aA
Per patį atostogų įkarštį likau priimtas premjero patarėju vienoje turtingiausių Europos valstybių! Esminiais – atostogų organizavimo klausimais. Be jokių konkursų. Tiesiog ta pati mano bičiulė, dirbanti šalies Kultūros ministerijoje, kartą paklausė patarimo, ką daryt, kai nuolat kritikuoja.
Paulius Konradas. Ministrai, nekreipkit dėmesio!
© DELFI / Valdas Kopūstas

Aš jai atsakiau: „Nekreipk dėmesio“:

– Nekreipk dėmesio į žiniasklaidą, į teisę, į etiką – to nėra, yra darymas: vadinas, daryk savo. Ir tai bus pamatinis naujos politinės kultūros principas.

Ji tai perdavė ministrui, tas – premjerui. Principas itin patiko visam Ministrų kabinetui. Tačiau kadangi Kabinetas įtarė, kad mano bičiulė negali būti tokia išmintinga, ji gavo prisipažint, kas toks tas viešųjų ryšių konsultantas.

Ir įsivaizduokit – šalies premjeras, išvengdamas visų kitų savo dvylikos patarėjų žirnių malimo, mane pakvietė į darbą būti tryliktu, užtat vyriausiuoju: „Jaučiu, esi kompetentingas“. Jis pasigyrė išmokęs pamoką: į teismo sprendimą, kad negalima neduoti žurnalistams ministrų pasitarimo protokolų, prisipažino nekreipsiąs dėmesio. Pagyriau už principų laikymąsi.

Tada pasidalinau antru patarimu – leist atostogų Sveikatos ministrą, nes pritvinko dvi karštos priežastys.

Pirmoji: jeigu ministerijoje pakvipo korupcija ir visas duris išlaužė specialiųjų tyrimų tarnyba, ieškanti, ko nepalikusi, beliks grįžus tiesiog pakeisti viceministrus ir jų duris. O antroji – nes žmonės per daug urzgia, jog negali patekti į valstybines poliklinikas:

– Jei ministras neis atostogų, turės ieškot problemos sprendimo, o jam išėjus žmonės patys suras sprendimus: jie užsirašys į privačią kliniką, šioji uždirbs, tada sumokės mokesčių ir visi valdžioje gyvens turtingai.

Premjeras suplojo rankomis, tik nesumoja, ką paskirti pavaduojančiu ministru:

– Gal sveikatai duot pavadovaut diplomatijos vadą?

– Kur jau ten, – pasakiau, kad jokiu būdu negalima skirti į tokias vidines pareigas pono užsienio reikalų ministro. – Tam yra dvi priežastys: pirma, kad jis po 8 metų jau nebemoka dalytis tomis pareigomis, taigi nebent jį pasiūlytumėt ambasadoriumi į Ameriką ir tada išskris.

Be to, Užsienio reikalų ministerijoje susikūrė profsąjunga, o tai rodo, jog dabar jums bent iki rinkimų reikia diplomatiškai budėti, kad ta pačių diplomatų užsiveista bacila nepasklistų po kitas ministerijas.
Premjerui ši žinia buvo tokia pritrenkianti, kad jis iš karto pats paskambino opozicijai paklaust, ką ji ten užsienio politikoje pridariusi, jog net profsąjunga atsirado, bet opozicija atsakė: „Šiuo metu želdinam barzdą, tai nieko nežinom nei apie URM, nei apie profsąjungas, patys klausinėjam gyventojų, ar jie ko nors bijo“.

Atsakymas premjerui sukėlė nerimo:

– Žinojau, kad želdinasi, bet kad taip atvirai prisipažintų – matyt, rengia perversmą, ne kitaip. Kodėl reikia klausinėti gyventojų – juk ir taip matyti, kad barzda želia?! Gal vis dėlto nieko neišleisiu atostogų.

Nuraminau, kad turi būti nuoseklus – juk nei virusas kur pabėgs, kol ministrai atostogauja, nei tuo labiau Astravo elektrinė ar Baltarusijos prezidento rinkimai; o opozicija gali iki rudens dar paklajoti, kol gyva:

– Todėl nieką kaip tik reikia išleist! Tegu pailsi nekreipdamas į nieką nieko.

Premjeras atsikvėpė:

– Teisybė. Tai ką duoti tautai pavaduojančiais?

– Reikia žiūrėti, koks yra visuomenės interesas mokytis vasarą. Manau – joks. Nei iš savęs, nei iš jūsų. Juk visuomenė, ypač ta jos dalis, kuri nori keliauti, turi būti paskatinta nesidomėti niekuo, tiksliau – domėtis niekais. Reikės – pats spėsit pagąsdinsit virusu ir užmaut visiems kaukes. Todėl iš pradžių pavaduoti paskirkit susisiekimo ministrą, kad žurnalistai gautų temą, ką rašyti, o tuo pačiu sveikatos apsauga būtų perkelta ant ratų: tegu medicinos paslaugos sau važiuoja, kur nori – kelių netrūksta, ir opozicija bus nustebusi, kad nušvilpėt jos idėją sukurti ,,superligoninę“.

