aA
Kai nacionalinis radijas kas valandą transliuoja apie įvykį, kai naujienų portalai ir televizijos rašo ir rodo kelias dienas iš eilės, vadinasi, nutiko kažkas ypatingo.
Ramūnas Bogdanas. Lietuviai prarijo Ballų burbulą
© DELFI / Kiril Čachovskij

Triukšmas, kurį žiniasklaida sukėlė apie Ballų šeimynos atvykimą, man priminė neprilygstamo Borato atvykimą į Kazachstaną. Skirtumas tas, kad Borato Kazachstanas buvo išsigalvotas, o tikrasis Kazachstanas pasijuto įžeistas, kad iš jo šaipomasi.

Lietuvoje veiksmas vyksta tikrovėje, ir žiniasklaida bėgioja paskui atvykėlius kaip laukinis paskui užjūrio mesiją, nešiną stikliniais karoliais.

Bet gal aš klystu, ir Lietuvai tiesiog nusišypsojo laimė prisiliesti prie neregėtų krepšinio talentų? Pasidalinsiu tuo, ką pavyko išsiaiškinti.

Ramūnas Bogdanas
Ramūnas Bogdanas
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Šeimos galva Lavaras Ballas bandė būti krepšininku, 1985–86 sezoną žaidė „Washington State“ universitete, pelnydamas vidutiniškai 2,2 taško per rungtynes. Pernai kovą LaVaras pareiškė, jog geriausiomis dienomis būtų patvarkęs krepšinio dievu vadintą Michaelą Jordaną, žaisdamas vienas prieš vieną. Esą šis buvęs nepakankamai greitas. M. Jordanas replikavo: „Nemanau, kad jis mane aploštų, net jei būčiau vienakojis“.

LaVaras dar pabandė laimę amerikietiškame futbole, o gimus sūnums rado savo kaip trenerio pašaukimą ir nuo 4–5 metų ėmė juos asmeniškai ruošti didžiajai krepšinio karjerai.

Su vyriausiuoju Lonzo ėjosi puikiai, ir 2017 m. šis pašauktas į Los Andželo „Lakers“. Šeima gyvena Kalifornijoje, ir tėvo tikslas yra įtaisyti visus sūnus į šią komandą.

Pernai kovą LaVaras pareiškė, jog geriausiomis dienomis būtų patvarkęs krepšinio dievu vadintą Michaelą Jordaną, žaisdamas vienas prieš vieną. Esą šis buvęs nepakankamai greitas. M. Jordanas replikavo: „Nemanau, kad jis mane aploštų, net jei būčiau vienakojis“.
Ramūnas Bogdanas

Ar jie Dideli Kamuoliniai?

Jaunėlis LaMelo žaidė Chino Hills mokyklos komandoje, ir per vienas tarpmokyklines rungtynes pernai vasarį penkiolikmetis pelnė 92 taškus, atlikęs 61 metimą.

Tėvas ėmė skelbti, jog kitąmet toks rezultatas bus pasiektas kasdien, nes sūnui tai nesunku. Rungtynes matęs legendinis krepšininkas Charlesas Barkley, žaidęs pirmojoje JAV „Svajonių komandoje“, pakomentavo, jog vaikis beveik visą žaidimą praleido aikštės viduryje, niekada negrįždamas į gynybą.

2016 m. LaVaras įkūrė sporto prekių kompaniją „Big Baller Brand“. Pernai gegužę ji pradėjo prekiauti vardiniais Lonzo sportbačiais po 495 JAV dolerius.

Pasigirdus nuostabai dėl kainos už naujoko vardo batus, LaVaras ironizavo, kad tie, kas neįperka, nėra Dideli Kamuoliniai (Big Baller). Tada neapsikentė didysis Shaquille'as O‘Nealas, kuris rėžė, jog tikri Didieji Kamuoliniai neužkelia tokių kainų vaikams už sportbačius. Dar pridėjo ilgametė „Lakers“ žvaigždė Kobe Bryantas, pabrėždamas, jog jis elgiasi visiškai priešingai LaVarui ir atsideda rūpestingai, atsakingai kūrybai, ką bedarytų.

