aA
JAV, D. Britanija, Švedija, Danija tiria Maskvos įtakas ir daro viską, kad apsaugotų savo rinkimus nuo Kremliaus atakų. Lietuvoje, kuriai ant nosies treji rinkimai, Seimas ištirs, kodėl JAV, Švedijoje, Danijoje, D. Britanijoje, Prancūzijoje, Airijoje, Italijoje, Ispanijoje, Latvijoje ir Kinijoje buvo pasaulinė finansų krizė, o Lenkijoje nebuvo.
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© LNK

Ta proga viena VU mokslininkė atsargiai užsiminė, kad tai mažų mažiausiai mokslų daktaro lygio darbas. Kirba abejonė, kad Seimo jakeliūnai su Nobelio ekonomikos premijos vertu uždaviniu gali ir nesusidoroti.

Lyg tyčia prieš Seimui imantis mokslo aukštumų šturmo interneto platybėmis ėmė klaidžioti pretendentų į ekonomikos nobelius Gaižausko ir Simuliko raštas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, kuriame tiek klaidų, kad net užkietėję dvejetukininkai raitosi iš juoko.

Dėl savo klaidų du naisiečiai apkaltino Seimo kompiuterį. Tai jis, konservatorių padla, naisiečius šitaip pakišo. Seniau, kai valstiečiai dar nepūsdavo arabų Seime, o tik dirbdavo žemę, jie patys žvengdavo iš tokių gaižauskų ir simulikų, sakydami, kad prastam šokėjui ir pautai maišo.

Dabar kiti laikai. Kitas ir dainas naisiečiai dainuoja. Žuvys neprisimena savo vaikų, o naisiečiai – net savo įsimintinų mokslinių darbų vadovų pavardžių.

Dėl savo klaidų du naisiečiai apkaltino Seimo kompiuterį. Tai jis, konservatorių padla, naisiečius šitaip pakišo. Seniau, kai valstiečiai dar nepūsdavo arabų Seime, o tik dirbdavo žemę, jie patys žvengdavo iš tokių gaižauskų ir simulikų, sakydami, kad prastam šokėjui ir pautai maišo.
Rimvydas Valatka

Antai kitas pretendentas į ekonomikos Nobelį, buvęs kolchozo brigadininkas, o gal tik motiejukų ir eraičino selekcininkas Šimas, prieš porą metų apsirūpinęs Edukologijos universiteto diplomu, net kankinamas viduramžių metodais neprisiminė, kas buvo jo diplominio darbo vadovas. Tik prisipažino, kad jam „ant pavardžių sunku“.

Kultūros komiteto pirmininkui sunku net „ant savo paties balsavimų“. Anksčiau pagoniškai užburto laiko triumfališkai sugrįžęs į LRT eterį su kaką darančio katino aplombu pareiškė, kad Seime nė sykio nebalsavo žemės ūkio reikalu. Kai tik Seime išgirsiąs žodį „žemė“, čiumpa balsavimo kortelę, bėga į žaliesiems įprastą 6 l tūrio „Cadillac Escalade“ ir varo neatsisukdamas. Iki pat Kauno marių. Kur nuo pagundos užsidaro aptvare su danieliais.

Kai žurnalistai viens du išaiškino, kad viskas yra taip, tik atvirkščiai, Kultūros komiteto pirmininkas, nutaisęs leitenanto Šmito 69-ojo sūnaus snukutį, išpoškino, kad gyvulių veislininkystė – visai ne žemės ūkis.

Kultūros komiteto pirmininkui toks riktas turbūt atleistinas. Tik kaip toks lapausis galės ištirti, kodėl Kinijoje, Amerikoje, Afrikoje ir net Estijoje krizė buvo, o Lenkijoje ne, jei jis net tokį žemės ūkio subjektą, kaip Karbauskio karvė, nuo dirbtinio apsėklinimo dirbtinai atskiria?

Gerai, kad bent Skverneliui nieko tirti nereikia. Jis dar dirbdamas kelių policininku iš milicijoje gerąją patirtį įgijusių porininkų sužinojo, kad kebabinės, kioskai ir turgeliai, o ypač Gariūnų turgus yra pažangesnė prekybos forma už pasaulinius prekybos tinklus.

Užtenka pridaryti prekybos centrus, pristeigti valstybinių vaistinių ir krautuvių, kiek tai primokėti būrams už tai, kad tie eitų apsipirkti į turgelius ir kioskelius, ir dešrų bei sardelių kainos smuks taip, kad nebe lietuviai į Suvalkus, o broliai lenkai miniomis į Marijampolę ir Gariūnus apsipirkti trauks.

