aA
Terorizmas nekeičia pasaulio ir tai labiausiai erzina pačius teroristus, kurie bando įsivaizduoti, kad po jų bandymo įsirėžti automobiliu į minią, susisprogdinimo ar pašūkavimo su peiliu rankose senieji europiečiai bus įbauginti, o milijonai migrantų iš musulmoniškų kraštų paseks jų pavyzdžiu.
Romas Sadauskas-Kvietkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Ar dar prisimenate, kad prieš Barseloną buvo Londonas, Stokholmas, Mančesteris, Berlynas, Nica, Briuselis, Paryžius? Mes jau nustojome nešti gėles prie ambasadų, keisti feisbuko profilių nuotraukas ir apšviesti pastatus nukentėjusių nuo teroristų šalių vėliavų spalvomis.

Net aršiausi karštagalviai, po kiekvieno įvykio užliejantys naujienų portalus komentarais, ragindami uždaryti sienas ir ištremti iš Europos visus musulmonus į jų kilmės šalis, ko gero, pavargo ar išeikvojo visas savo pykčio atsargas.

„Islamo valstybe“ vadinamos teroristų užgrobtos teritorijos sumažėjo kelis kartus, kol galiausiai visai išnyks iš žemėlapio. Stebuklas neįvyko, jokios antgamtiškos jėgos neatėjo į pagalbą lemiamuose mūšiuose, tarsi pačiam Alachui būtų bjauru žiūrėti į juodą skudurą iškėlusius ir jo vardu moteris bei vaikus žudančius nevykėlius. Žinoma, dar bus daug buko įniršio, pavienių fanatikų ir nedidelių jų grupių siautėjimo, tačiau Barselonos oro uosto darbuotojų streikas labiau sutrikdė turizmą, negu terorizmo grėsmė.

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse vienas nušovęs 4 teroristus policijos pareigūnas – štai jums adekvačios reakcijos pavyzdys. Tokių pavyzdžių bus daugiau, nes daugiausiai teroristinių aktų patyrusios Europos šalys didina finansavimą policijai ir teroristus medžiojančioms specialiosioms pajėgoms.

Dabar teks iš naujo nubrėžti ribas, kur pasibaigia egzotiški papročiai ir prasideda smurto bei neapykantos kurstymas.
R. Sadauskas-Kvietkevičius

Visų pavienių bepročių, internete prisiskaičiusių džihadistinių kliedesių, jie, žinoma, akimirksniu neišgaudys, bet organizuotoms teroristų grupėms susiburti taps vis sunkiau, o neapykantą propaguojantys religiniai lyderiai sulauks deramo dėmesio.

Reikėjo truputį laiko ir daugybės aukų, kad Vakarų šalių pareigūnai pradėtų suprasti, kad kvietimas išžudyti netikėlius krikščionis nėra tik kultūrinio savitumo nuspalvinta žodžio laisvės išraiška. Per ilgai atgailavome, kad, žinote, mes čia prieš kelis šimtus metų truputį pamojavome kalavijais krikštydami kelis žemynus, o paskui dar vergų turėjome, tai dabar privalome jaustis kalti ir, neduok Dieve, kaip nors nevaržyti migrantų bendruomenių bei pabėgėlių. Dabar teks iš naujo nubrėžti ribas, kur pasibaigia egzotiški papročiai ir prasideda smurto bei neapykantos kurstymas.

Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai nepadėtų pasiekti jokių politinių ar religinių tikslų. Nebus jokio chaoso ar panikos, valstybių institucijos veiks kaip veikusios, o žuvusiųjų nuo teroro skaičius nė iš tolo neprilygs eismo įvykių ar nelaimingų atsitikimų buityje aukoms. Jie neturi jokių galimybių sukelti taip trokštamą religinį karą, nes europiečiai kategoriškai atsisako nukreipti savo pyktį į visus jų šalyse gyvenančius musulmonus, o šie vis labiau ima vengti savo radikalizuotų tikėjimo brolių.

