aA
Visą pavasarį gyvenome rinkiminės dramos ritmu. Vieni rinkimai keitė kitus ir pagaliau viskas baigėsi visuotinu džiugesiu. Tačiau... Politiniai procesai nesustoja, partijų ir politikų tarpusavio įtampos niekur neišnyko, o Seimo rinkimų nuojauta ima ryškėti vis labiau.
Lauras Bielinis
© DELFI / Karolina Pansevič

Suprantama bus vasara ir mes švęsime inauguraciją, maudysimės Palangos pliažuose, deginsimės prie Nidos, mėgausimės gaivinančiais ledais, bet rudeniop viskas grįš į savo vėžes. Neišvengiamai artėjanti Seimo kadencijos pabaiga taps aiški visiems.

Paprognozuokime.

Rinkimų kova bus įspūdinga, čia bus tokia drama, kuri užtemdys kultūringą prezidentinę kampaniją savo nuožmumu ir klasta. Mūsų laukia naujos dramos, nauji politiniai potyriai.

Valdančioji dauguma jau akivaizdžiai imasi priemonių ir bandys strateguoti savo galimybes būsimoje rinkiminėje kovoje. Bruzda ne tik koalicijos partneriai, bet ir valstiečių-žaliųjų viduje prasideda sudėtingi judesiai.

Tie prieštaringi Ramūno Karbauskio teiginiai bei pažadai apie partijos išėjimą iš koalicijos, o po to kalbėjimas priešingai, Sauliaus Skvernelio užuominos apie savo padėtį valstiečių-žaliųjų politiniame lauke bei norą kažką keisti kol kas tėra tik atsitiktinai išsprūdę žodžiai. Žodžiai, kurie daugiau žymi pasimetimą, planų neturėjimą, o ne norą daryti tai, kas yra sakoma.

Praeis kelios dienos, partijoje įvyks susitikimai, pasitarimai, ginčai ir pasvarstymai, situacija stabilizuosis ir mes išgirsime naujas idėjas. Pamatysime, kad partija tampa aktyvesne.

Kodėl? Todėl, kad tie, kurie atstovauja valstiečiams Seime, jau įgijo patirties, jau priprato prie šiltesnių kėdžių, ir nenori pasyviai laukti R. Karbauskio „projekto“ užsidarymo.

Kiekvienam teks spręsti uždavinį – arba likti su esama sunkiai prognozuojama ir emocinga vadovybe ir rizikuoti prarasti galimybę išlikti politikoje, arba, kol ne vėlu, prisiglausti pas kitus, stipresnius. Matysime perbėgėlių grupę, kurie papildys praktiškai visas didesnes frakcijas.

Tie, kurie atstovauja valstiečiams Seime, jau įgijo patirties, jau priprato prie šiltesnių kėdžių, ir nenori pasyviai laukti R. Karbauskio „projekto“ užsidarymo.
Lauras Bielinis


Na, o liekantys akivaizdžiai sieks susitelkti apie lyderį, neminėkime jo pavardės, nes neaišku, kas bus tuo lyderiu, telkiančiu valstiečius rinkimams. Gal R. Karbauskis, gal S. Skvernelis, gal dar kas nors. Bet ši politinė partija dar išliks ir sieks įrodyti savo gyvybingumą visais būdais, kuriuos tik mes galime įsivaizduoti.

Bus siekiama pertvarkyti valdančiąją daugumą. Jau aišku, kad valstiečiai sieks sutelkti visus galimus sąjungininkus. Dėl to Vyriausybė kis iš esmės, nes kelis ministrų postus teks atiduoti naujiems partneriams.

Keisis ir opozicija. Ji didės perbėgėlių sąskaita, tačiau tai visai nereiškia, kad ji tvirtės. Tvirtumą, manyčiau, opozicijai suteiks I. Šimonytė, kurios autoritetas leis lengviau susikalbėti konservatoriams ir liberalams.

Ji išties gali tapti jungiamąja grandimi, formuojant konstruktyvesnę opoziciją. Tai naudinga ir bendram politiniam laukui – kuo stipresnė opozicija, tuo konstruktyviau ir atsakingiau teks elgtis valdantiesiems.

Visi šie bruzdesiai Seime ir aplink jį bus naudingi Prezidentui G. Nausėdai, nes Seimas, paniręs į savo struktūros pertvarkymą, susitelkęs ties artėjančiais rinkimais, kreips mažiau dėmesio į dar neįaugusį į politinę sistemą naujoką. Prezidentas galės susitelkti ties užsienio politikos rutina ir sukurti reikiamą santykių bei bendro komunikavimo tinklą su ES prezidentais bei pasaulio stipriaisiais.

Tai leis jam ramiau ir be didesnių susikirtimų su Lietuvos politikais atrasti ir sukonkretinti strategines gaires vidaus politikoje ir pasirinkti efektingesnes taktines priemones.

Taip bus pasirengta rimtam darbui po 2020 metų rinkimų į Seimą, kuomet naujoji dauguma ir vėl bus pasiryžusi užkariauti visą pasaulį.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(36 žmonės įvertino)
4.1111

Top naujienos

Paliktos nuotakos byla atsidūrė teisme: tikruosius jaunikio motyvus išdavė draugui rašytos žinutės

Nauja meile patikėjusiai, išsiskyrusiai ir vaiką auginusiai merginai teko skaudžiai nusivilti. Jai...

Sankt Peterburgo gyventojai apie valdžios priimtą sprendimą: sveiki atvykę į pragarą (20)

Istoriniame Sankt Peterburgo centre esančioje Rubinšteino gatvėje gyvenanti Marina Pogolša rodo į...

Gaujų šaudynėmis ir laukinio kapitalizmo prabanga garsėjusi Kauno legenda sulaukė liūdnos pabaigos (119)

Laukinio kapitalizmo metais prabanga garsėjęs, Kaune, Jonavos gatvėje veikęs šešėlinio pasaulio...

Rusijos picų karalius užkariauja pasaulį: konkurentus lenkia dėl slapto ingrediento, kuris net nevalgomas (210)

Jei jau įsigudrini užsidirbti pristatydamas karštas picas Arktyje, kur sūrio blokai atkeliauja ant...

Virginijaus Sinkevičiaus šeimoje vyrauja džiugios nuotaikos – gimė dukrelė (10)

Būsimasis eurokomisaras Virginijus Sinkevičius šeštadienio rytą pranešė itin džiugią...

Mirtiną ligą įveikusi Kotryna prabilo apie išgyventą kančią: apie tai viešai kalbėti išdrįsta retas lietuvis (14)

Šiandien Amsterdame gyvenanti Kotryna Uogintaitė veda grupines treniruotes. Sunku patikėti, tačiau...

Pokyčiai: „Valstiečių“ reitingas per mėnesį smuko daugiau kaip 3 punktais (128)

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) partijų reitingų lentelėje spalį...

Ginekologė – apie Sinickio pasirinkimą pasidaryti vazektomiją: žmonai jis padarė paslaugą (675)

Daugiau vaikų su žmona nebeplanuojantis Tomas Sinickis garsiai pareiškė, kad jam yra atlikta...

Nausėda toliau tvirtina pozicijas politikų reitingo viršuje kam reikėtų sunerimti? (94)

Populiariausių politikų reitinge spalio mėnesį turimas pozicijas dar labiau sustiprino prezidentas...

Sabonio dienos Indianoje gali būti suskaičiuotos: „Pacers“ aktyviai ieško lietuviui naujo klubo (82)

Dvejus metus Indianos „Pacers“ klube praleidęs Domantas Sabonis jau artimiausiomis dienomis...