„Aš esu ne kartą sakęs, kad strateginis tikslas mūsų partijai yra tęsti darbus, kad svarbiausi dalykai būtų tęsiami. Ir tas aktualus klausimas, kuris buvo iškeltas gal prieš pusę metų, kad Lietuva galėtų tikėtis turėti Vyriausybę be radikalių politinių jėgų“, – sakė G. Landsbergis.

Apie perspektyvą po rinkimų partijos pirmininkas kalbėjo filosofiškai.

„Man atrodo, kad apskritai sąlygų diktavimas mūsų demokratija pasižyminčioje valstybėje nėra ta forma, kuri džiugintų rinkėjus. Man rodos, kad reikia ieškoti sutarimo, nesidžiaugti per anksti, neliūdėti, žiūrėti, kaip būtų galima įgyvendinti geriausiu įmanomu būdu tiek, kiek bus suteikta pasitikėjimo iš Lietuvos žmonių“, – sakė G. Landsbergis.

Kol kas TS-LKD pirmininkas nesiėmė prognozuoti apie valdančiosios koalicijos perspektyvas, tačiau jau tiesiai apie „vaivorykštės“ variantą nebekalbėjo.

„Dabar tik viskas prasidės. Luktelkime, žiūrėsim, kaip dėliosis visas laukas. Kai kurie dalykai bus matyti greitai, kai kurie šiek tiek vėliau, kai kurie dar vėliau“, – sakė G. Landsbergis.

Landsbergis prognozėmis dalinosi atsargiai

TS-LKD pirmininkas dėkojo atėjusiems į rinkimus, tiems, kas prisidėjo prie rinkimų organizavimo.

„Rinkimų aktyvumas gali džiuginti. Tikrai matome kiekvienais rinkimais augantį rinkimų aktyvumą, taip pat ir antrame ture. Žmonėms tas yra aktualu. Demokratija Lietuvoje veikia. Matydami, kas dedasi kitose pasaulio valstybėse, ne taip toli nuo mūsų, tikrai turime tuo pasidžiaugti“, – teigė G. Landsbergis.

Kol kas jis neprognozavo, kiek mandatų galiausiai galėtų tikėtis konservatoriai kitame Seime.

„Yra ganėtinai fragmentuotas žemėlapis. Nepamatėme bangos į vieną ar kitą pusę. Balsai turi potencialo dalintis“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Paaiškino, kodėl nebuvo aktyvus kampanijos dalyvis

Savo nedidelį aktyvumą Seimo rinkimų politinės kampanijos metu politikas aiškino savo darbu užsienio reikalų ministro pozicijoje.

„Užsienio politikos laukas, deja, nesuteikia labai daug poilsio akimirkų. Savo pagrindinius darbus mačiau būtent tame lauke. Teko daug keliauti ir rinkimų kampanijos metu. Jaučiu, kad šiam darbui esu davęs priesaiką, ir tai yra pagrindinė mano atsakomybė.

Šalia to aš labai džiaugiuosi, kad turime nepaprastai stiprią komandą. Premjerė padarė turbūt daugiau negu jėgos kartais ir leistų – per visus debatus, ir tiek, kiek ji investavo savęs, taip pat ir laikydama valstybės vairą, ir kartu vesdama rinkimų kampaniją. Labai ačiū ir Mindaugui Lingei, kuris štabui vadovavo, ir daugeliui kitų žmonių, kurie užtikrino, kad partijos laivas nesusvyruotų“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Partijos pirmininkas taip pat nesileido į svarstymus, kiek įtakos kampanijai galėjo padaryti „Foxpay“ skandalas, kurio fone buvo matoma ir buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navicienė.

„Skandalas su darbu niekaip nėra susijęs. Jis net su ja asmeniškai nėra taip susijęs. Rinkimų laikotarpyje lengva prikabinti etiketes (…). Parodys netrukus suskaičiuoti balsai, kaip tai atrodo. Man atrodo, kad visi klausimai iš partijos buvo atsakyti.

Situaciją (...), kiek ją gebėjome išskaidrinti savo pastangomis, man atrodo, tą padarėme. Rinkėjai susidaro vaizdą, kuris ne visada yra pavaldus net ir labai į komunikaciją orientuotų politikų įtakai. Susiklostė tokios aplinkybės, ir jose tiesiog reikia išgyventi“, – sakė G. Landsbergis.

Lingė: oponentai vienijosi prieš mus

Kol kas negalutiniai rinkimų rezultatai nėra palankūs konservatoriams. TS-LKD štabo vadovas Mindaugas Lingė aiškino, kad partija ir ėjo į antrus turus nesitikėdama absoliučių pergalių. Rezultatus jis aiški bendrais pokyčiais rinkimų žemėlapyje.

„Niekada nesakėme, kad galime būti tarp pirmaujančių visose apygardose. Objektyviai vertiname situaciją, ypatingai, kada 2020 metais jautėme, kad išeiname su panašiomis politinėmis partijomis – tiek Vilniuje antrieji turai buvo praktiškai iš mums giminingos ir artimos koalicijos partnerės, tai dabar situacija yra kitokia. Yra daugiau fragmentuotų antrųjų turų, daugiau turime ir socialdemokratų, išėjusių miestuose, ko nebuvo ankstesniuose rinkimuose. Tai natūraliai keičia ir bendras kovas“, – aiškino M. Lingė.

Jis pastebėjo, kad šiuose rinkimuose buvo matoma politinių oponentų vienijimosi prieš konservatorius tendencija.

„Net antrojo turo spaudos konferencijos buvo rengiamos, kai bent kokios penkios partijos ar jų atstovai reiškė vieni kitiems paramą, kad tik TS-LKD kandidatams nelabai sektųsi, ir savo elektoratams pasiųstų žinią“, – sakė M. Lingė.

TS-LKD rinkimų štabo vadovas kalbėjo apie antivalstybinių politinių jėgų mobilizaciją prieš juos.

„TS-LKD šie rinkimai yra išskirtiniai tuo, kad nuo pat pirmųjų kampanijos dienų kampanija apskritai vyko apie TS, ar tai apie G. Landsbergį kaip pirmininką, ar apskritai TS-LKD kaip tokią. Aš suprantu, kad, gyvenant šiais neramiais geopolitiniais laikais, TS ir jos laikysena nebuvo patogi prokremlinėms jėgoms, kurių interesas, matyt, kad politinis vaizdas keistųsi Lietuvoje, yra suprantamas.

Matyt, ta mobilizacija, ypač tų politinių jėgų, kurios iš pirmo turo iškrito, jų retorikoje, jų antivalstybinės laikysenos, matoma šituose rinkimuose ypatingai daug. Rinkėjas liko, nors jų partijų nebeliko antruose turuose ir daugiamandatėje“, – kalbėjo M. Lingė.

Pirmajame Seimo rinkimų ture TS-LKD gavo 17 mandatų, 33 šios partijos kandidatai dar varžėsi vienmandatėse.

Konservatoriai rezultatų laukia Antakalnyje esančioje kavinėje „Taste map“. Į štabą laukti rinkimų rezultatų jau renkasi aktyvūs partijos nariai , yra atvykęs ir krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, švietimo mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė Mikulėnienė, Seimo vicepirmininkas Žygimantas Pavilionis. Premjerė Ingrida Šimonytė kol kas neatvykusi.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (4)