aA
Perskaičiau A.Račo straipsnį apie Valterio Baliukonio nepaskyrimo priežastis. (tiksliau jų nebuvimą) „Į ką spjaudo Grybauskaitė“ ir nustebau. Visada maniau, kad A.Račas sugeba išlaikyti lygsvarą ir sugeba kritikuoti, remdamasis normalia, jeigu kaip galima išsireikšti, demokratinių procesų suvokimo logika, vadovaudamasis visiems aiškiomis sprendimų darymo taisyklėmis.
L.Bielinis. Į ką iš tiesų spjaudo Grybauskaitė?
Lauras Bielinis
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Bet tiek prezidentės elgesyje, tiek šiame straipsnyje pasigedau demokratijos principų esmės. Dalia Grybauskaitė pasiuntė ženklą, kad ji gali elgtis be taisyklių. Taigi suprask, mums, visuomenei - demokratija, taisyklės aiškiai apibrėžtos ir privalomos, o prezidentė šiuo atveju yra tarsi virš jų. Žodis demokratija šioje situacijoje ištirpo paprastame, populistiškai trivialiame termino „muilinime“: elementari viešųjų ryšių akcija, kada bandoma ne ginti demokratiją, bet prisidengti ja, pateikiant iškreiptus teiginius.

Taigi klausiu, kodėl negalima sutikti su D.Grybauskaitės sprendimu? Aš nesiruošiu nei ginti V.Baliukonio, (pažįstu jį kaip atkaklų ir saldaus žodžio nesivaikantį Užsienio reikalų ministerijos (URM) tarnautoją, kuris, reikalui esant, ir kumščiu į stalą trinktelės, bet jam suformuluotą užduotį įvykdys), nei ruošiuosi keliaklupsčiauti prieš prezidentės „sostą“. Tiesiog, kaip sako A. Račas : „tačiau juk demokratija“, tai gal išgirskite ir kitą nuomonę?

Dalia Grybauskaitė pasiuntė ženklą, kad ji gali elgtis be taisyklių. Taigi suprask, mums, visuomenei - demokratija, taisyklės aiškiai apibrėžtos ir privalomos, o prezidentė šiuo atveju yra tarsi virš jų.
Lauras Bielinis

Prezidentės sprendimas tikrai sujaukė nusistovėjusią santykių tarp valstybės institucijų tvarką. Tas sujaukimas yra nekorektiškas, nes tuo buvo parodyta Seimui bei URM‘ui, kad į juos, jų sprendimus neketinama kreipti dėmesio. Savotiškai nusivalytos kojos į šias institucijas bei jų darbą. Gal jie jau nereikšmingi sprendimų darymo veikėjai mūsų valstybėje? Ar tai demokratija?

Prezidentė nustebino visą diplomatinį korpusą ir tuo sukėlė tam tikras įtampas santykiuose su Lietuva. Ar tai ilgai truks ir kaip tai atsilieps mums, pamatysime ilgainiui, bet tikrai draugiškos ir nelabai draugiškos šalys atsargiau žvelgs į mus ir bandys apeiti neprognozuojamą Europos ir pasaulio politikos veikėją. Tai ženklas, į kurį jos tikrai reaguos.

Tai ženklas ir valdančiajai daugumai, nes neprognozuojama, savo neargumentuotais (patinka-nepatinka) sprendimais jaukianti politinę sistemą valstybės galva kelia sumaištį ir iššaukia suirutę tiek vidaus politikos santykiuose, tiek tarptautinėje erdvėje. Manau kad pamatysime tai greitai, ir tai nebus demokratija.

Taigi prezidentė turėtų mums paaiškinti, ne kaprizingai tvirtindama „aš turiu patirtį ir todėl taip nusprendžiau“, o aiškiais netinkamo V.Baliukonio darbo argumentais, faktais paremtą sprendimą. Tą sprendimą visų pirma pateikti kitoms jau dėl skyrimo apsisprendusioms institucijoms, URM‘ui bei Seimo užsienio reikalų komitetui, išdiskutuoti tai su jais ir bendrai priimti ramų, o ne ponios kaprizų aureole apgaubtą sprendimą, kuris nesujauktų nei vidaus nei tarptautinio jėgų bei interesų balanso.

O taip, kaip pasielgė D.Gybauskaitė galėtų didžiuotis tik A.Lukašenka. Betgi ten ne demokratija, ar ne?.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Delfi Pliusparengė Nerijus Povilaitis

Ruošia staigmeną Putinui: NATO Rusijai paliko du pasirinkimus ir abu jie – pražūtingi (4)

Vakarų sankcijos ne tik nustums į prarają Rusijos ekonomiką, bet ir paralyžiuos gynybos...

Drastiškai išaugus grūdų kainoms, ūkininkai nebeišgali auginti vištų: kiaušiniai galėtų kainuoti ir 5 eurus (4)

Miestą į kaimą išmainę Kaišiadorių rajono ūkininkai Rasa ir Andrius Prusakovai džiaugiasi...

Karas Ukrainoje. Rusijai apšaudant Ukrainos Donecko sritį žuvo 5 civiliai mūšiuose dėl Lysyčansko žuvo baltarusių bataliono vadas

Didžiojoje Ukrainos dalyje penktadienio vakarą buvo paskelbtas oro antskrydžio pavojus. Vietos...

Augant sergamumui koronavirusu, primena SAM pasiūlymus: 4 rekomendacijos

Nauja koronaviruso banga grįžta anksčiau nei tikėtasi. Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM )...

Lavrovas: Putino ir Macrono skambučio nutekinimu pažeistas diplomatinis etiketas (1)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį sakė, kad Prancūzijos ir...

Kodėl režisierė išlaikė savo mylimąjį: mama sakė – o kas daugiau tokią negražią darboholikę ims?

Pasisvečiuoti pas režisierę, baleto artistę ir Baltijos baleto teatro įkūrėją Mariją Simoną...

Verslas PliusUgnė Karaliūnaitė

Transformacija nuo lietuviško į tarptautinį prekės ženklą: svarbiausios pamokos

Prekės ženklas – nėra vien logotipas , tai ir priemonė, padedanti įmonei judėti į priekį...

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja: baigiasi Rusijos kariavimo ištekliai

Rusijos vadovybė svarsto kelis tolesnio karo prieš Ukrainą scenarijus ir orientuojasi į situaciją...