aA
Lentelės, kuriose koronavirusas lyginamas su sezoniniu gripu ir pareiškimai, esą gripas kasmet nusineša kelis kartus daugiau žmonių gyvybių nei COVID-19 socialiniuose tinkluose pradėjo plisti vos užkratui pasiekus Europą. Iki šiol šis naratyvas niekur nedingo, o labiausiai prie jo sklaidos pastaruoju metu prisideda sąmokslo teorijų kūrėjai, pandemiją siejantys su slaptais kėslais, kol žmonės gyvena karantino režimu, išplėsti 5G ryšio technologiją.
Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr.
© Shutterstock
Italija yra labiausiai nukenčianti Europos šalis gripo epidemijos metu, kiekvieną žiemos sezoną, nuo 2014 metų imtinai. Rekordinis mirčių skaičius buvo užregistruotas būtent 2014 ir 2017 metų gripo sezono metu. 2014 m.mirė 375 000 žmonių - tai yra 1027 mirtys per dieną !!!
„Facebook“ grupė „5G - Faktai ir Žinios“

Kovo 30 dieną „Facebook“ grupėje „5G - Faktai ir Žinios“ paskelbta žinutė, kurioje neva atskleidžiama šokiruojanti tiesa apie Italijos gyventojų mirtingumą sezoninio gripo protrūkių metu 2013/14, 2014/15, 2015/16, 2016/17 žiemos mėnesiais.

Kilmė

Jos autorius neva atskleidžia sąmokslą, kurį bandoma pridengti koronaviruso pandemijos vardu. „Taigi pasižiūrėkime į Italijos “Corona viruso” siužetinę liniją.

Italija tai šalis, kuri šiai dienai nukentėjo nuo viruso labiausiai ir tai yra tiesa. Iki šiol , jei tikėti spauda, per “COVID 19” jie prarado 9 165 žmones (penktadienio duomenys) ir mums buvo rodomi vaizdai, kaip Italijos armijos transporto priemonės buvo naudojamos gabenant karstus. Kad būtų aišku, jie pasitelkė kariuomenę, nes negalėjo susitvarkyti su 9 165 kūnų, per ne pilną mėnesį,“ – rašo grupės „5G - Faktai ir Žinios“ narys.

Toje pačioje žinutėje mirčių nuo koronaviruso skaičius palyginamas su mirusiųjų per minėtus gripo sezonus skaičiumi. „Italija yra labiausiai nukenčianti Europos šalis gripo epidemijos metu, kiekvieną žiemos sezoną, nuo 2014 metų imtinai. Rekordinis mirčių skaičius buvo užregistruotas būtent 2014 ir 2017 metų gripo sezono metu. 2014 m.mirė 375 000 žmonių - tai yra 1027 mirtys per dieną !!! Dauguma jų buvo senyvo amžiaus žmonės, iš to paties Šiaurės regiono, kuriame kaip žinoma “COVID-19” ir šį kartą kirto labiausiai.“

Grupėje „5G - Faktai ir Žinios“ paskelbta melaginga informacija
Grupėje „5G - Faktai ir Žinios“ paskelbta melaginga informacija
© Ekrano nuotr.

Prie paviešinto teksto pateikiami ir tyrimo duomenys, kuriais neva buvo remtasi.

Tačiau atsidarius pateiktą nuorodą matyti visai kitokie skaičiai.

Kas melas

2019 metais Tarptautiniame infekcinių ligų žurnale publikuotame tyrime, kuriame aptariamas visų amžiaus grupių mirštamumas Italijoje minėtais gripo sezonais rašoma, kad „tyrimo periodu (aut. past. per keturis sezoninio gripo sezonus Italijoje) daugiau nei 68 000 mirčių galima laikyti mirtimis nuo gripo epidemijos.
Pastebėtas išaugęs mirčių skaičių skaičius nėra visiškai netikėtas, atsižvelgiant į didelį jautrių ir labai senų asmenų, gyvenančių Italijoje, skaičių.“

Tyrimo rezultatuose išvardijama, kad 2013/14 metų gripo epidemijos metu mirė 7027 žmonės, 2014/15 – 20 259, 2015/16 – 15 801, o 2016/17 – 24 981 žmogus.

Tuo tarpu naujausiais duomenimis (balandžio 1 d. pirmos pusės) Italijoje nuo koronaviruso jau mirė 13 155 žmonės, nors pirmas šio viruso atvejis šalyje užfiksuotas tik sausio 29 dieną, vadinasi, nuo pirmo užsikrėtusiojo praėjo tik šiek tiek daugiau nei du mėnesiai ir protrūkis šalyje dar gali tęstis.

Taigi, nors kai kuriais sezonais mirčių nuo sezoninio gripo Italijoje užfiksuota daugiau nei nuo COVID-19, būtina įvertinti faktą, kad gripo epidemija laike tęsėsi ilgiau nei žaibiškai pasaulyje išplitęs koronavirusas.


Kovo pradžioje Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui palyginus koronavirusą su sezoniniu gripu, ekspertai teigė, jog šiuos du virusus lyginti neteisinga.
Džordžo Vašingtono universiteto greitosios pagalbos gydytoja ir visuomenės sveikatos profesorė Dr. Leana Wen portalui aljazeera.com sakė, kad pirmiausia šių dviejų virusų, net jei jie pasireiškia panašiais simptomais, negalima lyginti dėl to, kad koronavirusas yra naujas užkratas ir kol kas jam gydyti nėra sukurta jokia vakcina ar visuotinai patvirtintas vaistas.