Tiesa, labai norint Skvernelio paslaugiai mums „nutekintame“ ir naisiečių elektorato jau sudievintame traktate apie kainas ir valdžios begalinę meilę smulkiajam verslui ties siūlėmis galima pamatyti ne tik baltų siūlų, bet ir baltų virvių ar net tikrų tikriausių baltų arklių. Kurie, patys žinote, kada paryčiais aplanko tokių traktatų kūrėjus.
Rimvydas Valatka

Įžvalgesni stebėtojai atkreipė savo bjaurų dėmesį į tai, kad tai už šitą „know-how“, o ne už begėdiškas Vyriausybės nuolaidas mūsų sąskaita „Orlen Lietuva“ kompanijai Lietuvoje, lenkų valdžia Krynicos forume Skvernelį iš anksto titulavo metų žmogumi.

Tiesa, labai norint Skvernelio paslaugiai mums „nutekintame“ ir naisiečių elektorato jau sudievintame traktate apie kainas ir valdžios begalinę meilę smulkiajam verslui ties siūlėmis galima pamatyti ne tik baltų siūlų, bet ir baltų virvių ar net tikrų tikriausių baltų arklių. Kurie, patys žinote, kada paryčiais aplanko tokių traktatų kūrėjus.

Kai Skvernelis ir į jį panašūs smulkiuosius prekeivius verčia didinti MMA, didina jiems individualios veiklos, verslo liudijimų ir kt. mokesčius, apstato turgelius ir krautuvėles taisyklėmis-akmenimis, kasos aparatais, o apstatę čia pat reikalauja aparatus keisti, ir smulkieji net žviegia nuo priespaudos. Skvernelis ir jo pasubinotai kratydami dvigubus pagurklius kikena į saują: „Kokie iš jūsų verslininkai – jei negalite algos 20 eurų padidinti, tai bankrutuokite!“

Kai smulkieji krautuvininkai ima bankrutuoti, Skvernelio pasubinotai parašo traktatą, kad štai prismaugsim prekybos centrus, ir smulkiųjų bulvės vėl žydės.

Kiti taip pat ne mažiau pikti liežuviai, kurie aiškiai bus nupirkti konservatorių, Skvernelio traktate apie kainas, turgelius ir meilę sovietinio stribo šautuvui pasigedo nuoseklumo.

Kodėl, klastingai klausė šitie kandys, tuo metu, kai SS teisingai nusprendė suduoti smūgį penkiems prekybos tinklams ir čia pat suteikti laisvo plaukiojimo teisę turgeliams ir kioskeliams, jis to paties nesiūlo žemės ūkyje?

Juolab kad ir taip yra ką tirti. Pasaulinės krizės priežastis. Visus landsbergius iki XVIII a. kartų imtinai. Grybauskaitę. O dar reikia reabilituoti į Rusiją pabėgusį dorą lietuvį bankininką Romanovą ir Rusijos kalėjime sėdintį bankininką Antonovą.
Rimvydas Valatka

Ar nebūtų logiška drauge įvesti konkurenciją ir oligarchiniame mūsų žemės ūkyje, kuris irgi juk lemia aukštas maisto kainas, klausė jie. Tarkim, kodėl SS nieko nekalba apie tuos, kurie, kaip Karbauskis, Kaikaris ir šimtai kitų žemgrobių, valdo 20 000 ar net 35 000 ha ir smaugia smulkiuosius – per trąšas, grūdų supirkimą etc.? Juk vienam asmeniui pagal įstatymą priklauso tik 500 ha ariamos, ir nė aro daugiau.

Tai gal vienu mostu atimkim iš latifundininko už bet kokios konkurencijos ribų Karbauskio 34 500 ha, išdalykim juos kaimo biednuomenei, ir ta grūdus mums pardavinės ne po 220 EUR/t, o o po 150 eurų ir mažiau? Ir dar iš kaikarių, agrovilų, rimkevičių atimkim. Susmulkinkim jų ūkius iki rėželių, ir nė nepamatysim, kaip duoną su sviestu valgom už dyką.

Tačiau nuo kada ir kas Lietuvoje taip sudėtingai žiūri į ekonomiką? Todėl nesiknaisiokim po Karbauskio lizingus. Būkim tokie pat fragmentiški ekonomikoje, koks suskilęs į gabalėlius yra buvęs policijos generalinis komisaras. Kuris šventai tiki.

