aA
Kovo 11-osios išvakarėse sostinės teismas ir prokuratūra pademonstravo keistas vertybes, kai nusprendė, jog išniekinus Lietuvos Respublikos vėliavą galima išvengti baudžiamosios atsakomybės. Tokio teisingumo formulė labai paprasta – tereikia susitaikyti su asmeniu, kuris sumokėjo už vėliavos įsigijimą.
D.Sinkevičius. Prokurorams ir teisėjams Lietuvos vėliava – tik skuduro gabalas?
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Matyt, teismas nusprendė, kad Lietuvos valstybės simbolis neturi jokios vertės, nes ją išniekinusiam asmeniui net nereikia taikytis su valstybe. Lietuvos Respublikos vardu buvo pademonstruota, kad 3 milijonams piliečių priklausančią trispalvę prisigėrus galima nulupti nuo sienos, suplėšyti ir... likti nenubaustam.

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros prokurorė Ala Petrenko, kuri teisme bent teoriškai turėjo ginti mūsų valstybės garbę, pasielgė priešingai – vietoj to, kad pasiūlytų kad ir simbolinę bausmę valstybės simbolį išniekinusiam asmeniui, rekomendavo jį atleisti nuo atsakomybės.

Teismas nebuvo principingas – šoko pagal prokurorės dūdelę, nors Lietuvos Respublikos vėliava yra ne „Priemiesčio“, o visų Lietuvos piliečių nuosavybė. Vėliava – ne vagies nugvelbta piniginė, ne išgrobstytas PVM ar nuo kaklo nuplėšta auksinė grandinėlė.
Dainius Sinkevičius

Lietuviško teisingumo grimasos paaiškėjo Vilniaus miesto 4 apylinkės teisme, kai buvo nagrinėjama Naujosios Vilnios gyventojo Ričardo Brazevičiaus baudžiamoji byla. Kai vasario viduryje Lietuva gedėjo Atgimimo šauklio Justino Marcinkevičiaus ir visoje šalyje buvo iškabintos trispalvės su gedulo juosta, karių kapinaitėse su draugais alkoholio prisigėręs R. Brazevičius pademonstravo savo „drąsą“ – nuo daugiabučius administruojančios bendrovės prižiūrimo pastato jis nuplėšė vėliavą, o vėliau ją ir išniekino – suplėšė.

R. Brazevičių sutramdė policija, kai pilietiški gyventojai pranešė apie chuliganą. Sulaikytas, o ir netrukus prieš teismą stojęs jaunas vyras sulaukė prokurorės A. Petrenko išskirtinio palaikymo – nors kaltinamasis nusikaltimą padarė apsvaigęs nuo alkoholio, tačiau jis esą nuoširdžiai gailisi (koks netikėtumas...), žada susitaikyti su vėliavą pakabinusia bendrove „Priemiestis“ (jai įsipareigojo atlyginti 75 Lt žalą), todėl R. Brazevičių pasiūlė atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės. Juk Lietuvos teisėje turi galioti humaniško ir teisingumo principas, juoba kad trispalvę suplėšė ne koks prisigėręs ispanas, o grynų gryniausias lietuvis!

Teismas nebuvo principingas – šoko pagal prokurorės dūdelę, nors Lietuvos Respublikos vėliava yra ne „Priemiesčio“, o visų Lietuvos piliečių nuosavybė. Vėliava – ne vagies nugvelbta piniginė, ne išgrobstytas PVM ar nuo kaklo nuplėšta auksinė grandinėlė.

Nacionalinės teismų administracijos duomenimis, pernai ir užpernai Lietuvos teismai išnagrinėjo išnagrinėjo kelias bylas dėl valstybės simbolio išniekinimo, todėl teismų praktikos tokiose bylose kaip ir nėra. Ar Vilniaus teismo nuosprendis, kuriuo byla buvo nutraukta, nepaskatins kitų chuliganų tyčiotis iš mūsų valstybės simbolių?

Lietuvos prokuratūros reorganizaciją pradėjęs generalinis prokuroras Darius Valys dar gali apginti Lietuvos garbę – nuosprendį apskųsti apeliacine tvarka. R. Brazevičius to nedarys – anksčiau už chuliganiškus veiksmus baustas vaikinas ketina tapti profesionaliu Lietuvos kariuomenės kariu ir toliau „ištikimai tarnauti“ Lietuvos Respublikai, negailėdamas jėgų „ginti“ Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę.

Jeigu nuosprendis nebus apskųstas ir įsiteisės, visi privalėsime gerbti vėliavą išniekinusiam R. Brazevičiui paskelbtą nuosprendį, nes jis paskelbtas Lietuvos Respublikos, t.y. visų mūsų, vardu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Į nekilnojamojo turto rinką grįžo ilgai nematyti spekuliantai: įspėjama dėl dirbtinai keliamų kainų LB siūlo keisti įstatymus (49)

Gyventojams šiandien būstus perkant greičiau nei juos spėjama statyti, nekilnojamo turto rinkoje...

Įspūdingas praėjusio finalo pakartojimas sudėliojo aštuntfinalio poras skirti trys 11 m baudiniai (38)

Trečiadienį vėlai vakare baigėsi Euro 2020 grupių etapas, po kurio paaiškėjo visos...

Užkalnis. Gyvenimas jau per geras ir eina dar geryn (400)

Kartais būna taip, kad apsidairai, ir matai, kad viskas tiesiog taip puiku, kad geriau mes nesame...

Lietus su perkūnija niekur nedings: sinoptikai žada permainingus orus (6)

Šiandien per Lietuvą lėtai slinks atmosferos frontas. Dienos pradžia bus gana saulėta ir sausa,...

Audra atkeliavo į Lietuvą: stichija Kaune vartė medžius PAGD: su stichija susiję apie 50 pranešimų (181)

Kaip ir žadėta, per Lietuvą birželio 23-osios vakarą slenka audros debesys. Nors didžiųjų...

Incidentas Pabradėje: migrantai sukėlė riaušes, pasieniečiai panaudojo ašarines dujas, aidėjo šūviai papildyta (538)

Trečiadienį vakare VSAT Užsieniečių registracijos centre (URC) Pabradėje apgyvendintiems...

Į bedugnę svirusią Vokietijos rinktinę paskutinę akimirką nutvėrė atsarginis UEFA uždrausta vaivorykšte prieš vengrus mojavo protestuotojas (144)

15 metų trukęs Joachimo Lowo reichas Vokietijos nacionalinėje komandoje vos nesibaigė bent...

Po vartininko liapsuso pakrikę slovakai patyrė ispanišką egzekuciją ir praleido tolyn Ukrainą (59)

Paskutinis Europos futbolo čempionato grupių etapo vakaras virto asmenine Slovakijos rinktinės...

Chris Kay, P R Sanjai | D+

Didžiausia vakcinų gamintoja pasaulyje patiria rimtų problemų: gaisras buvo tik pradžia

Virtinėje pasaulio šalių, nuo Bangladešo iki Nepalo ir Ruandos, kur fiksuojami koronaviruso...