aA
Aš tikrai esu “Krekenavos agrofirmos” akcininkas. Turiu jų net daugiau nei prezidento atstovė spaudai Rita Grumadaitė ar Užsienio reikalų ministerijos Informacijos ir viešųjų ryšių departamento direktorė Violeta Gaižauskaitė ar “Lietuvos ryto” pirmasis pavaduotojas Rimvydas Valatka.
Artūras Račas
Artūras Račas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Jei įdomūs konkretūs skaičiai, iš viso turiu 154 “Krekenavos agrofirmos” akcijas. R.Grumadaitė jų turi 28, V.Gaižauskaitė - 55, o R.Valatka – 100. Visą “Krekenavos agrofirmos” akcijų emisiją sudaro 9,409,667 mln. akcijų, taigi, pavyzdžiui, man priklauso 0,00167 proc. “Krekenavos agrofirmos” akcijų paketas. Apskaičiuoti V.Gaižauskaitės, R.Grumadaitės ir R.Valatkos valdomus paketus galite patys.

“Lietuvos žinios” ketvirtadienį per visą puslapį teigia, jog tai – skandalas. Ir klausia, ar tai yra “įžvalgus pinigų investavimas ar vis dėlto verslininko noras savo rankose turėti reikalingus pareigūnus. (Tiems, kas nesupranta apie kokį verslininką eina kalbą, pasufleruosiu, jog tai yra “Krekenavos agrofirmos” pagrindinis savininkas Viktoras Uspaskichas).

Mano atsakymas į šį klausimą labai paprastas: “Lietuvos žinos”, deja, pasišiukšlino ir padarė tai, ko nederėtų daryti save gerbiančiam laikraščiui ir save gerbiančiam žurnalistui, o tas didžiulis, visą puslapį užimantis straipsnis yra visiška nesąmonė. Beje, nuoširdžiai tikiuosi, atsiradusi tik dėl neišmanymo, o ne sąmoningai.

Tačiau gal apie viską iš pradžių.

Nežinau, kodėl, tačiau “Lietuvos žinios” visiškai neužsimena, kad mano buvę kolegos “Lietuvos ryte” ir aš įsigijome “Krekenavos agrofirmos” akcijų.

Nežino? Gali būti. Bet juk galėjo pasidomėti. Būtų sužinojusios, jog visi mes “Krekenavos agrofirmos” akcijas pirkome 1996-1997 metais – kai Lietuva išgyveno pirmąjį akcijų biržos pakilimą. Aplinkybė, kurią šioje vietoje būtina paminėti: V.Uspaskichas tada nebuvo šios bendrovės didžiausias akcininkas.

Nežinau, kas paskatino R.Valatką įsigyti “Krekenavos agrofirmos” akcijų, bet galiu drąsiai teigti, kad V.Gaižauskaitė ir R.Grumadaitė tai padarė mano paskatintos. Beje, kartu su mumis “Lietuvos ryte” tada dar dirbo ir dabartinė Konstitucinio Teismo atstovė spaudai Ramunė Sakalauskaitė, kurią aš taip pat įkalbinėjau investuoti. Tačiau ji nepasidavė ir laikėsi pozicijos, jog geriau yra investuoti į batus. Šiandien ji tikriausiai dėl to džiaugiasi.

Teisingumo dėlei, turėčiau pasakyti, jog po keliasdešimt ar kelis šimtus litų investavome ne tik į “Krekenavos agrofirmą”. Pirkome ir “Vilniaus vingio”, “Kauno audinių”, “Vernito”, “Ekrano” ir kitų tuo metu biržoje kotiruojamų bendrovių akcijų.

Taip pat teisingumo dėlei turiu pasakyti, kad priešingai nei, pavyzdžiui, “Vilniaus vingio” atveju, investicijos į “Krekenavos agrofirmą” nebuvo sėkmingos.

Šiandien mano turimų akcijų nominali vertė yra 770 litų, tačiau pabandykite paklausti bet kurio maklerio, kiek jos šiandien vertos iš tikrųjų ir, neabejoju, jog išgirsite gerokai mažesnę sumą. Beje, taip pat išgirstumėte, jog 1999 metais, šios bendrovės akcijos buvo perkeltos į Nelistinguojamų ir nuo tada jomis galima prekiauti tik užbiržiniais sandoriais.

Jei kam įdomu, nuo 2006 metų sausio iš viso savininkus pakeitė beveik 19 tūkstančių “Krekenavos agrofirmos” akcijų, o už vieną akciją šiuose sandoriuose mokėta vidutiniškai po 0,33 cento (šioje vietoje galima prisiminti, kad, jei neklystu, 1996 metais “Krekenavos agrofirmos” akcijos biržoje kainavo apie 1,5 lito).

