aA
Vieni statė postamentus Raiteliui ir Basanavičiui. Kiti už valdiškus pinigus statėsi estakadą pas mamą ir į Prezidento postą. Tas visam likusiam gyvenimui garantuotų riebią algą, namą, mašiną, šoferį ir sekretorę. Tai jau kaip ir aišku, kad antrasis per 16 metų Mesijo-policininko atėjimas turi įvykti iš Rusnės estakados betliejaus.
Rimvydas Valatka
Rimvydas Valatka
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Tvarka, tfu, policinė valstybė bus?

Kol pranašystė tik klaidžioja apačių genties vigvamuose, turime situaciją „Trise valtyje“, neskaitant Maldeikienės. Ir dar daug ko ten neskaitant.

Tačiau prie Nausėdos ir Šimonytės pagaliau prisijungus ilgai besilaužiusiam Skverneliui kandidatų komplimentų vieni kitiems laikas baigėsi. Rinkimų kampanija, o gal ir dar viena paksiada prasidėjo.

115 dienų visko vartymo ir vartymosi per viską garantuota. Pirmą kartą tiesioginiuose Prezidento rinkimuose dalyvauja veikiantis Ministras Pirmininkas. Už šitas 115 dienų Lietuva dar ilgai mokės pakeliui išrašytus vekselius, kurie iš pradžių apačiams atrodys kaip nemokamų koldūnų vaučeriai.

Žodžiu, riaugėsim. Senosios mentūros bajerių iš premjero lūpų bus dar daugiau. Paviršutiniškumo politikoje matuokliui skalės padalų nebeužteks.

Nesitraukdamas nuo kasos premjeras Skvernelis iškart pabandė parodyti kitiems dviem valtyje, kur blezdingos žiemoja. Drėbtelėjo, kad Nausėda ir Šimonytė yra jokie tokie kandidatai, o tik Prezidentės Grybauskaitės iš anksto paskirti jos įpėdiniai.

115 dienų visko vartymo ir vartymosi per viską garantuota. Pirmą kartą tiesioginiuose Prezidento rinkimuose dalyvauja veikiantis Ministras Pirmininkas. Už šitas 115 dienų Lietuva dar ilgai mokės pakeliui išrašytus vekselius, kurie iš pradžių apačiams atrodys kaip nemokamų koldūnų vaučeriai.
Rimvydas Valatka

Tarkim, kad taip. Tačiau kas tada į Rusnės betliejų atvedė patį premjerą? Pašalinto prezidento Pakso už rankutės atitįstas į didžiąją politiką, rusiškų trąšų stumdytojo Karbauskio lizingu už 1700 pinigų išsinuomotas Seimo rinkimų kampanijai ekskomisaras moko publiką dailiųjų politinės dorovės manierų. Naisu.

Skvernelio rinkimų nuovadoje Nausėdai ir Šimonytei numatytas bokso kriaušių vaidmuo.

Nausėda jau seniai užsiima išmintingas Skvernelio žmogus Jakeliūnas. Tam ir pradėtas garsusis tyrimas, turintis įrodyti jei ne pasauliui ir miestui, tai bent kaimui, kad pasaulinę finansų krizę sukėlė ne bankų vadybininkų pokštai JAV būsto rinkoje, o du švedų bankai Lietuvoje ir dar Nausėda.

Jakeliūnas akmeniu pavirs, bet už kiekvieną SEB ir net jo konkurento „Swedbank“ nuodėmę – po sprigtą į garbiniuotą kandidato galvą.

Kas bent kartą turėjo konfliktą su kelių policininku, turėtų žinoti – eiti į atvirą žodžių mūšį su jais taip pat beprasmiška, kaip siūlyti išmesti po burnelę Karbauskiui ar aptarti G. Orwello romanų ypatumus – Pranckiečiui.
Rimvydas Valatka

O Šimonytei jau numegzta Grybauskaitės klono etiketė. Na, ir kas kad ji nėra Grybauskaitės klonas. Kiek žmonių tai žino? Vargas Šimonytei, jei per likusias 111 dienų ji nesugebės parodyti rinkėjams, kad ji nėra joks klonas. Vargas Nausėdai, jei jis, oponuodamas Skverneliui, susinervins panašiai kaip debatuose su Maldeikiene.

Kas bent kartą turėjo konfliktą su kelių policininku, turėtų žinoti – eiti į atvirą žodžių mūšį su jais taip pat beprasmiška, kaip siūlyti išmesti po burnelę Karbauskiui ar aptarti G. Orwello romanų ypatumus – Pranckiečiui.

Nausėda ir Šimonytė turėtų visai nereaguoti į mentiškus premjero užsipuolimus.

