aA
Socialiniuose tinkluose žaibiškai išplito vaizdo įrašas, kuriame matyti gatvėje besimušantys vyrai. Šalia įrašo pateiktuose komentaruose buvo skelbiama, esą po to, kai Austrijos sostinėje Vienoje taksistą žiauriai sumušė karo pabėgėliai iš Ukrainos, pavėžėjimo paslaugas siūlanti įmonė „Uber“ atsisakė teikti paslaugas ukrainiečiams. Tai – netiesa.
Skleidžia melus, esą po vieno įvykio „Uber“ atsisakė teikti paslaugas ukrainiečiams
© Shutterstock

„Uber po rezonansinio vaizdo įrašo, kuriame Ukrainos pabėgėliai Vienoje muša taksi vairuotojus, atsisakė vežti pabėgėlius“, - buvo skelbiama „Facebook“ socialiniame tinkle. Tačiau, nors įvykyje, apie kurį užsiminta žinutėje, iš tiesų dalyvavo ukrainiečiai, „Uber“ atstovai paneigė atsisakantys vežti pabėgėlius iš Ukrainos.

Melaginga žinutė
Melaginga žinutė
© Ekrano nuotr.

Kas įvyko Vienoje?

Vaizdo įrašas, kuriame matomi besimušantys vyrai, sulaukė didelio socialinių tinklų vartotojų dėmesio. Netrukus apie įvykį rašė dauguma Austrijos žiniasklaidos kanalų, o praėjus kelioms dienoms kilusias spekuliacijas ir abejones oficialioje „Twitter“ paskyroje išsklaidė Vienos policija.

Šių metų gegužės 25 d. priešais prabangų „Bristol“ viešbutį, įsikūrusį Kärntner Ring gatvėje, Vienoje, įvyko muštynės. Kaip „Twitter“ paskyroje pranešė vietos policija, kivirčas kilo tarp ukrainiečių įtariamųjų (niekur nėra nurodoma, kad jie būtų būtent karo pabėgėliai iš Ukrainos) ir taksi vairuotojo dėl automobilio parkavimo vietos.

Pasak įvykio liudininkų, vykstant konfliktui, taksi vairuotojas atidarė automobilio, kuriame buvo ukrainiečiai, dureles ir užpuolė vieną jų su gumine lazda. Automobilyje buvęs ukrainietis kartu su kitu įtariamuoju pasipriešino ir puolė mušti taksi vairuotoją. Ši scena užfiksuota plačiai socialiniuose tinkluose išplitusiame vaizdo įraše.


Policija žinutėje paminėjo, jog kol kas pavyko nustatyti taksi vairuotojo ir 27 metų ukrainiečio tapatybes, o kitų įtariamųjų tapatybės dar nustatinėjamos. Du muštynėse dalyvavę taksi vairuotojai patyrė lengvų ir vidutinių sužalojimų.

Žinią apie muštynes tarp taksi vairuotojo ir ukrainiečių netruko pasigauti Kremliui palankūs asmenys, tvirtindami, esą ukrainiečiai pabėgėliai taksistą sumušė be jokios aiškios priežasties. Tačiau, kaip rodo policijos komentarai, pasak įvykį mačiusių liudininkų, muštynes išprovokavo taksistas, o vėliau į jas įsitraukė ukrainiečiai. Visiems dalyvavusiems asmenims gresia atsakomybė už dalyvavimą muštynėse.

Taip pat nėra pagrindo teigti, kad muštynėse dalyvavo būtent karo pabėgėliai, nes oficialiuose komentaruose tai nėra minima. Aišku tik tai, kad šie vyrai buvo ukrainiečiai.

Ar „Uber“ atsisakė teikti paslaugas ukrainiečiams?

Netrukus po šio įvykio socialiniuose tinkluose pradėtos platinti žinutės, esą reaguodama į muštynes Vienoje, pavėžėjimo paslaugas teikianti įmonė „Uber“ atsisako vežti ukrainiečius pabėgėlius. Susisiekus su „Uber“ paaiškėjo, kad ši informacija – melaginga.