Dešiniųjų populistų valdomos susiskaldžiusios ir susipykusios tarpusavyje Europos šalys būtų džihadistų svajonės išsipildymas
R. Sadauskas-Kvietkevičius

Nė vienoje Europos šalyje į terorizmo sukrėstų piliečių balsus pretendavusioms kraštutinės dešinės politinėms organizacijoms nepavyko laimėti rinkimų. Emmanuelio Macrono pergalė prieš Mariną Le Pen tapo svarbiausiu šių metų politiniu įvykiu, palaidojusiu nuogąstavimus, kad po Brexit Europos Sąjunga sugrius tarsi kortų namelis.

Dešiniųjų populistų valdomos susiskaldžiusios ir susipykusios tarpusavyje Europos šalys būtų džihadistų svajonės išsipildymas. Nes valdžios represijos, nukreiptos prieš visus musulmonus, priverstų juos ieškoti priešinimosi būdų ir šlietis prie radikalių islamistų.

„Terorizmas mums gali atnešti kartėlį ir gilų liūdesį, bet nugalėti mūsų jis nepajėgs niekada“, – sakė Vokietijos kanclerė Angela Merkel, reikšdama užuojautą Barselonos išpuolio aukoms.

Ši žinia, labai aiškiai iškomunikuota visų nuo terorizmo nukentėjusių šalių politinių lyderių, varo į neviltį „Islamo valstybės“ pasekėjus, tikėjusius greita savo pergale visame pasaulyje. Ne taip lengva pasirinkti savižudžio teroristo likimą, kai žinai, kad kitą dieną, nuplovus tavo ir tavo aukų kraują nuo šaligatvio, ten tęsis šventė, žmonės linksminsis ir prekiaus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Lietuvis pateko į absurdišką situaciją: miręs tėvas įsigijo mašiną ir padarė avariją (117)

Viena baudos po kitos, skirtingi miestai, skirtingi automobilių modeliai, o galiausiai ir prašymas...

Žvilgsnis į likusią Lietuvą: kur dabar verta pirkti NT, o kur jau per vėlu (104)

Nors kalbos nuolat sukasi apie nekilnojamojo turto (NT) rinkos situaciją Lietuvos didmiesčiuose,...

Gal ir nėra ko piktintis: turtingiausiųjų procento skatinama nelygybė gali būti naudinga visiems (57)

Pajamų ir turto dalis, tenkanti vadinamajam „vienam procentui“, siutina protestuotojus ir...

Kuzminskas pasirinko – keliasi į Graikiją (35)

Pirėjo „Olympiakos“ vyriausiasis treneris Davidas Blattas trina rankomis – Graikijos...

Naujasis kariuomenės vadas – prieš privalomą moterų šaukimą (56)

Būsimasis kariuomenės vadas generolas majoras Valdemaras Rupšys sako, kad yra prieš privalomą...

Rūkyta žuvimi mojavęs Borisas Johnsonas norėjo pasityčioti iš ES taisyklių, tačiau apsimelavo (33)

Boriso Johnsono teiginiai, esą, Briuselio biurokratų taikomos taisyklės kiša pagalius į ratus...

Drago varžybų finalas Palangoje skausmingas – sumaitotas „Nissan GT-R“, prireikė ir medikų (30)

Palangoje – „ Aurum 1006 km lenktynių “ šurmulys. Tačiau ketvirtadienį trasa patikėta...

Pasaulyje sparčiai populiarėjant šiam darbo tipui, specialistai įžvelgia tamsiąją pusę

Šiandienos pasaulyje sparčiai plintant informacinėms technologijoms, darbas nuotoliniu būdu...

Supermaistu tituluojama organizmo šluota: kuo naudinga, o kada vartoti reikėtų atsargiai? (11)

Šiais laikais vis dažniau kalbant apie įvairius „ supermaistus “ reiktų prisiminti, kuo...

Putinas: mums labai svarbus visiškas Rusijos ir Ukrainos santykių atkūrimas (201)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigia norintis atkurti santykius su kaimynine Ukraina....