aA
Antropoteosofijos konferencijų svečio Eugenijaus Jovaišos padėjėjas Vytautas Sinica kuria partiją, kuri puoselės krikščionišką moralę. Tikrai manote, kad šis žingsnis kažkaip susijęs su vertybėmis?
Bernardas Gailius
Bernardas Gailius
© DELFI / Domantas Pipas

Gal verčiau atsisakykime vertybių ir pažvelkime realybei į akis. Naujoji partija turi vieną tikslą – kiek įmanoma pakenkti konservatoriams rinkimuose. Sprendžiant iš kol kas vangios TS-LKD krikdemų (išskyrus Rimantą Dagį) reakcijos, tai nebūtinai pavyks.

Bet erdvės žaidimui tikrai yra. Gal prisijungs besitransformuojanti „Tvarka ir teisingumas“, kurios lyderis sako esąs „už sveiką nacionalizmą“. Gal Naglis Puteikis grįš prie „tikrojo konservatizmo“. Taip žemaitaitis po juozaičio – žiūrėk iki rinkimų ir susiformuos kažkoks konservatorių balsų kramtymo frontas.

Ne tiek svarbu, kad pati partija kažko pasiektų, kiek būtina atsilyginti už „išdavystę“ ir pagadinti reikalus konservatoriams, dar kartą pakurstant išsvajotąjį krikdemų maištą.
Bernardas Gailius

Vytautas Sinica pristatydamas naujos partijos idėją šios logikos per daug ir neslėpė. Jis padėkojo „savo deklaruojamas idėjas išdavusiai TS-LKD“ ir sakė, kad nauja partija „turėtų užpildyti skausmingai atsivėrusią krikdeminę nišą“.

Kitaip tariant: ne tiek svarbu, kad pati partija kažko pasiektų, kiek būtina atsilyginti už „išdavystę“ ir pagadinti reikalus konservatoriams, dar kartą pakurstant išsvajotąjį krikdemų maištą.

Priežastis, dėl kurios valstiečiai imasi tokių veiksmų, taip pat gana akivaizdi – konservatorių reitingai. Valstiečiai puikiai supranta, kad net ir formali konservatorių pergalė 2020 m. Seimo rinkimuose būtų rimta kliūtis valstiečiams išlikti valdžioje.

Rinkimus laimėjusi partija visuomenės akyse įgyja teisę formuoti vyriausybę. Todėl nustumti tokią partiją į opoziciją yra labai sunku. Lietuvoje tai bandyta vos vieną kartą – po 2000 m. Seimo rinkimų.

Tuomet pasitelkęs visą politinės valios jėgą prezidentas Valdas Adamkus sulipdė koaliciją iš Rolando Pakso ir Artūro Paulausko partijų. Ramiai luktelėjęs tikrasis rinkimų nugalėtojas Algirdas Brazauskas „naujosios politikos“ vyriausybę sudorojo per nepilnus metus.

Tikrieji šio valstiečių karo su konservatoriais laimėtojai, žinoma, bus socdemai. Jie jau dabar džiaugiasi saldžiomis pergalėmis prieš vis labiau diskredituojamą valdžią, palikdami konservatoriams lieti kraują alinančioje ir ne visada prasmingoje, bet nebeišvengiamoje kovoje.
Bernardas Gailius

Žinoma, nemažą reikšmę turi ir balsų pasiskirstymas bei formalaus rinkimų laimėtojo atotrūkis nuo kitų partijų. Tačiau konservatorių pergalė bet kuriuo atveju trukdytų valstiečiams patekti į vyriausybę, todėl, jei tik įmanoma, konservatorių lyderystės rinkimuose reikia išvengti – to ir siekiama.

Tikrieji šio valstiečių karo su konservatoriais laimėtojai, žinoma, bus socdemai. Jie jau dabar džiaugiasi saldžiomis pergalėmis prieš vis labiau diskredituojamą valdžią, palikdami konservatoriams lieti kraują alinančioje ir ne visada prasmingoje, bet nebeišvengiamoje kovoje.