Nuoširdžiai tikiu, kad tiek V.Gaižauskaitė, tiek R.Grumadaitė apie turimas “Krekenavos agrofirmos” akcijas, buvo pamiršusios. Kodėl? Todėl, kad aš ir pats nustebau banko pažymoje šiandien pamatęs, jog ir aš jų tebeturiu (kaip ir 38 “Vernito” akcijas, likusias iš tų pačių laikų).

Būtent todėl įžvelgti šioje vietoje kokias nors sąmokslo teorijas ir kalbėti apie kokias nors įtakas gali tik visiškas naivuolis, piktavalis ar visiškai šių dalykų neišmanantis žmogus. Tikiu, kad “Lietuvos žinios” priklauso pastarųjų kategorijai, kaip, beje ir Seimo narys, kuris šiam dienraščiui perdavė iš Lietuvos centrinio vertybinių popierių depozitoriumo gautą informaciją šiam dienraščiui (jo pavardę žinau, tačiau nežinau, ar būtina ją minėti).

Tiesa, nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia ir būtų neblogai, jei “Lietuvos žinios” savo klaidą kaip nors ištaisytų, nes kai kurie dalykai vis dėlto verčia nerimauti. Pavyzdžiui, tai, jog prašydamos “Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovo Ryčio Juozapavičiaus komentaro, “Lietuvos žinios” nepasivargino jo informuoti apie faktines aplinkybes – turimų akcijų skaičių, jų įsigijimo laiką. Gal todėl ir pats komentaras, nors R.Juozapavičius teigia kalbėjęs daugiau apie teorinę galimybę, atrodo, kaltinantis straipsnyje minimus asmenis. Jis taip pat teigia nežinantis jokių faktinių aplinkybių, kurios leistų įtarti R.Grumadaitę ar V.Gaižauskaitę supainiojus viešuosius ir privačius interesus.

Gal “Lietuvos žinios” tiesiog labai skubėjo? Ir pamiršo liaudies išmintį, jog skubos darbą velnias gaudo?

Gal bus gera pamoka? Norėtųsi tuo tikėti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Tautiečių pamėgtame Ventspilyje – neregėti dalykai: latviai dabar labai didžiuojasi, nes lietuviai to dar neturi

Viena populiariausių vietų Latvijoje, į kurias lietuviai vyksta su šeima – tai plačiais ir...

Lukašenka vėl įsitvirtino Baltarusijoje: dabar lieka tik viena viltis

Praėjusią savaitę suėjo dveji metai po Aleksandro Lukašenkos esą laimėtų rinkimų...

Karas Ukrainoje. „Kokia įdomi diena“: skelbiama apie sprogimus prie Simferopolio Melitopolio meras: pasislėpti jau niekas nebesuspės (23)

Rusijos publicistas Andrejus Piontkovskis įsitikinęs, kad Rusijos prezidentas siekia paliaubų.

Lietuvoje įsivyravo kaitra: nuo karščio neišgelbės ir menkas lietus

Ir trečiadienį orai išliks labai šilti. Netgi naktį bus 17-22 laipsniai šilumos.

Mįslingai dingo iš Ispanijos turėję grįžti du jauni lietuviai: artimieji prašo pagalbos

Jau daugiau nei savaitę be žinios yra dingę du jauni žmonės – 18-metė Vesta Kunigonytė ir...

Prie savo namų uteniškė pasijuto lyg miške: akis į akį susidūrė su vilkais ir dabar perspėja miestų gyventojus (1)

Ne kasdien papuola akis į akį susidurti su miško gyvūnais, juo labiau – savo kieme. O štai...

Delfi PliusSniego pilys

Jelcino humoras ir pomėgis moterims karčiai atsirūgo: apkaltintas smurtaujant ir priekabiaujant, o Anglijos karalienė liko apšalusi nuo netakto (1)

Kadaise sklido legendos apie tuomečio Rusijos prezidento Boriso Jelcino silpnybę moterims....

Penkta pergalė iš eilės: visą laiką pirmavę lietuviai privertė nusilenkti Ispanijos rinktinę (1)

Antradienio vakarą savo jėgų patikrinimą pratęsė Lietuvos vyrų rinktinė (FIBA 8), kuri Gran...

Įspūdingas greitis: Meilutytė pakeliui į finalą paliko sau už nugaros visas varžoves

Italijos sostinėje Romoje tebesitęsiančiame Europos čempionate įvyko moterų 50 metrų krūtine...

Lietuvos jaunučių rinktinė aštunfinalio varžovus nušlavė pusšimčiu taškų

Pergalingai žygiuojanti Lietuvos jaunučių vaikinų (iki 16 metų) rinktinė Šiaurės Makedonijos...