Laiške „Uber“ atstovė pateikė įmonės poziciją karo pabėgėlių iš Ukrainos klausimu:

„Nuo [Rusijos] invazijos [į Ukrainą] pradžios, „Uber“ pristatė daug iniciatyvų, skirtų padėti bendruomenėms Ukrainoje ir tiems ukrainiečiams, kurie išvyko į kitas šalis. Ši informacija yra netikros naujienos ir į ją turėtų būti žiūrima rimtai. Vienoje „Uber“ palaikė „Caritas“ ir „Train of Hope“ [liet. „Vilties traukinys“, – aut. past.] siūlydama nemokamus pavėžėjimus pabėgėliams ir suteikė vairuotojams galimybę lengviau aukoti IRC [liet. „Tarptautinis gelbėjimo komitetas“, – aut. past.], naudojantis specialiai sukurtu aukojimo mygtuku „Uber“ programėlėje. Mūsų komanda ir toliau dirba visą parą, kad visomis išgalėmis paremtų nuo karo nukentėjusias Ukrainos bendruomenes.“

Išvados

Policija komentaruose apie gegužė 25 d. Vienoje įvykusias muštynes tarp ukrainiečių vyrų ir taksi vairuotojų nenurodė, kad jie – karo pabėgėliai iš Ukrainos, todėl tokie vienpusiai teiginiai gali klaidinti žmones, be to, liudininkų teigimu, muštynes pradėjo taksi vairuotojas, įsiveržęs į ukrainiečių automobilį su gumine lazda. Minėtas konfliktas įvyko nesutarus dėl parkavimosi vietos. Informacija, esą dėl šio įvykio „Uber“ atsisakė teikti pavėžėjimo paslaugas ukrainiečių pabėgėliams – klaidinga. Kaip patvirtino „Uber“ komunikacijos vadovė Centro ir Rytų Europos rinkai, įmonė niekada nedraudė ukrainiečiams naudotis paslaugos, o, atvirkščiai, aktyviai prisidėjo prie paramos tiek Ukrainoje likusiems, tiek dėl karo išvykusiems į kitas šalis ukrainiečiams.

Įkelti
* privalomi laukai
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(3 žmonės įvertino)
2.3333

Top naujienos

Vaidas Saldžiūnas

Lietuvos kariuomenės vadas: turime būti pasirengę atgrasyti Rusiją ir jei prireiks – kariauti prieš ją (20)

Ar Lietuva ir NATO rimtai vertina karo Ukrainoje pamokas? Tokių klausimų ir abejonių netrūksta,...

Į iškvietimą atvykusiam „farui“ – rimti nemalonumai: teks atsisveikinti su darbu policijoje (11)

Savo galią demonstravęs policininkas kaip reikiant prisidirbo – į iškvietimą atvykęs...

Istorinė pergalė: lietuvė tapo pasaulio breiko čempione ir iškovojo bilietą į olimpines žaidynes

Sekmadienį vakare Belgijos Leveno miestelyje vykusiose pasaulio breiko pirmenybėse triumfavo...

Giedrė Balčiūtė

Pasaulyje žinomas daktaras pasidalijo 7 sveiko ir ilgo gyvenimo paslaptimis

Gyventi ilgai ir kuo ilgiau išlikti sveikiems – ne vieno svajonė. Jau seniai pastebėta, kad...

Ūkininkė Ona sumanė, kaip užsidirbti iš kaimo nemačiusių turistų: siūlo nakvoti ant šieno krūvos

Po Lietuvą keliaujantys žmonės ieško kažko naujo ir įdomaus, todėl biržietė Ona...

Savaitgalį šiurpino apsinuodiję nepilnamečiai: paaiškėjo, kad rastas negyvas 17-metis galimai vartojo narkotines medžiagas (2)

Šį savaitgali medikai ir policijos pareigūnai dirbo išsijuosę – teko gaivinti apsinuodijusius...

Delfi Mokslas

Kodėl praeityje tiek daug moterų buvo pasmerktos myriop už raganavimą? Šiurpūs aukų likimai – už darbščią kasdienybę

Dėl marų, karų ir neįprastai šalto oro naujųjų laikų pradžia nebuvo pats palankiausias metas...

Karas Ukrainoje. Dronas „pasveikino“ Kurską miesto dienos proga: nugriaudėjo galingas sprogimas (23)

Praėjusių metų vasarį prasidėjus Rusijos plataus masto invazijai, okupantams pavyko užimti...

Dailius Dargis

Nuo Laisvės alėjos – iki kapavietės Čičinų miške: gražiausiu kostiumu išsipuošęs Kauno mafiozas Mačialka net nenutuokė, kad eina į savo paties pakasynas (2)

Praėjusį mėnesį kruvinasis Kauno Laisvės alėjos išpuolis nuo pradžių užminė daug mįslių...