Lygiai mėnesį dirbanti prezidentė Dalia Grybauskaitė jau sulaukė padėkos mitingo. Viena socialinė grupė jau išgelbėta nuo krizės, deja, kitiems galėjo pasirodyti, kad per didelės viltys sudėtos renkant gelbėtoją. D.Grybauskaitė pati pripažino, kad prezidento darbas daug sunkesnis negu Europos komisarės. Jei anksčiau tą būtų supratusi, gal nebūtų arogantiškų pareiškimų apie tai, kad prezidentūroje bus tik vienas svarbus asmuo – ji pati.
© lrp.lt nuotr.

O patarėjai esą reikalingi tik informacijai surinkti. Gal dėl tokio nepagarbaus požiūrio D.Grybauskaitei nepavyko prisikviesti intelektualios komandos – protingieji nenori būti nuvertinti iki popieriukų nešiotojų.

Komanda surinkta panašiai kaip ir Rolando Pakso – ištikimųjų principu. Tuomet reikia steigti ir naują postą ištikimojo atstovo spaudai ištikimai žmonai. Ir tokiu žingsniu sutrypiamos visos garsios deklaracijos apie moralią politiką ir ypatingą taupymą.

Su panieka D.Grybauskaitė skyrė ir ministrus, teigdama, kad kompetencija jie neblizga, bet bent jau ne vagys. Tokiu vertinimu tik sustiprintas žalingas mitas, kad visi kiti (protingi?) vagia. Pagrįstai vetuodama neteisėtas statybas įteisinantį įstatymą, D.Grybauskaitė spaudos konferencijoje apkaltino Seimą vos ne sąmokslu ją apgauti, nors kalti buvo tik nepatyrę jos patarėjai – supainiojo įstatymus.

Vetuotas dar vienas – motinystės išmokų sumažinimo – įstatymas. Nerimtai atrodo tas vetavimas. Vyriausybė jau buvo susitarusi su šeimų organizacijomis, jos sutiko šiek tiek solidarizuotis su visa nuo krizės nukentėjusia tauta. Tik 10 proc. pagal tą įstatymą rugsėjo pirmąją būtų nurėžta nuo didžiausių Europoje Lietuvos motinystės išmokų (valstybės tarnautojų algos per keletą kartų jau sumažintos bene 50 proc.). Už tą veto, išgelbėjusį iš krizės, laimingi tėveliai ir surengė prezidentei padėkos mitingą.

Prezidentės veikloje pinasi protingos įžvalgos su arogancija ir populizmu.
Lina Pečeliūnienė

Vetuodama D.Grybauskaitė aiškino, kad „Sodros“ išlaidas reikėtų pradėti mažinti ne nuo motinų, kad nereikėtų supriešinti jaunų šeimų ir pensininkų, kad reikia esminės „Sodros“ reformos. Beje, ji pritaria, kad motinystės išmokos dešimčia procentų būtų mažinamos, bet tik nuo kitų metų rugsėjo pirmosios, tik jau kitiems būsimiems tėveliams, nes neva nevalia pažeisti dabartinių teisėtų lūkesčių. Šitokia logika vadovaujantis, algas mažinti galima tik naujai įdarbintiesiems, o milijardinę skylę jau turinti „Sodra“ tegul bankrutuoja, nes visų išmokų gavėjų lūkesčiai teisėti.

Bet ne, bus kažkaip kitaip. Pasikvietusi socialinės apsaugos ir darbo ministrą Donatą Jankauską, D.Grybauskaitė kalbėjo apie socialinių išmokų grindis – ribą, kurios negalima peržengti, mažinant išmokas. Nei prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys, nei ministras nesugebėjo paaiškinti, kada, kam ir kokias tas grindis dės. Gal kaip tik visos pensijos ir išmokos bus mažinamos visiems kartu solidariai iki „grindų“ – kokių 800 Lt? Gal tai ir yra sisteminė „Sodros“ reforma, kurios prezidentė sakė labai reikliai reikalausianti iš vienintelio jos pakeisto Vyriausybės nario?

Nieko tikro nežinome. Blogiausia, kad nežinome D.Grybauskaitės ideologijos. Su V.Adamkumi buvo aiškiau, žinojome, kad jis liberalas, todėl jis ir vetavo kainų reguliavimo įstatymą. D.Grybauskaitė prabilo, kad sunkmečiu valstybė galėtų reguliuoti prekių kainas parduotuvėse. Kas tai – spjūvis į rinkos dėsnius? Ne, tai prezidentė kovoja su monopolijomis, tikromis ir tyčia sugalvotomis.

Liaudis juk turi žinoti, kas kaltas dėl visų nelaimių. Prieš rinkimus buvo pasakyta – oligarchai ir monopolijos. Su šiuo blogiu D.Grybauskaitė žadėjo kovoti. Ir vykdo pažadus. „Leo LT“ neliks, tikriausiai nebestatysime ir naujos atominės elektrinės.

Nors prezidentės veikloje pinasi protingos įžvalgos su arogancija ir populizmu, valdančiajai koalicijai kol kas, atrodo, niekas negresia. Opozicijos lyderis Valentinas Mazuronis, siūlantis formuoti plataus politinio pasitikėjimo Vyriausybę, kurios pagrindinis prioritetas būtų darbo vietų išsaugojimas, D.Grybauskaitei turėtų atrodyti juokingas. Jei nepristigo humoro jausmo.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Linas Kojala. Verkiantys vaikai trikdo Trumpo planus (2)

Prieš kelias savaites, keliaudamas vienoje pietinių JAV valstijų, ant sienos pamačiau užrašą...

„MG Baltic“ byla. Idealus partijų trejetukas ir kyšis, kurį Masiuliui įteikė TV eteryje (60)

Politinės korupcijos bylą ištyrę prokurorai teigia, kad dabar jau iš politikos pasitraukęs...

Neišsprendžiama lygtis: kam Lietuvai reikia dar dviejų kogeneracinių elektrinių (36)

Būtinai dar dvi kogeneracinės elektrinės Lietuvai, nors neaišku, ar užteks atliekų, kurias...

Maldeikienė stoja į kovą dėl prezidento posto: skelbia, kaip gelbės Lietuvą (22)

Varžytis kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose ketinanti Seimo narė Aušra Maldeikienė...

Atviras laiškas Seimui: pasibjaurėjau kai kurių Tautos atstovų reakcija į Lietuvai svarbų sprendimą

Norėtųsi pabūti mandagiam ir sakyti atleisk jiems, Viešpatie, – jie nežino ką daro, bet nuo...

Kaune susirinko sustiprėjusi Lietuvos krepšinio rinktinė (12)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienio rytą susirinko į treniruočių stovyklą Kaune....

Saudo Arabija sugalvojo naują būdą atkeršyti kaimynei (9)

Saudo Arabijos žiniasklaida teigia, kad karalystė gali paversti Katarą – kaimyną ir varžovą...

Lietuvos bankas: atlyginimai augs sparčiau papildyta 11:00 (70)

Įmonėms trūkstant darbuotojų, Lietuvos bankas didina darbo užmokesčio augimo prognozę šiems...

Po grasinimų mirtimi ir lyginimų su nušautu Escobaru, Kolumbijos rinktinė pergalę skyrė Sanchezui (13)

Po klaidos pirmose pasaulio futbolo čempionato rungtynėse raudonąją kortelę 3 minutę gavęs ir...