Priešingai, šiems kandidatams geriausia I turo taktika – kiekviena pasitaikiusia proga rodyti maksimum empatijos Skverneliui. Užuojautos, kaip žmogui sunku. Supraskit, nes vat juk ir patys turbūt esat patyrę, kaip sunku, jei sėdi ne savo rogėse? Tarkim, mokeisi tik vokiečių, bet direktorius liepė pavaduoti anglistę. O jei dar esi ir šitaip priklausomas, kaip anas nuo Karbauskio?

Tai juk iš kailio nersies, kad tik gautum kokį darbelį, nepriklausomą nuo „Agrokoncerno“ lizingo. Štai ir nori patapti Prezidentu. Kitas reikalas, kad, nepabuvęs nei geru vidaus reikalų ministru (kuris miega, kai Molotkovas atima iš mentų automatą), nei geru MP (varančiu gydytojus į emigraciją, o mokytojus išvadinančiu Rusijos agentais), vargu ar tapsi geru Prezidentu, bet čia jau rinkėjams spręsti. Ir t.t. ir pan.

Tuo metu Skverneliui ir jo nuovadai atrodo esą labai perspektyvu kalti ir Šimonytę, ir Nausėdą. Bet ar tikrai taip? Ar nebus dalgiu per akmenis, ypač jei aniems dviem užtektų kantrybės ir išminties nesįvelti į artimos distancijos boksą su juo?

Tikimybė, kad Skvernelis perims balsų iš Šimonytės, daugiau teorinė. Gal kiek didesnė, bet irgi maždaug efemeriška tą patį padaryti ir su Nausėdos rinkėjais. Labai jau nepanašūs tie kandidatai. Tuo metu priešingos krypties rokiruotė – kodėl gi ne? Tereikia parodyti širdį.

Tuo pat metu Juozaitis, Puteikis ir Maldeikienė, gal ir ne taip sėkmingai, bet medžioja tose pačiose giriose kaip ir Skvernelis. Tiesa, Juozaitis dar gali nusiimti. Jis visada nusiima. O gali tiesiog nesurinkti reikalingų parašų. Su skolintais ratais toli nenuvažiuosi.

Puteikis nenusiims. Bet balsų iš Skvernelio atims. Kiek? Gali ir 7, ir 9 procentus. Net ir Skvernelis tai supranta. Kai gruodį premjeras ėmė isteriškai taškytis seilėmis apie perversmą, kieno pavardę jo nuovada išmetė? Puteikio. Neva jis riaušes Alytaus kolonijoje rengęs.

Štai tada ir tapo galutinai aišku, kad Skvernelis dalyvaus Prezidento rinkimuose. Mušė savo paties frakcijos narį. Paskui iš Seimo viešbučio ėmė varyti. Daug kam atrodė nelogiška: kaip čia taip saviškį? Po pasirodymo Rusnėje – net labai logiška. Taigi Skvernelio balsus, rupūžė, skaldo.

Apskritai pasiskelbdamas kandidatu į Prezidentus likus savaitei iki valstiečių partijos tam reikalui skirto suvažiavimo Skvernelis padėjo į vietą valstiečius kaip partiją. Parodė partijos vietą prie Karbauskio-Skvernelio politikos naktipuodžio. Seka neįmantri: 1. Karbauskis. 2. Skvernelis. 3. LŽVS, ir tai dar neskaitant iš visų urvų lįsti pradėjusių ekspolicininkų.

Bravūra tai, ir labai neįtikinanti. Per Lietuvą nuo krikšto ir Žalgirio mūšio veda tik du keliai. Per Lenkiją į Vakarus arba per Medininkus į Rusiją. Vos išrinkta Grybauskaitė pabandė eiti per Medininkus, paskui kelerius metus svaičiojo apie skandinavišką kelią. Bet kur ans yr? Šiandien jau ir pati Grybauskaitė turbūt nebepasakytų.
Rimvydas Valatka

Valstiečių kandidatas į Klaipėdos merus – uosto generalinis direktorius A. Vaitkus baigė Charkovo aukštuosius juridinius kursus, nuo 1987 m. iki 1993 m. dirbo Klaipėdos policijoje. Kaip ir valstiečių finansinis rėmėjas iš Birių krovinių terminalo ir „ferticontų“, vienas turtingiausių šalies žmonių V. Dambrauskas.

Klaipėdą ima buvę mentai? Ir ko tik jie neima. Ypač kai prisimeni tokį 300 000 Lt kazino prakišusį ekskomisarą Mažrimą, kuris tai šen, ten ten vis bando iškilti žalioje valstiečių jūroje.