Pernai birželį ta pati Ballų trijulė, kuri dabar Lietuvoje, pasirodė Pasaulio pramoginių imtynių (WWE) televizijos šou, ir jaunasis LaMelo, matyt, pamiršęs išjungti mikrofoną, purvinu rasistiniu keiksmu išvadino tėvo priešininką. WWE dėl to paskelbė pranešimą, jog svečio kalba neatitinka WWE vertybių. Už to keiksmo pavartojimą imtynininkui ir aktoriui Hulkui Hoganui 2015 m. buvo uždrausta bet kada pasirodyti WWE TV laidose.

Rasistiniu pasisakymu yra pasižymėjęs ir tėvas, kai po sūnaus komandos pralaimėtų rungtynių pareiškė, jog neįmanoma laimėti su trimis baltaisiais penketuke, nes jų kojos esančios per lėtos.

Nafig mokykla

Rugpjūtį LaVaras išleido vardinius LaMelo sportbačius, nors mokyklų lygos taisyklės neleidžia paaugliams dalyvauti reklamoje. LaVaras tik purkštelėjo, kad lyga jam nenurodinės. Jau brendo konfliktas su naujuoju Chino Hills komandos treneriu, kuris griežtai pareiškė, jog baigsis LaMelo svaidymai į krepšį po 50 kartų per rungtynes.

Rasistiniu pasisakymu yra pasižymėjęs ir tėvas, kai po sūnaus komandos pralaimėtų rungtynių pareiškė, jog neįmanoma laimėti su trimis baltaisiais penketuke, nes jų kojos esančios per lėtos.
Ramūnas Bogdanas

Jei taip, tai nafig. LaVaras atsiėmė vaiką iš mokyklos, kad šis treniruotųsi jo vadovaujamas, o mokslus baigsiąs namuose. Ta proga spalio pradžioje viename didžiausių JAV laikraščių „US Today“ pasirodė straipsnis „Blogiausias visų laikų tėvas sporto pasaulyje“.

Vyšnia ant torto – vagystė

Vyšnią ant pernykščių skandalų torto uždėjo iki tol šešėlyje buvęs vidurinėlis LiAngelo. Su paiku klausimu į jį pasikreipusi jauna lietuvių žurnalistė pasirodė arba nepasidomėjusi, ką teks kalbinti, ar tiesiog nesivaržydama paskelbė, kad ją išties žavi vagišiai. Boratas užleidžia sceną tokiems profesionalams.

LiAngelo žaidė Los Andželo Kalifornijos universiteto (UCLA) komandoje. Tai puiki aikštelė startui į NBA. Lapkričio mėnesį komanda viešėjo Kinijoje, kur turėjo sužaisti parodomąsias rungtynes su kita JAV ekipa. Vaikinai lapkričio 6 d. vakare turėjo 1,5 val. laisvalaikį. Kitą rytą į jų viešbutį užgriuvo policija ir išsivedė tris krepšininkus, apkaltinę juos vogimu. Vienas sulaikytųjų buvo LiAngelo.

Iš pradžių galvota, kad jie vogė akinius nuo saulės iš prabangios „Louis Vuitton“ parduotuvės. Vėliau paaiškėjo, kad jie sugebėjo per trumpą laiką apšvarinti net tris parduotuves. Jiems grėsė kiniškas kalėjimas. Pats Donaldas Trumpas asmeniškai paprašė Kinijos prezidento Xi Jinpingo malonės vaikinams, ir jie buvo paleisti. Grįžę visi atgailavo, atsiprašė ir padėkojo D. Trumpui. Visi, išskyrus tėvą LaVarą.

Vyšnią ant pernykščių skandalų torto uždėjo iki tol šešėlyje buvęs vidurinėlis LiAngelo. Su paiku klausimu į jį pasikreipusi jauna lietuvių žurnalistė pasirodė arba nepasidomėjusi, ką teks kalbinti, ar tiesiog nesivaržydama paskelbė, kad ją išties žavi vagišiai.
Ramūnas Bogdanas

Įpykęs D. Trumpas rėžė tviteryje: „Tik pagalvok, LaVarai, galėjai ateinančius 5 ar 10 metų Padėkos dieną leisti su sūnumi Kinijoje (...) Atmink, LaVarai, vagystė iš parduotuvės NĖRA nesvarbus dalykas. Tai išties rimtas reikalas, ypač Kinijoje. Nedėkingas kvaily!“

CNN kalbintas tėvas ir toliau užsispyręs aiškino, kad nemato, už ką padėkoti prezidentui, ir davė suprasti, jog jis pats su kažkuo pašnekėjęs ir sūnų išlaisvinęs.

