didinti MMA, didina jiems individualios veiklos, verslo liudijimų ir kt. mokesčius, apstato turgelius ir krautuvėles taisyklėmis-akmenimis, kasos aparatais, o apstatę čia pat reikalauja aparatus keisti, ir smulkieji net žviegia nuo priespaudos. Skvernelis ir jo pasubinotai kratydami dvigubus pagurklius kikena į saują: „Kokie iš jūsų verslininkai – jei negalite algos 20 eurų padidinti, tai bankrutuokite!“

Kai smulkieji krautuvininkai ima bankrutuoti, Skvernelio pasubinotai parašo traktatą, kad štai prismaugsim prekybos centrus, ir smulkiųjų bulvės vėl žydės.

Kiti taip pat ne mažiau pikti liežuviai, kurie aiškiai bus nupirkti konservatorių, Skvernelio traktate apie kainas, turgelius ir meilę sovietinio stribo šautuvui pasigedo nuoseklumo.

Kodėl, klastingai klausė šitie kandys, tuo metu, kai SS teisingai nusprendė suduoti smūgį penkiems prekybos tinklams ir čia pat suteikti laisvo plaukiojimo teisę turgeliams ir kioskeliams, jis to paties nesiūlo žemės ūkyje?

Juolab kad ir taip yra ką tirti. Pasaulinės krizės priežastis. Visus landsbergius iki XVIII a. kartų imtinai. Grybauskaitę. O dar reikia reabilituoti į Rusiją pabėgusį dorą lietuvį bankininką Romanovą ir Rusijos kalėjime sėdintį bankininką Antonovą.
Rimvydas Valatka

Ar nebūtų logiška drauge įvesti konkurenciją ir oligarchiniame mūsų žemės ūkyje, kuris irgi juk lemia aukštas maisto kainas, klausė jie. Tarkim, kodėl SS nieko nekalba apie tuos, kurie, kaip Karbauskis, Kaikaris ir šimtai kitų žemgrobių, valdo 20 000 ar net 35 000 ha ir smaugia smulkiuosius – per trąšas, grūdų supirkimą etc.? Juk vienam asmeniui pagal įstatymą priklauso tik 500 ha ariamos, ir nė aro daugiau.

Tai gal vienu mostu atimkim iš latifundininko už bet kokios konkurencijos ribų Karbauskio 34 500 ha, išdalykim juos kaimo biednuomenei, ir ta grūdus mums pardavinės ne po 220 EUR/t, o o po 150 eurų ir mažiau? Ir dar iš kaikarių, agrovilų, rimkevičių atimkim. Susmulkinkim jų ūkius iki rėželių, ir nė nepamatysim, kaip duoną su sviestu valgom už dyką.

Tačiau nuo kada ir kas Lietuvoje taip sudėtingai žiūri į ekonomiką? Todėl nesiknaisiokim po Karbauskio lizingus. Būkim tokie pat fragmentiški ekonomikoje, koks suskilęs į gabalėlius yra buvęs policijos generalinis komisaras. Kuris šventai tiki.

Tikėkim ir mes. Kad geriausia išeitis – valdžiai nuolat kaišioti savo purvinas panages į rinką. Bet dar geriau – atimti ir padalyti. O po Prezidento rinkimų, kai pirmasis pasaulio policininkas ir, nebijokim to nepolitkorektiško žodžio, pirmasis pasaulyje politikas, neturintis vešlios šukuosenos, laimės tiesioginius Prezidento rinkimus, nors ir tvanas.

Juolab kad ir taip yra ką tirti. Pasaulinės krizės priežastis. Visus landsbergius iki XVIII a. kartų imtinai. Grybauskaitę. O dar reikia reabilituoti į Rusiją pabėgusį dorą lietuvį bankininką Romanovą ir Rusijos kalėjime sėdintį tokį pat Antonovą.

Viskas eina į gera šioje naisiečių karalystėje. Nenuleisdami rankų dieną naktį pluša ne tik Jakeliūnas, Kepenis ir Gaižauskas. Skvernelis įnešė svarų indėlį į merdintį mūsų mokslą. Ištyrė, kad jo ministrės, kurių vyrų verslai vien iš jų ministerijų įstaigų užsakymų per porą metų padidino apyvartą 370 proc., turėtų daugiau kalbėtis su savo vyrais.

Laukta Seimo sesija prasideda. Netrukus paaiškės ne tik tai, kas yra didesnis gandragalvis – Karbauskis, kuris priima po savo sparnu jį gandragalviu išvadinusį teisiamos partijos vadą Žemaitaitį, ar Žemaitaitis – kišantis galvą po gandragalvio sparnu?

Varpai jau skambina ir fundamentaliems mokslams. Norite sužinoti, yra gyvybė Marse ar nėra gyvybės Marse? Nesisielokit, broliai Piziuje. Viską teologė Širinskienė ištirs. Viskas bus naisu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Pergalė per dvi dienas ne šiaip pažemino Kremlių: Rusijoje netyla signalai apie realų perversmo scenarijų (8)

Trijų dienų specialiąja operacija pakrikštyta Rusijos invazija į Ukrainą turėjo baigtis dar...

Dailius Dargis

Milijonieriaus Karpavičiaus senų laikų bičiulio išpažintis ir įtarimai, kad verslininką iki mirties spaudė banditai klausimų kelianti vaizdo kamerų medžiaga (1)

Nors prieš ketverius metus mirusio Lietuvos milijonieriaus Raimondo Karpavičiaus vienturtis...

Daiva Žeimytė-Bilienė, laida „Iš esmės“, Virginija Spurytė

Lenkijos rinkimų purvas gali aptaškyti ir Lietuvą: situacija tampa pavojinga (9)

Lenkijoje artėjantys ypač svarbūs rinkimai jau sugebėjo sukelti sumaištį ir Europoje. Iš...

Oro balionų skaičius Lietuvos padangėse sparčiai mažėja: ateitis – miglota

Dar pavasarį buvo aptarinėjama, koks gi bus oro balionų oreivių ir visų jų entuziastų sezonas....

Apžvalgininkas – apie naujausius Turkijos reikalavimus: Vilniaus apgavystė tęsiasi (10)

Turkijos vadovas Recepas Tayyipas Erdoganas skelbia, kad parlamentas ratifikuos Švedijos narystę...

Mokslininkai aptiko stulbinamo derlingumo juodžemio plotus: tai – senovės civilizacijos žmonių palikimas, apie kurį patys nė nenutuokė

Amazonės upės baseinas garsėja vešliais, didžiuliais tropiniais miškais, tad galima spėti,...

Karas Ukrainoje. Iš JAV blogų žinių sulaukusi Ukraina gavo Bideno pažadą: mes nenusigręšime Ukrainos dronas smogė sraigtasparnių bazei Sočyje (7)

Jungtinės Amerikos Valstijos patvirtino laikinąjį biudžetą, kuris leis vyriausybei dirbti dar...

Iš lietuvio – naujienos apie tikrąją padėtį Ukrainoje: štai, kaip viskas dabar atrodo (11)

Osvaldas Guokas – vienas iš Lietuvos savanorių karių, kovojančių už Ukrainą. Bepiločių...

Profesionalas išbandė ir įvertino naujausią „Samsung“ planšetę: ar ji gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį?

Naujausia „ Samsung Galaxy Tab S9 Ultra“ planšetė yra viena didžiausių rinkoje ir apima...

Istorinė pergalė: LFF taurės finale triumfavo Pirmos lygos klubas iš kaimo (3)

Sekmadienį S. Dariaus ir S. Girėno stadione vykusiame LFF taurės finale triumfavo Vilniaus rajono...