Rugpjūčio pradžioje paskelbti reitingai parodė ne tik tai, kad socdemai prilygsta valstiečiams, bet ir tai, kad pirmieji (bendrovės „Baltijos tyrimai“ duomenimis) yra vienintelė labiau palankiai negu nepalankiai vertinama partija. Beje, įdomu, kad tos pačios apklausos duomenimis, atvirai viešoje erdvėje kovojantys valstiečiai ir konservatoriai žmonių vertinami vienodai nepalankiai.

Asmeniškai aš netikiu, kad socdemai sudarys vyriausybę su konservatoriais, nors tai, ko gero, būtų prasminga. O iš valstiečių veiksmų sprendžiu, kad ir jie pasitiki būsimu socdemų pasirinkimu.
Bernardas Gailius

Tai rodo, kad socdemų pasirinkta pozicija „vaikai, gyvenkime draugiškai“ ir vėl, kaip jau ne kartą buvo, atliepia nemažos dalies žmonių nuotaikas. Kol kas nėra prielaidų tikėtis formalios socdemų pergalės rinkimuose, bet greičiausiai tai bus partija, nulemsianti vyriausybės likimą.

Jei socdemai pasirinks valstiečius, bus įprasta lietuviška kairioji vyriausybė. Jei konservatorius – Lietuvoje įvyks kažkas visai nauja.

Asmeniškai aš netikiu, kad socdemai sudarys vyriausybę su konservatoriais, nors tai, ko gero, būtų prasminga. O iš valstiečių veiksmų sprendžiu, kad ir jie pasitiki būsimu socdemų pasirinkimu.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(37 žmonės įvertino)
2.6757

Top naujienos

Medikai prašo neatidėti apsilankymų poliklinikose: kai kurių ligos taip apleistos, kad tenka iškart vežti į ligoninę (327)

Nors dauguma gydymo įstaigų sveikatos priežiūros paslaugas vėl teikia beveik taip pat, kaip...

Sandrija Čapkauskienė: stebuklingi lapeliai, apie kurių naudą ir galią mūsų organizmui dažnai užmirštame (52)

Laurų lapai ( Lauraceae, Cinnamomum tamala ) yra amžinai žaliuojantis daugiametis krūmas,...

Vilniuje, Vingio parke, medis užvirto ant sportavusio žmogaus (211)

Antradienio vakarą sniego svorio neišlaikęs medis Vilniuje, Vingio parke , nuvirto ir sužalojo...

Marijampolės ligoninėje per klaidą vienam žmogui suleistos penkios COVID-19 vakcinos dozės (321)

Marijampolės ligoninėje penkios COVID-19 vakcinos dozės per klaidą suleistos vienam žmogui,...

Ainis Gurevičius | D+

Slapstymosi meistrai: Lietuvos nusikaltėliai, kurių surasti nepavyksta metų metais

Kai kuriems nusikaltėliams slapstytis nuo teisėsaugos pavyksta metų metais. „Delfi Plius“...

Netikėtas lyderis nukalė „Rytui“ paguodos pergalę Čempionų lygoje latviams TOP-16 duris atvėrė fantastiškas tritaškis (43)

Vilniaus „Rytas“ (2/4) trinktelėjo FIBA Čempionų lygos durimis. Nelauktai ankstyvu metu...

Putinas pirmą kartą telefonu pasikalbėjo su Bidenu (305)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe...

Dar kartą su Itoudžiu susipykęs Jamesas – vėl atskirtas nuo komandos (1)

Mike'o Jameso karjeros etapas Maskvos CSKA klube gali artėti prie pabaigos. Nepaisant puikaus...

Įtempta para ugniagesiams: daugiau nei 150 kartų vyko šalinti nuvirtusių medžių (7)

Lietuvoje antradienio vakarą ir toliau besitęsiant stipriam snygiui ugniagesiai jau daugiau nei 150...