UCLA reagavo griežtai, pareikšdama, jog vagišiai užtraukė nešlovę visai universiteto bendruomenei, ir pašalino juos iš komandos visam sezonui. Tačiau vaikinams palikta teisė mokytis ir per mokslus užsitarnauti teisę grįžti į krepšinį.

Netikras triukšmas

LaVarui atgailos variantas aiškiai netiko. Lapkritį LiAngelo ir LaMelo pradėti siūlyti Europoje. Visi nuo jų gręžėsi. Italų aukščiausios lygos klubo „Felice Scandone“ generalinis direktorius Nicole Alberani apibendrino: „Manau, kad garsus triukšmas, keliamas LaVaro Ballo, yra netikras (fake)“.

Būtų džiugu, jei Ballų šou sekantis milijonas tam tikros klasės JAV paauglių imtų gerti „Vytautą“ ir valgyti šakotį. Su visokiai muzikiniais Ballų pasitikimais Lietuva atrodys juokinga tik tiems paaugliams, kurie vargiai žino, kur yra Europa, nes kiečiausias tėtis LaVaras juk leidžia nesimokyti.

O tikriems krepšinio mylėtojams tenka nuryti meistriškumo paniekinimą ir pripažinti burbulo triumfą. Vaikinukai iš JAV – toli gražu ne Arvydas Sabonis, kuris 16 metų pateko tarp vyrų į Kauno „Žalgirį“ dėka neeilinio talento, o ne dėl tėvo reklaminių šūkių. Linkiu, kad jis, o ne Ballai, liktų įkvėpimo pavyzdžiu mūsų laikinai pritemdytiems ar šeimynėlės įkaitais tapusiems krepšininkams.

Pažiūrėsime, ar brangiai kainuos Ballų vizitas Lietuvos krepšinio ir visos šalies reputacijai. Šeimos galva nekantrus, todėl reabilitacija po to, kai JAV užsitrenkė durys, ilgai tęstis neturėtų. Didžioji intriga, kieno kantrybė bus trumpesnė.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Aiškėja naujojo „Akropolis Vingis“ planai: statybos prasidės kitąmet, laukia pokyčiai aplinkinėse gatvėse

2023-ieji – data, kuomet numatytame plote prie Vingio parko turėtų prasidėti jau kone daugiau nei...

Vokietijos kancleris Scholzas išreiškė tvirtą nuomonę dėl Kaliningrado tranzito: tai ES pareiga (18)

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį pasisakė už norą mažinti įtampą Baltijos...

Orbanas keičia toną dėl sankcijų Rusijai

Vengrija nestos skersai kelio Europos Sąjungos ( ES ) sankcijoms, išskyrus gyvybiškai svarbius...

Karas Ukrainoje. Rusija atakavo Odesą, viena raketa pataikė į gyvenamąjį namą Zelenskis: rusų pasitraukimas iš Gyvačių salos smarkiai keičia situaciją

Luhansko srities administracijos vadovas Serhijus Haidajus ketvirtadienį pareiškė, kad padėtis...

Tauragė tiesiog skęsta: beveik mėnesio lietaus norma šįryt iškrito vos per kelias valandas

Stichinė liūtis neaplenkė ir Tauragės: miestas skęsta tiesiogine to žodžio prasme.

Linas Kojala. Deklaracija – svarbu, bet dar svarbiau – įgyvendinimas

NATO nėra monolitinė organizacija, sako jos generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas. Bet...

Kai kurių senos statybos daugiabučių gali nebelikti: ruošiamasi galimybei juos nugriauti (2)

Daugiabučių gyventojų gali laukti kardinalūs pokyčiai. Aplinkos ministerija , pasitelkusi...

Kristupas Dautartas

Įrankis, kuris per atostogas leis sutaupyti iki 150 eurų: lietuvis surado būdą apeiti sistemą

Žmonės nelabai gilinasi, kur važiuoja ir kokį viešbutį užsakinėja, sako nemokamai viešbučių...

ELTA turi naują vadovų komandą

Naujienų agentūra ELTA, kurią gegužę įsigijo „Delfi“, priklausanti bendrovei „Ekspress...