– Ar tai patiks Prezidentui? – svarstė premjeras: – Jam juk nepatinka ministras.

– Ministras gi ne berniukas, suprantama. Bet ar jums, ar dar kam nors kada buvo svarbi Prezidento nuomonė sveikatos klausimu? – raminau premjerą: – Nekreipkit dėmesio, kad jis jos neturi. Kai jau visi medikai bus kelyje, tada duokit sveikatai pavadovaut švietimo, mokslo ir sporto ministrą, kuris užtikrintai ir nuosekliai nesiūlys jokių idėjų – užtat olimpinę ramybę užtikrins kaip per atostogas vienkiemy: vieną dieną patvirtins esant stabilią sveikatos švietimo naudą, kitą dieną pasisakys apie neišvengiamus sveikatos tyrimų pasiekimus, o galiausiai patars mankštintis. Viskas protingai, neprikibsi. Na, o tada jau galit perduot kėdę socialinių reikalų ministrui, kad įvertintų, jog iki jo du tupikai per dvi kėdes darė, ką galėjo ir socialiai žalingos aplinkos sveikatos sistemoje nesukūrė, tik pajudino.

– Puiku. Kiek laiko duoti atostogoms?

– O jūs atšaukit tikrąjį sveikatos ministrą iš atostogų staiga, kai pajusit ilgesį, pavyzdžiui, kad grįžtų į darbą penktadienį ir pasirodysit susirūpinęs ta padėtimi, su kuria žmonės jau bus neišvengiamai apsipratę. Beliks sveikatos ministrą paaukštinti, t.y. paskirti pirmuoju vicepremjeru, tegu vėl velkasi šaulio uniformą: laukia nauji sisteminiai iššūkiai.

Premjeras trinktelėjo delnais per stalą:

– Kaip gerai sudėstei – net su Varšuva tartis nereikia.

– Čia dar ne viskas, – tariau: – Kokią darysit išvadą?

– Jokios.

– Nejaugi?

Premjeras pagalvojo:

– Sujungti ministrus į vieną?

– Ne ministrus, bet ministerijas ir būsit dar neregėtos reformos pradininkas, įsivaizduokit: edukacinės sveikatos ir mokslinio sporto socialinių reikalų ministerija.

– Bet sumažės ministrų, kur juos dėti?

– Priimsit į antruosius ar trečiuosius vicepremjerus.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(70 žmonių įvertino)
4.6714

Top naujienos

Susirgus Seimo nariui laukia didelio masto epidemiologinis tyrimas: pasakė, kam reikia izoliuotis (141)

Koronavirusu susirgus Seimo nariui iš valstiečių žaliųjų frakcijos Valerijui Simulikui,...

Siaubo naktis prie Vilniaus: po kruvinos orgijos siaubingas kančias patyrusi moteris neturėjo galimybių išgyventi (271)

Moteris neturėjo jokių galimybių išgyventi – net jeigu ji iš karto būtų patekusi į medikų...

Nepamirškite persukti laikrodžių: grįžta žiemos laikas (150)

Paskutinį spalio sekmadienį Lietuva vėl grįžta prie žiemos laiko ir laikrodžius suksime atgal....

Koronavirusu užsikrėtė Andrius Tapinas: yra reikalų atnaujinta 18.54 (631)

Šeštadienio vakarą žinomas visuomenės veikėjas, žurnalistas Andrius Tapinas savo feisbuko...

Ant Gedimino kalno surengta palaikymo akcija JAV prezidentui Donaldui Trumpui sulaukė policijos dėmesio (125)

Vilniuje Amerikos prezidento palaikymo akciją sumanę žmonės neliko nepastebėti. Apie 18.25...

Gydytoja įvertino ypač populiarias plaukų procedūras: tai lazda su dviem galais (4)

Gražūs, vešlūs plaukai yra ne tik puošmena. Anot estetinės ir lazerinės medicinos klinikos...

Dailius Dargis | D+ nariams

Bušido kovotojo Morkevičiaus žūtį vis dar gaubia paslaptys: treneris pasakoja apie paskutines jo dienas N-18

„Kai mes susipažinome, Remigijui buvo 12 metų. Esu pirmasis ir vienintelis jo treneris. Yra...

Koronavirusas nustatytas parlamentarui: antradienį dalyvavo Seimo posėdyje papildyta 19.32 (221)

Valerijus Simulikas , parlamentaras iš valstiečių žaliųjų sąjungos, nusprendęs pasitikrinti,...

Du „Neptūno“ žaidėjai serga koronavirusu, bet klubas prašo leidimo treniruotis (2)

Penktadienį Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjams, treneriams ir administracijos nariams buvo atlikti...

Serialų veikėjas sugrįžta: prieš svarbius rinkimus – keisti Zelenskio manevrai (108)

Daugumą parlamente turinti viena partija, jos patvirtinta vyriausybė ir prezidento paskirti regionų...

|Maža didelių žinių kaina