Vakar ryte Rusijos Ukrainoje įžiebtą karą neigiantys socialinių tinklų vartotojai dalinasi vaizdais iš Čugujevo miesto, esančio Charkivo srityje, kur sviedinys pataikė į gyvenamąjį namą. Jų teigimu, šios nuotraukos atspindi visai ne vakarykščius vaizdus, o 2018 m. Rusijos Magnitogorsko mieste įvykusį sprogimą dėl dujų nuotėkio.

Pasinaudojus paieška internete, nesudėtinga rasti nuotraukų iš įvykio Magnitogarsko mieste ir palyginti su vakar išplatintomis apgadinto daugiabučio nuotraukomis. Akivaizdu, kad 2018 m. dėl dujų nuotėkio įvykusį sprogimą vaizduojančios fotografijos vaizduoja visai kitą pastatą.

Kairėje – dėl dujų nuotėkio sprogęs pastatas Magnitogorske, Rusijoje, 2018 m.; dešinėje – sviedinio apgadintas pastatas Charkivo regione, Ukrainoje, 2022 m.

Kad pasaulio žiniasklaida, pranešdama apie Čugujevo mieste suniokotą gyvenamąjį namą nemeluoja, rodo ir tai, kad namą vaizduojančios nuotraukos internete atsidūrė tik vakar – ankstesnių tų pačių fotografijų nuotraukų nėra.

„Melo detektorius“ primena, kad vasario 24 d. į Čugujevo mieste, Charkivo srityje, esantį gyvenamąjį namą pataikius sviediniui žuvo nepilnametis berniukas, keletas gyventojų buvo sužeisti.

Išvados

Remiantis pateikta informacija ir nuotraukų palyginimu, akivaizdu, kad socialiniuose tinkluose išplatintose fotografijose vaizduojamas vakar Čugujevo mieste sviedinio apgadintas gyvenamasis namas, o ne Rusijoje 2018 m. gyvenamajame komplekse dėl dujų nuotėkio įvykęs sprogimas.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją