aA
Socialiniame tinkle „Facebook“ dalinamasi žinute, kurios autorius per pastaruosius kelis mėnesius ištikusias Lietuvos medikų mirtis sieja su vakcinacija nuo COVID-19. Žinutėje konstatuojama: „Jie visi buvo paskiepyti. O kiek mirė vakcinuotų eilinių, paprastų žmonių mes nežinome. Tokia statistika nevedama.“ Gydytojų mirties aplinkybių sąsajos su jų vakcinacijos statusu – klaidingos, nes nė vieno išvardyto asmens mirtis nebuvo susieta su vakcinų poveikiu.
Kęstutis Vitkus /Foto: Aleksandras Brokas ir Julius Žalnierukynas
Kęstutis Vitkus /Foto: Aleksandras Brokas ir Julius Žalnierukynas

Melagingos žinutės autorius išvardina keletą pastaraisiais mėnesiais dėl įvairių priežasčių mirusius medikus paminėdamas, kad „jie visi buvo paskiepyti“. Tačiau visų paminėtų asmenų mirties sąsajos su gauta COVID-19 vakcina yra klaidingos. Viešai nėra paskelbta jokių duomenų apie tai, kad kuriam nors paminėtam medikui būtų pasireiškusios šalutinės reakcijos į vakciną, sukėlusios mirtį. Be to, toks įvykis buvo nedelsiant paviešinta žiniasklaidos priemonių. „Melo detektorius“ nurodo, kas yra žinoma apie kiekvieno žinutėje paminėto asmens mirties aplinkybes.

Kėdainių ligoninės darbuotojas – gydytojas chirurgas Raimundas Vaitkus mirė birželio 24 d., išdirbęs toje pačioje ligoninėje 38 metus. Nors apie tikslias gydytojo mirties aplinkybes nebuvo skelbta, pagrindinės Lietuvos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad gydytoją mirtis ištiko po ilgos ir sunkios ligos.

Gegužės 5 d., eidamas 82-us metus, mirė buvęs sveikatos apsaugos ministras, gydytojas radiologas Konstantinas Romualdas Dobrovolskis. Apie mediko mirties priežastį viešai nebuvo pranešta.

Balandžio 19 d. mirė 68-erių sulaukęs profesorius, žinomas chirurgas Kęstutis Vitkus. Netikėtos profesoriaus mirties priežastį savo „Facebook“ paskyroje įvardijo gydytojo dukra Vita Degutienė, tai – plaučių embolija, kurią, pasak dukros, pats K. Vitkus vadino karališka mirtimi.

Gegužės 24 d., sulaukęs 68-ojo gimtadienio, mirė žinomas akių gydytojas oftalmologas Sergejus Amitonas. Nors tiksliai gydytojo mirties priežastis viešai nebuvo įvardinta, žiniasklaidoje minima, kad gydytoją mirtis ištiko po sunkios ligos.

Liepos 9 d. Respublikinė Klaipėdos ligoninė pranešė apie gydytojo Petro Bružo mirtį. Šioje ligoninėje gydytojas išdirbo keturis dešimtmečius. Ligoninės „Facebook“ paskyroje nurodoma, kad „gydytojas [pacientus] gydė iki pat paskutinės akimirkos, kol tik galėjo, kol jo nepalaužė liga.“

Liepos 16 d. pranešta apie vaikų ligų gydytojo Gedimino Čereškevičiaus mirtį. Apie šio gydytojo mirties priežastį viešai nebuvo skelbta, tačiau keli gydytoją pažinoję asmenys „Facebook“ socialiniame tinkle užsiminė, kad G. Čereškevičius sirgo širdies ligomis.

Nė vieno mediko mirtis nebuvo susieta su vakcinų nuo COVID-19 šalutiniu poveikiu, be to, Lietuvoje apskritai nepranešta apie mirtis, kurios būtų tiesiogiai susietos su kurios nors vakcinos nuo COVID-19 poveikiu. Dėl šios priežasties „Melo detektorius“ vertina internete pasirodžiusią informaciją, kurioje gydytojų mirtys siejamos su jų vakcinacijos statusu kaip klaidingą.

Įkelti
* privalomi laukai
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(30 žmonių įvertino)
2.5333

Top naujienos

„Zapad“ atskleidė – ne tik Rusija ir Baltarusija kariautų prieš NATO (24)

Pratybose „Zapad21“, kuriuose buvo treniruojama ir puolamoji operacija prieš NATO be Rusijos ir...

Astrauskaitės mitingas baigėsi anksčiau, nei planuota: žmonių susirinko mažai, policija sulaikė du asmenis atnaujinta 17:01 val. (547)

Maždaug 50 žmonių šeštadienį lyjant lietui susirinko į pedagogės Astros Astrauskaitės...

Situacija reitinguose primena žinomą patarlę: konservatoriams šis ruduo gali viską pakeisti (142)

Praėjus beveik metams nuo rinkimų, kai buvo suskaičiuoti biuleteniai, partijos rikiuojasi taip:...

Eugenija Grižibauskienė | D+

Solidžiu verslininku tapęs pirmasis Lietuvos blogeris Kirvaitis – apie pirmuosius kompiuterius, praleistas pamokas ir muzikavimą apsimestinėje olandų grupėje

Aldo Kirvaičio su draugais įkurta, globalių finansų rinkoje besidarbuojanti „ Metasite “...

Liberalų sąjūdžio pirmininke perrinkta Viktorija Čmilytė-Nielsen: turime dar pasitempti atnaujinta 17:09 val. (71)

Liberalų sąjūdžiui ir toliau vadovaus Viktorija Čmilytė-Nielsen – šeštadienį Trakuose...

Tylusis Talibano derybininkas, lemsiantis viso Afganistano ateitį – kas jis? (54)

Jis – vienas iš Talibano įkūrėjų, per dvidešimt metų trukusį karą su Jungtinėmis...

Armonaitė: kelių piktų žmonių kalbos nėra tautos balsas (720)

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, kad krizė nėra priežastis stabdyti...

Vainienė: ES valstybėse tokios praktikos taikyti galimybių pasus prekyboje nėra (427)

Kol pamatinį žmogaus poreikį – alkį – patenkinančios maisto prekių parduotuvės Europos...

Šakietės hobis virto pagrindiniu pragyvenimo šaltiniu: buvusioje malkinėje įkūrė dirbtuves (6)

Šakietė Ugnė Runienė visada svajojo tapti jauna mama, turėti daug vaikų ir mylimą darbą....

Tiesiogiai iš Rotušės aikštės - Astrauskaitės mitingas prieš valdžios ribojimus neturintiems galimybių paso (62)

keliasdešimt žmonių šeštadienį lyjant lietui susirinko į pedagogės Astros Astrauskaitės...