aA
Interneto socialiniuose tinkluose sparčiai plintanti akcija puošti savo profilio nuotraukas vaivorykštės spalvomis taip sveikinant JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimą įteisinti vienalytes santuokas visose 50 valstijų. Nuo pat savo atsiradimo laisvės kelrode engiamoms pasaulio tautoms buvusi šalis dar kartą parodė lyderystę žmogaus teisių srityje, o Lietuvos politikai – savo nesugebėjimą išsivaduoti iš posovietinės informacinės erdvės, kupinos neapykantos ir baimės mitų.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© Asmeninio archyvo nuotr.

Šitie amerikonai visada buvo įtartini. Iš jų ateina visokios mūsų tradicinę gyvenseną griaunančios mados. Na, ne vien iš jų, Geiropa neatsilieka. Dar XVIII – XIX a. iš ten sklido visokie leftistiniai laisvės bei lygybės šūkiai ir tik ruskis žandaras su nagaika mužikui žemaičių ir Lietuvos neleido visai iškrypti.

Dabar jau niekuo negali pasitikėti, net Katalikų Bažnyčia. Ypač, kai jai pradėjo vadovauti šitas popiežius iš Pietų Amerikos. Ten juk jie visi kairieji, po sutana gal net slapta vilki raudonus marškinėlius su beretę dėvinčio barzdoto teroristo atvaizdu ir tiki klimato kaita. Neseniai popiežius Pranciškus net ir encikliką apie tai paskelbė, tai dabar klimato kaitos neigimą reikės per išpažintį minėti kunigui drauge su geidulingomis mintimis apie anksti prisirpusią kaimyno dukrą ir prezervatyvų naudojimu. Ir apie gėjus jis kažkaip keistai kalba: „Jei kažkas yra gėjus ir gera valia ieško Viešpaties, kas aš toks, kad teisčiau?“.

Nesivarginkite, nuteis šventesni už popiežių lietuviai.

Nes vos tik mūsų valstybė nustos diskriminuoti dalį savo piliečių dėl to, ką jie veikia savo miegamajame, kokių raidžių yra jų pavardėse, iš Lietuvos liks tik kelio ženklas prie Via Baltica. Pernai tai jau girdėjome, kai šitie patys patriotai atkakliai stengėsi mus įtikinti, kad, leidus šventą Lietuvos žemelę pirkti užsieniečiams, būsim išvaryti alkani basi klaidžioti po svetimus kraštus su terba ant peties.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Štai ponas Vytautas Sinica rašo, kad visokias ten žmogaus teises sugalvojo marksistai ir liberalai, o Lietuva „neprivalo perimti jos visuomenei svetimų kultūrinių/moralinių pažiūrų, kad būtų Vakarų, o ne Rytų dalimi“. Ir kuo nuoširdžiausiai piktinasi, kai jam kas nors primena, kad Vladimiras Putinas irgi taip sako.

Nes vos tik mūsų valstybė nustos diskriminuoti dalį savo piliečių dėl to, ką jie veikia savo miegamajame, kokių raidžių yra jų pavardėse, iš Lietuvos liks tik kelio ženklas prie Via Baltica. Pernai tai jau girdėjome, kai šitie patys patriotai atkakliai stengėsi mus įtikinti, kad, leidus šventą Lietuvos žemelę pirkti užsieniečiams, būsim išvaryti alkani basi klaidžioti po svetimus kraštus su terba ant peties. O paskui buvo referendumas ir paaiškėjo, kad niekam tas žemės pardavimas nerūpi. Po metų paaiškėjo, kad jei kas ir griauna Lietuvą, tai tik dėl tų Žemės gynėjų spaudimo mūsų politikų priimti disponavimo savo nekilnojamuoju turtu suvaržymai.

Vengiantys ne tik spręsti tos pačios lyties asmenų partnerystės bei santuokos įteisinimo klausimus, bet ir ta tema pasisakinėti, kad, neduok Dieve, nepapiktintų homofobiškai nusiteikusios savo rinkėjų dalies, politikai nepastebėjo, kaip per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė mūsų visuomenė. Įkalinimo įstaigų stiliaus juokeliai apie antrą galą ir homoseksualų painiojimas su pedofilais liko tik pavienių posovietinėje informacinėje erdvėje užstrigusių asmenų atsilikimo ženklu. Kalbėdami prie alaus tarp savų, jie vis dar sugeba ta neapykantos ideologija didžiuotis, bet kitiems tai jau skamba tarsi pasakojimai apie skiepų žalą, savaitę neskalbtų kojinių ir kontrabandinių cigarečių naudingumą sveikatai.

