„Šiandien TS-LKD pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui ryte priėmus ir paskelbus sprendimą pasitraukti iš partijos pirmininkų bei stabdant politinę veiklą, jaučiau, kad teisinga būtų elgtis taip pat. Todėl šiandien popiet TS-LKD Prezidiumo kolegas informavau, kad kiek anksčiau partijos vadovui Gabrieliui Landsbergiui įteikiau atsistatydinimo iš partijos pirmininko pavaduotojų pareiškimą“, - socialiniame tinkle pranešė Jonas Survila.

Jis tvirtino, kad pats asmeniškai nedalyvavo rinkimuose, nematė ir nemato savęs tiesioginėje politikoje, todėl skirtingai nuo kitų pavaduotojų – pasitikėjimo mandatą sieja tiesiogiai su pirmininko asmeniu ir savo atsakomybę mato taip pat.

„Dėkoju Gabrieliui už parodytą pasitikėjimą ir suteiktą galimybę dirbti kartu stiprinant Lietuvos valstybę, siekiant modernizuoti partiją bei stengiantis Lietuvos politiniame lauke įtvirtinti vakarietiškos politinės kultūros standartus. Perfrazuodamas klasikinį pasakymą, drįstu teigti, kad padariau, ką galėjau, o kitiems nuoširdžiai linkiu padaryti daugiau. Kad Lietuva būtų stipresnė ir saugesnė!“ - palinkėjo J. Survila.

„Delfi“ pranešė, kad pirmadienio rytą partijos lyderis G. Landsbergis pasitraukė iš pirmininko pareigų ir paskelbė, kad atsisakys iškovoto Seimo nario mandato. „Rinkėjų signalas ganėtinai aiškus tiek partijai, tiek ir man asmeniškai. Būtų klaidinga to signalo neišgirsti“, – rytinėje spaudos konferencijoje kalbėjo G. Landsbergis.

G. Landsbergis tikino, kad pagrindinė jo apsisprendimo priežastis – rinkimų rezultatai. Tačiau taip pat prisidėjo ir neigiamas diskursas, siejamas su politiko šeima, nurodė jis. Partijos vairą laikinai perėmė pirmoji pirmininko pavaduotoja Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, kuri kaip partijos atstovė pirmadienio popietę ėjo į susitikimą su prezidentu Gitanu Nausėda, pirmąją dieną po rinkimų susitikusiu su daugumos partijų, patekusių į naująjį parlamentą, lyderiais.

TS-LKD naujajame Seime turės 28 mandatus. Antrajame ture G. Landsbergis patyrė ir asmeninį smūgį – pralaimėjo kultūros ministrui, liberalui Simonui Kairiui Kauno Centro-Žaliakalnio vienmandatėje rinkimų apygardoje. 2020-aisiais šioje apygardoje G. Landsbergis nugalėjo gavęs 10,5 tūkst. balsų, šiemet palaikymas jam aptirpo iki 6,5 tūkst. balsų.

G. Landsbergio teigimu, jo artimiausi planai – atlikti pareigą kaip užsienio reikalų ministrui, o ką veiks toliau, politikas prisipažino nežinantis.

Jansonas apgailestauja dėl J. Survilos pasitraukimo iš TS-LKD vicepirmininko posto: tai protų nutekėjimas politikoje

Vertindamas pasikeitimus konservatorių vadovybėje, prezidento vyriausias patarėjas Frederikas Jansonas pripažįsta, kad jam gaila dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vicepirmininko Jono Survilos sprendimo trauktis iš pareigų. Šį konservatorių strategu vadinamo J. Survilos žingsnį šalies vadovo patarėjas vertina kaip protų nutekėjimą politikoje.

„Man asmeniškai labiau gaila Jono Survilos, bet čia turbūt tik todėl, kad, mano supratimu, tai vienas iš įdomiausių ir darbščiausių, ir protingiausių politinių strategų – nėra jų tiek daug Lietuvoje. Ir šiuo atveju, kaip žmogui, kaip profesionalui, man jo pasitraukimas – jeigu jis apskritai pasitrauks iš politinio gyvenimo – man atrodo kaip toks protų nutekėjimas ir nuostolis“, – „Žinių radijui“ teigė F. Jansonas.

Tuo metu vertindamas Gabrieliaus Landsbergio pasitraukimą iš TS-LKD pirmininko pareigų prezidento patarėjas pripažino, kad jaučiasi šiek tiek kitaip. Anot jo, šis sprendimas jau ir taip buvo neišvengiamas.

„Dėl pono Landsbergio – tai viskas kažkada prasideda, viskas kažkada baigiasi. Ir, galų gale, puikiai suprantame, kad tas pasitraukimas iš partijos pirmininko posto, jis dabar buvo greitesnis, reaguojant į rezultatus, bet jis būtų įvykęs bet kokiu atveju“, – akcentavo F. Jansonas.

ELTA primena, kad po nesėkmingų Seimo rinkimų TS-LKD pirmininkas pirmadienio rytą G. Landsbergiui pasitraukė iš partijos pirmininko pareigų.

Pirmadienio vakarą apie pasitraukimą iš TS-LKD vicepirmininko pareigų pranešė ir J. Survila.

G. Landsbergis sekmadienį vykusiuose rinkimuose pralaimėjo vienmandatėje Centro-Žaliakalnio apygardoje liberalui Simonui Kairiui.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, TS-LKD Seimo rinkimuose iškovojo 28 mandatus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (47)