Tikėkim ir mes. Kad geriausia išeitis – valdžiai nuolat kaišioti savo purvinas panages į rinką. Bet dar geriau – atimti ir padalyti. O po Prezidento rinkimų, kai pirmasis pasaulio policininkas ir, nebijokim to nepolitkorektiško žodžio, pirmasis pasaulyje politikas, neturintis vešlios šukuosenos, laimės tiesioginius Prezidento rinkimus, nors ir tvanas.

Juolab kad ir taip yra ką tirti. Pasaulinės krizės priežastis. Visus landsbergius iki XVIII a. kartų imtinai. Grybauskaitę. O dar reikia reabilituoti į Rusiją pabėgusį dorą lietuvį bankininką Romanovą ir Rusijos kalėjime sėdintį tokį pat Antonovą.

Viskas eina į gera šioje naisiečių karalystėje. Nenuleisdami rankų dieną naktį pluša ne tik Jakeliūnas, Kepenis ir Gaižauskas. Skvernelis įnešė svarų indėlį į merdintį mūsų mokslą. Ištyrė, kad jo ministrės, kurių vyrų verslai vien iš jų ministerijų įstaigų užsakymų per porą metų padidino apyvartą 370 proc., turėtų daugiau kalbėtis su savo vyrais.

Laukta Seimo sesija prasideda. Netrukus paaiškės ne tik tai, kas yra didesnis gandragalvis – Karbauskis, kuris priima po savo sparnu jį gandragalviu išvadinusį teisiamos partijos vadą Žemaitaitį, ar Žemaitaitis – kišantis galvą po gandragalvio sparnu?

Varpai jau skambina ir fundamentaliems mokslams. Norite sužinoti, yra gyvybė Marse ar nėra gyvybės Marse? Nesisielokit, broliai Piziuje. Viską teologė Širinskienė ištirs. Viskas bus naisu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

„Didysis šeimos gynimo maršas“ verčia susikaupti ir politikus, ir policiją: kas iš tiesų planuojama šį savaitgalį Lietuvoje (1648)

Gegužės 15 dieną organizuojamas „ Didysis šeimos gynimo maršas “ jau spėjo suskaldyti ne tik...

Paskelbta, kaip reaguoja organizmas, gavęs skirtingų gamintojų vakcinas papildyta (55)

Pirmąja doze paskiepijus „ AstraZeneca “, o antrąja „Pfizer“ gamintojo vakcina nuo...

Verslininkai įspėja: apribojusi išmokas Lietuva rizikuoja likti Europos žemės ūkio rinkos užribyje (50)

Seimo užmojis sumažinti išmokas stambiausiems žemdirbiams nepraeis be pasekmių, įspėja įmonių...

Praėjusią parą koronavirusas patvirtintas 1136 asmenims, mirė 7 žmonės papildyta 9.50 (66)

Praėjusią parą šalyje nustatyti 1136 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė...

Po medikės netekties Šiauliuose kolegos nusprendė nebetylėti: savo akimis matė, kas vyksta (125)

Tragiškas Šiaulių ligoninės medikės pasitraukimas iš gyvenimo valdžią ir darbo inspekciją...

Medikai jungiasi prie tyliosios akcijos: Šiauliuose degamos žvakutės (38)

Iš gyvenimo pasitraukusiai jaunai 36 metų Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojai...

Kremliaus patarėjas apie naujausią Ukrainos žingsnį: peržengta viena iš raudonų linijų (92)

Ukraina siekia sulaikyti Kremliui draugišką verslininką Viktorą Medvedčuką, įtariamą...

Sostinėje mažės rezervuotų parkavimo vietų: ten, kur vietų daugiau nei 10, rezervacija negalės viršyti 20 proc.

Sostinėje siekiant sudaryti lankstesnes sąlygas ir užtikrinti bendro naudojimo stovėjimo vietas...

Justina Maciūnaitė | D+

Estetika nepasižymintiems sovietmečio mikrorajonams turi idėją: laisvose erdvėse galima apgalvotai įterpti naujų daugiabučių (51)

Viena įdomiausių ir aktualiausių architektų, urbanistų, NT ekspertų ir turbūt net sociologų...

Izraelyje nesiliauja smurtas: iš Gazos ruožo paleista 1,5 tūkst. raketų, nuo antskrydžių žuvo 67 palestiniečiai papildyta 10.03 (43)

Apie 1 500 raketų buvo paleista iš Gazos Ruož o Izraelio miestų link nuo šios savaitės...