„Galiausiai žmonės turi turėti pasirinkimą, ir kitokį pasirinkimą“, sako premjeras – kandidatas į Prezidentus, siūlantis Lietuvai kitą kelią.

Bravūra tai, ir labai neįtikinanti. Per Lietuvą nuo krikšto ir Žalgirio mūšio veda tik du keliai. Per Lenkiją į Vakarus arba per Medininkus į Rusiją. Vos išrinkta Grybauskaitė pabandė eiti per Medininkus, paskui kelerius metus svaičiojo apie skandinavišką kelią. Bet kur ans yr? Šiandien jau ir pati Grybauskaitė turbūt nebepasakytų.

Koks nors kitas pasirinkimas, kitas kelias turbūt visada egzistuoja. Bent jau vaizduotėje. Tačiau Lietuvoje 99,9 proc. tai būna šunkelis. Kartais neblogai išpiarintas, fotošopu padailintas, bet vis tiek šunkelis. Panašiai kaip nepavojingas gyvenimas be skiepų. Gydymasis homeopatiniais lašais nuo vėžio. Maudymasis Baltijos jūroje per vasario speigus ir kt. apačių genties grūdinimosi bullshitas.

Paralelių turim ne pačių gražiausių.

Aplink politinį Skvernelio krikštatėvį Paksą sukosi smailytės, ačai ir kikalašviliai. Putinas apsistatė KGB kadrais. Ženklų, kad aplink Skvernelį buriasi ekspolicininkai, buvo per akis dar prieš Seimo rinkimus. Kuriame kriminalinę policinę valstybę? Bet vis dar yra šansų, kad nesukursime. Kad ir kaip negražiai skamba, artėjantys rinkimai – ir tautos utėlėtumo patikrinimas.

Premjeras Skvernelis, panaudojęs Vyriausbės jam suteiktus išteklius dykai rodytis, dykai keliauti ir dykai dalyti bendrąjį mūsų gera, greičiausiai laimės pirmąjį turą. Gali surinkti apie 35-38 proc. balsų.

Ar po to laimės ir antrąjį? Skaitom iš naujo Senąjį testamentą. Apie Mesiją iš Rusnės betliejaus estakados lyg ir nieko nebuvo parašyta. Bet ką ten su tais mesijais gali žinoti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(6 žmonės įvertino)
4.8333

Top naujienos

Garantinis tiekimas gruodį brangs – vėliau kainą didins augantys tarifai

Garantinis elektros tiekimas gruodį brangsta, vėl kirsdamas 20 centų už kilovatvalandę ribą dėl...

Galingas ciklonas jau slenka per Lietuvą: sinoptikas vardija, kam ruoštis artimiausiomis paromis

Lietuvoje laukiama sniego lavinos. Klaipėdoje gausus sniegas iškrito jau antradienį ir paralyžiavo...

Prakalbo apie dar vieną medikės netektį šį rudenį: ligoninė to nepaviešino papildyta ligoninės komentaru

Trečiadienio rytą buvo paskelbta, kad Vilniuje, savo namuose rastas negyvas jaunas medikas ,...

Legendinė Druskininkų kavinė „Širdelė“ užvers duris (6)

Viena seniausių Lietuvoje veikiančių kavinių „Širdelė“ skaičiuoja paskutinius savo veiklos...

Ministro Gentvilo sumanymą vadina gąsdinančiu: gražiausioms Lietuvos vietoms ateina liūdni laikai (45)

Aplinkos ministro Simono Gentvilo iniciatyva eliminuoti valstybinius parkus iš statybų derinimo...

Iš pietų atslinkęs ciklonas gali būti neprognozuojamas: skelbia, kur klius smarkiausiai snigs, pustys, gali būti pavojinga dėl plikledžio

Sinoptikai praneša, kad trečiadienio vakarą smarkus sniegas ar net pūga gali įsisiautėti...

Vilnietis jau pusę metų kenčia dėl kaimynų šuns: jaučiasi tapęs gyvūno įkaitu, savivaldybės įspėjimai šeimininkams nė motais (4)

Norui turėti keturkojį draugą pasiduoti lengva, tačiau retas susimąsto, su kokiais iššūkiais...

Naujoką ir būsimą varžovą įvertinęs Maksvytis laukia Dimšos sugrįžimo ir dar vieno papildymo (1)

Slogią atkarpą išgyvenantis Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį vakare Eurolygos 11-ame ture...

Dainininkė Laisva įgyvendino netikėtai gimusią idėją: paskutinis pusvalandis buvo be galo skausmingas

Laidų vedėja, dainininkė Donata Gutauskienė-Laisva prieš kelias dienas ryžosi įgyvendinti...