Kovo 13 dieną portale „Vox“ pasirodžiusiame straipsnyje „COVID-19 nėra gripas. Tai – blogiau“ taip pat atkreipiamas dėmesys į tai, kad koronavirusas yra perpus labiau užkrečiamas nei gripas – koronavirusu užsikrėtęs žmogus gali užkrėsti 2-2,5 žmones, kai užsikrėtęs gripu – tik 1,3 žmogaus.

Be to, koronaviruso inkubacinis periodas gali trukti iki dviejų savaičių, kai gripo – tik iki trijų dienų.

Be spartaus užkrečiamumo koronavirusas gali būti ypač pavojingas sveikatos apsaugos sistemoms, nes iš visų atvejų vidutiniškai 19 proc. reikia hospitalizacijos, kai susirgus gripu tik 2 proc. visų sergančiųjų prireiks priežiūros ligoninėje.

Taigi, nors grupėje „5G - Faktai ir Žinios“ ir tyčiojamasi iš griežtos valstybių reakcijos į užkrato plitimą, ši reakcija yra paremta naujausiomis medikų žiniomis.

Toliau sensacinga žinutė tęsiama daugelio šiuo metu populiarių su koronavirusu siejamų sąmokslo teorijų – teigiama, kad pandemija paskelbta siekiant išplėtoti 5G ryšį, priverstinai skiepyti, įgalinti elektroninę-techninę individo manipuliaciją, totalinį sekimą, laisvo judėjimo ribojimą, išimti grynuosius pinigus iš apyvartos ir, galiausiai, „nepaklusnų individą tiesiog išjungti“.

Visi šie teiginiai neparemti jokiais tyrimais – tik kitų sąmokslo teorijų kurtomis prielaidomis. „Delfi“ jau rašė apie sąmokslo teorijas platinančio tinklaraščio stateofthenation.co autorę Makia Freeman. Bandydama susieti koronavirusą su 5G ryšiu straipsnyje ji išsakė panašią mintį, kaip ir grupės „5G - Faktai ir Žinios“ narys – „Koks gi tas ryšys? Ar šis biologinis ginklas yra dingstis prievartiniam skiepijimui, įtraukiant ir DNR vakcinas, kurios naudoja elektromagnetines bangas, panašiai, kaip ir 5G?“ ir pati pateikė išvadas – „Prievartinis skiepijimas, žmonijos skaičiaus ribojimo, transhumanistinės darbotvarkės – visa tai buvo suplanuota aukščiausiame lygyje tų pačių žmonių, kurie kūrė vakcinas ir kuriems nepavyko paskleisti epidemijų, tokių, kaip SARS, Ebola ar Zika viruso“. Verta paminėti, kad ta pati autorė garsėja ir „plokščios žemės“ teorijos platinimu.

Parengta bendradarbiaujant su „Facebook“ faktų tikrinimo programa.

  • Šaltiniai
  • Investigating the impact of influenza on excess mortality in all ages in Italy during recent seasons (2013/14–2016/17 seasons); International Journal of Infectious Diseases; 2019.11
  • Worldometers
  • Covid-19 is not the flu. It’s worse.; vox.com; 2020.03.13
Įkelti
* privalomi laukai
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(42 žmonės įvertino)
3.4762

Top naujienos

Gyventojai pasidalijo sąskaitomis pasirinkus elektros tiekėją: pamačius dvigubai išaugusią sumą dreba ir rankos, ir kojos (1)

Šią savaitę daugiau kaip 660 tūkst. nepriklausomą elektros tiekėją pasirinkusių Lietuvos...

Delfi PliusAnastasija Fedčenko

Okupuotuose Ukrainos miestuose – siaubą rusų kariams keliantys ženklai

Laikinai rusų pajėgų užimtos Ukrainos teritorijos nepasiduoda, rusų kariams čia visai nesaldu,...

Karštis nesitrauks, bet debesų bus daugiau: kai kur trumpai palis, gali kilti škvalas

Sekmadienio dieną aukšto atmosferos slėgio laukas pasislinks rytų link ir Lietuva išliks jo...

Žiniasklaida: Bučos skerdikai sunaikinti, bet tai dar ne viskas (7)

Iš žiaurumuose Bučoje dalyvavusios 64-osios Rusijos Federacijos atskirosios motorizuotosios...

Ekstremalus šuolis „Karklėje“ jaunuoliui baigėsi nelaimingai: į įvykį atskubėjo medikai

Be skirtingų atlikėjų gausos festivalis „ Karklė “ lankytojams siūlo ir kitų įvairių...

Karybos ekspertas Ždanovas: Rusijos kariuomenės vadovybėje prasidėjo chaosas (6)

Rusijos generolai daro viską, kad tik jų neišsiųstų į karą Ukrainoje , nenori rizikuoti savo...

Atsargos pulkininkas: rusai jau stengiasi iš paskutiniųjų, bet ukrainiečiai turi gerą planą

Britanijos gynybos sekretorius Ben Wallace pareiškė, kad rusų veržimasis Ukrainoje buksuoja ir...

Su vėjeliu: Lietuvos merginų rinktinė – Europos čempionato finale (1)

Lietuvos jaunių merginų (iki 18 metų) rinktinė šeštadienio vakarą Heraklione, Graikijoje,...

Karas Ukrainoje. Zelenskis: tokios radiacijos grėsmės Europai nebuvo net Šaltojo karo laikais

Jungtinių Tautų branduolinės priežiūros tarnybos ekspertai ragina nedelsiant imtis veiksmų...