DELFI inicijuotas projektas „Idėja Lietuvai“, atrodo, išleido džiną iš butelio. Pajutę galimybę nebaudžiamai papezėti ir dar gauti gerą vietą didžiausio portalo naujienose, politikai varo kaip privartoję baltųjų Heisenbergo iš „Bręstančio blogio“ kristalų.
Andrius Tapinas
© DELFI / Domantas Pipas

Dar nespėjusiems prasižioti bus sunku permušti europarlamentarę Viliją Blinkevičiūtę, kuri šovė idėją – pasirūpinkim vaikais. Supermintis. Net sunku patikėti, kad tokia jauna politikė (dvylika metų darbo Socmino viceministre ir ministre nesiskaito, čia smulkmena, per tiek laiko net nespėsi susivokti, kas čia su tais vaikais Lietuvoje vyksta) taip ima ir originaliai sugalvoja. Labai naujoviška.

Originalumu mėgina suspindėti ir konservatorius Laurynas Kasčiūnas – jo idėja Lietuvai yra normalus futbolo stadionas. Ir vėl – kaip čia niekas nepagalvojo.

Tai ta pačia gaida aš irgi pasiūlysiu idėją Lietuvai – susigrąžinkim emigrantus. Ir viskas bus gerai.
Va.

Labai keista, kad kuris nors politikas dar neužšoko ant Idėjos bačkos ir neskėlė šitos genialios idėjos.

Atsiprašau, klystu. Čia jau pasižymėjo konservatoriai. Kęstutis Masiulis įregistravo Grįžimo įstatymo projektą, pagal kurį turėtų būti institucija, kuri skatintų lietuvių kilmės asmenų grįžimą į Lietuvą.
Nes juk mums tik to ir trūksta – kompetentingos institucijos. Ir tada visi grįš. Dar kartą – kaip mes visi nepagalvojom?

Aišku, visi suprantame, kad čia ne idėja, bet kliedesys. Ir, matyt, tai supratę mūsų šalies politikai (ir valdžioje esantys, ir opozicija) sutartinai išbraukė šitą temą iš savo temų ir darbotvarkių. Jeigu ankstesnėje valdančiojoje koalicijoje dar buvo kažkokie pasitampymai dėl didesnio dėmesio užsienio lietuviams – pavyzdžiui, 2015 metais turėjome Seime įkurtą Migracijos komisiją.

Ji priėmė rezoliuciją, kad reikia parengti ilgalaikę emigracijos valdymo ir reemigracijos strategiją, tada dar aštuonis kartus paposėdžiavo ir 2015 metų gegužę jos veikla liovėsi pažadėjus „2016 metų pavasarį jau patekti kažkokius apmatus“.

Skambūs priešrinkiminiai pažadai mažinti emigraciją, skatinti reemigraciją ir nepamiršti išvykusiųjų irgi labai greitai išsisklaidė.

Migracijos komisija Seime posėdžiauja du kartus dažniau nei ankstesnė ir darbą pernai pradėjo nuo pareiškimo, kad reikia sugrąžinti emigrantus ir parengti Sugrįžtančios Lietuvos planą.

Gegužės mėnesį komisija sužinojo, kad žmonės išvažiuoja ne tik dėl pinigų, bet ir dėl socialinio klimato, labai susijaudino, diskutavo ir sutarė ateityje grįžti prie šio klausimo. Birželį komisija akcentavo, kad būtina neatidėliotinai stiprinti teigiamą Lietuvos įvaizdį.

O uogelė ant nuveiktų darbų praėjusį mėnesį Migracijos komisijoje svarstyta pavasarį sudarytos darbo grupės, kuri turėtų parengti emigrantų grąžinimo strategijos projektą (ta prasme, jo dar net mintyse nėra) tarpinė ataskaita, kurioje pateikiami akis atveriantys atradimai – svarbiausias iššūkis yra nuolatinis Lietuvos gyventojų skaičiaus mažėjimas, o jis mažėja dėl prastos darbo aplinkos, žemų algų ir blogo socialinio klimato.

Rimtai, Šerlokai? Mano katinas, jeigu tokį turėčiau, tai būtų galėjęs išmiauksėti prieš šešerius metus.

Darbo grupė taip pat konstatavo, kad kuriama strategija turi derėti su kitais strateginiais dokumentais. Su kokiais, po velnių, strateginiais dokumentais? Su sudūlėjusia „Lietuva 2030“, kurios puslapis atrodo kaip įšalęs praėjusiame amžiuje, o panorus susipažinti su už strategiją atsakinga Valstybės pažangos taryba, gauni labai tikslų ir aiškų mūsų valstybės vizijos ir pažangos apibrėžimą. Paspauskit nuorodą ir pamatysit.

Prezidentės inicijuota kampanija „Rinkis Lietuvą“ galėtų puikiai tapti valstybės strategijos ledkalnio viršūne, bet nesant strategijos plūduriuoja pati sau, ir šiai akimirkai labiau primena viešųjų ryšių kampaniją.

Ant pirštų gali suskaičiuoti valdininkus, ministrus ir Seimo narius, kurie per šiuos politinius metus teikėsi apsilankyti užsienio lietuvių bendruomenėse ir pakalbėti apie jiems svarbius dalykus. O ir tie patys dažniausiai pageidauja atidžiai parinktos auditorijos, kuri neturėtų neteisingų klausimų.

Prieš važiuodamas susitikti su Norvegijos lietuviais atidžiai peržiūrėjau, ką gi jiems žadėjo išeivių balsų siekę Žygimantas Pavilionis bei Dovilė Šakalienė ir tada jau perklausiau, kaip sekasi vykdyti duotus įsipareigojimus. Abu Seimo nariai suskato aiškinti, kad sekasi labai gerai, bet štai iškilo kliūčių, kova dar tik prasideda, ne viskas taip paprasta ir reikia suprasti procesus.

Na, Ž. Pavilionis bent jau prisižadėjo iki šių Kalėdų aplankyti Norvegijos lietuvius ir dar atsivežti jiems parodyti Gabrielių Landsbergį. Politikas juk vertas tiek, kiek verti jo pažadai, ar ne?

Emigracijos ir užsienio lietuvių temos vengia ir pagrindiniai šalies valdytojai. Seimo pirmininkas pamurmėjo, kad jeigu alga bus 1100 eurų, tai tada ir migracija sumažės, ko čia dabar lendat, bet, kaip visada, niekas į jo žodžius nepažiūrėjo rimtai. O Ramūnas Karbauskis iškėlė mintį atnaujinti nacionalinį partijų susitarimą dėl emigracijos ir LVŽS nuomone tai būtų puiki dovana Lietuvos gyventojams ir emigrantams.

Ta proga Gabrielius Landsbergis pasišaipė iš jo feisbuke, kad net karvės nesupranta, kam reikia tokios susitarimo, Ramūnas Karbauskis labai įsižeidė ir tuo viskas baigėsi.

Gal ir gerai, nes antrą kartą žiūrėti į tokį vaizdelį būtų jau ne normalaus žmogaus jėgoms
Lietuvos politinė aplinka jau nebekalba nei apie susitarimus, nei apie užsienio lietuvius, nei apie Sugrįžtančios Lietuvos strategiją.

Toks įspūdis, kad užsienio lietuviai egzistuoja vien tam, kad pasirodžius kokiam nors straipsniui apie emigrantą, kuris baisisi Lietuva, nes čia visi valgo tik kotletus, kainos baisios, o prekybos centruose vien tik nuodingi sausainiai, mes dar galėtume šiek tiek susipriešinti.

Gal ir gerai, nes geriau impotentas, kuris tai supranta ir energiją skiria kokiai nors kitai laisvalaikio formai, pavyzdžiui, mezgimui vąšeliu, nei impotentas, kuris vis dar įsivaizduoja esąs Kazanova.

Haiku

Pezu Lietuvai
Realiai belenką suokiu
Tarsi volungė

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mažos valstybės „stebuklingas berniukas“ A. Merkel gali pridaryti rimtų bėdų (117)

Briuselis ir Berlynas tikrai nenorėjo tokio akivaizdaus Austrijos posūkio į dešinę. O austrai...

Situacija dėl Gedimino kalno vis blogėja: įspėja jau ir praeivius (611)

Panašu, kad Gedimino pilies kalnas tampa nauja mūsų šalies gėda. Jame vėl formuojasi nuoplovos...

Orai: geros naujienos – visą savaitę (3)

Po ypač malonaus pirmadienio šiluma bus mažesnė, tačiau artimiausiomis dienomis didesnių...

G. Paluckas: nesu nei autokratas, nei piktas žmogus (65)

„Visada siekiu demokratinių sprendimų. Partija galės spręsti priimti atgal išėjusius narius....

Lietuvos pilietybę turintį amerikietį viliojęs L. Kleiza vėl atsigręš į M. Gecevičių? (7)

Vienintelis klubo vis dar neturintis praėjusį mėnesį Europos čempionate rungtyniavusios Lietuvos...

Pirkėjai jaučiasi apgaudinėjami, prekybininkai bėdos neįžvelgia (353)

Atidesni pirkėjai prekybos centruose jau seniai pastebėjo, kuomet už tą pačią, ar kiek didesnę...

Po sezono pavadinimą keisiantis „Lietuvos rytas“ tikisi uždirbti klubo piniginėje – skaičių kebeknė (128)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui šis sezonas bus paskutinis dabartiniu pavadinimu. Tai pirmadienį...

Uraganas Ofelija pasiekė Airiją: skelbiama apie pirmąsias aukas, galingi vėjai drasko stogus, rauna medžius žuvo 3 žmonės; atnaujinta 22.20 (134)

Britų salas užklupus uragano Ofelija liekanoms, tūkstančiai namų pietinėje Airijoje liko be...

K. Kardashian ruošiasi Kalėdoms: filmuoja sveikinimus ir džiaugiasi dirbtiniu sniegu kieme (8)

Ne veltui Lietuvoje juokaujama, kad pasiruošimas žiemoms šventėms prasideda iš karto po...

Kiek uždirbantis žmogus perka butą (89)

Būstas paprastai vienas brangiausių pirkinių žmogaus gyvenime. Apie tai, kiek reikia uždirbti,...