Įkalinimo įstaigų stiliaus juokeliai apie antrą galą ir homoseksualų painiojimas su pedofilais liko tik pavienių posovietinėje informacinėje erdvėje užstrigusių asmenų atsilikimo ženklu.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius

Jei jau politikai neturi valios priimti beprasmius apribojimus panaikinančius sprendimus, tai galėtų bent jau leisti tai nuspręsti patiems piliečiams. 2016 m. drauge su Seimo rinkimais vis tiek jau rengsime referendumą dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Tai gal prasminga būtų ta pačia proga užduoti tautai daugiau klausimų, kurių Seimas gėdingai nesugeba išspręsti: pavardžių rašymo ir vienalyčių santuokų įteisinimo? Airijos referendumo pavyzdys parodė, kad net ir tos visuomenės, kurias įpratome vadinti itin konservatyviomis, jau išsivadavo nuo neapykantos prietarų.

Tokiam pasiūlymui galėtų prieštarauti ir dalis LGBT aktyvistų, nepasitikinčių tariamai homofobiškos piliečių daugumos sprendimu. Net jeigu šį kartą paaiškės, kad nesame pribrendę tokiam sprendimui, referendumo agitacinės kampanijos laikotarpiu politikai bus priversti reikšti nuomonę šia tema ir jau negalės išsisukinėti jos išvis neturintys.

Kitą rytą po referendumo Airijoje neperskilo žemė ir neatsivėrė pragaras, heteroseksualios poros nepuolė dėl mados skirtis ir dairytis tos pačios lyties partnerių. Dauguma airių, kaip ir mes, lietuviai, tebėra geri katalikai ir nė neketina griauti savo šeimų, bet suprato, kad negali prievarta primesti savo gyvenimo pavyzdžio visiems bendrapiliečiams. Metas ir mums tai suprasti.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Niujorką prikausčiusi byla: kaip penki paaugliai sėdo už grotų dėl brutalaus nusikaltimo, kurio nepadarė

Vieną 1989-ųjų pavasario vakarą maždaug trisdešimties paauglių grupė slankiojo po Niujorko...

Garsus mokslo populiarintojas Manley: žmonės tiki pseudomokslu, nes taip paprasčiau DELFI specialiai iš Liuksemburgo (24)

Žmonės tiki pseudomokslinėmis teorijomis, tačiau abejoja moksliškai patvirtintais faktais, nes...

Užkandinę Kaune įkūrusių lietuvių idėja nepaliko abejingų: emigrantai pinigus siunčia net iš Aliaskos (54)

Kaune šeimos užkandinę įkūręs iš emigracijos grįžęs lietuvis neliko abejingas vargingai...

Po Rapšio finalo – skandalas: čempionas atsikirto protestavusiam australui (6)

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio vandens sporto šakų čempionate Danas Rapšys 400 metrų...

Butą Naujininkuose įrengė taip, kad gaila parduoti: kainuoja nemažus pinigus (16)

Interjero dizainerė Jovita Bingelytė parodė, kaip sostinės Naujininkų mikrorajone įrengė...

Sėkmingai Londone pasirodęs Gudžius pateko į Deimantinės lygos finalą

Andrius Gudžius sekmadienį Londone vykstančiame Deimantinės lygos etape užėmė trečiąją...

JAV įbauginęs lietuvių planas: branduolinių ginklų kontrabanda, suklastotas Linkevičiaus parašas ir paslaptinga kontora Rusijoje (240)

Kas sieja vienos svarbiausios ginklų kontrolės sutarties tarp JAV ir Rusijos žlugimą, Floridoje...

Daugybės negalavimų kaltininkas gali būti to paties vitamino trūkumas: gydytojai tai vadina šių laikų epidemija (84)

Dabar pats laikas natūraliai „pasirinkti“ įvairioms organizmo funkcijoms gyvybiškai svarbaus...

Ledų diena: trys lengvai pagaminami naminių ledų receptai – be cukraus, be laktozės ir su jogurtu

Ledai jau seniai yra neatskiriama mūsų vasaros raciono dalis – be jų karštą dieną sunkiai...