Teiginiai

Žinutės socialiniuose tinkluose: Pasaulio ekonomikos forumas pakeitė savo logotipą ir dabar jame matomas užrašas „World Ukraine Forum“, nes renginyje niekas nebekalba apie ekonomiką, o visas dėmesys skiriamas Ukrainai (ČIA).

Verdiktas

Pasaulio ekonomikos forumo logotipas nebuvo pakeistas ir susietas su Ukraina. Netiesa ir tai, kad renginyje visas dėmesys skirtas tik Ukrainai. Iš daugiau nei 200 tiesiogiai transliuotų sesijų, kuriose buvo diskutuojama ekonomikos, klimato kaitos, technologijų ir inovacijų bei žmogaus teisių temomis, tik 9 buvo tiesiogiai susijusios su Ukraina.

Melo detektoriaus komentaras

Į kasmetinį Pasaulio ekonomikos forumo metinį susitikimą, vykusį sausio 16 – 20 dienomis, susirinko lyderiai, inovatoriai ir aktyvistai iš viso pasaulio. Davose vykstantis renginys kas kartą sulaukia visokeriopo dėmesio, tačiau nebūtinai teigiamo. Apie jį aktyviai raportuoja ne tik pasaulio žiniasklaida, bet ir sąmokslo teorijų bei melagienų skleidėjai.

Klaidingų žinučių apie pasaulio lyderių susitikimą paskleista ir lietuviškose socialinių tinklų anketose. Pavyzdžiui, vienoje tokių žinučių pranešta apie neva pasikeitusį Pasaulio ekonomikos forumo logotipą. Socialinių tinklų vartotojai pasidalino atvaizdu, kuriame vietoje įprasto užrašo „World Economic Forum“ matyti užrašas „World Ukraine Forum“, o žodis „Ukraine“ įrašytas geltona spalva. Komentare šalia atvaizdo nurodoma: „Pasaulio ekonomikos forumas pakeitė savo logotipą! Kadangi apie ekonomiką forume niekas nebekalba, o visas dėmesys sukoncentruotas į Ukrainą, Švaboidai nutarė pakeisti logotipą kad jis labiau atitiktų šių dienų aktualijas.“

Vis dėlto, nei teiginys apie pakeistą renginio logotipą, nei tai, kad jame kalbama vien apie Ukrainą, nėra teisingi. Nė vienoje oficialioje Pasaulio ekonomikos forumo socialinių tinklų paskyroje ar interneto svetainėje nebuvo pranešta apie logotipo pasikeitimą, be to, visose jose komunikacijai naudojamas įprastas logotipas. Kad logotipas nebuvo pakeistas liudija ir praėjusį penktadienį pasibaigusio renginio įrašai, kuriuose kalbėtojai nufilmuoti pasisakantys prie renginio ekranų ir podiumų. Ant visų jų matyti logotipas su užrašu „World Economic Forum“ (pirmo renginio įrašas ČIA, paskutinio renginio įrašas ČIA).

Netiesa ir tai, kad sausį vykusiame Pasaulio ekonomikos forumo metiniame susirinkime visas dėmesys buvo skiriamas tik Ukrainai. Oficialioje interneto svetainėje pateikiama detali visų renginio dienų programa.

Pavyzdžiui, pirmoji renginio sesija, vykusi sausio 16 d., pavadinta „Atviras forumas: Harmonijoje su gamta“. Jos metu didžiausias dėmesys skirtas klimato kaitos problemai. Antrąją dieną susitikimas startavo su pilna diskusijų programa, kurių didelę dalį sudarė pokalbiai apie ateities darbus, žaliąją ekonomiką, skaitmeninę erdvę, atsinaujinančius energijos išteklius ir žmogaus teises. Vyko ir kelios sesijos, susijusios su karu Ukrainoje, pavyzdžiui, specialią žinutę perdavę Ukrainos prezidento žmona Olena Zelenska, dar dvejose sesijose kalbėta apie karą Ukrainoje ir jo reikšmę visai Europai.

Trečiąją dieną, sausio 18 d., be jau aptartų temų, daugiau dėmesio skirta ekonomikos aktualijoms ir tik trys sesijos buvo tiesiogiai susijusios su Ukraina – spaudos konferencija / diskusija su pirmąja Ukrainos ponia, specialus Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio kreipimasis bei diskusija „Restoring Security and Peace“ (liet. „Atstatant saugumą ir taiką“).

Ketvirtadienį tik viena sesija, pavadinta „Introducing Ukraine’s Peace Formula“ (liet. „Pristatant Ukrainos taikos formulę“) buvo susijusi su Ukraina, nors iš viso tą dieną vyko net 76 sesijos. Dar vienoje sesijoje diskutuota apie Pietų Kaukazo ir Vidurinės Azijos šalių realybę karo Ukrainoje akivaizdoje. Galiausiai, paskutinę dieną nevyko nė viena diskusija, kurios tema būtų tiesiogiai susijusi su Ukraina, tačiau diskutuota apie Rusijos ekonomikos, vidaus politikos ir karinės laikysenos scenarijus.

Renginių, susijusių su Ukraina, tvarkaraštis

Išfiltravus Pasaulio ekonomikos forumo metinio susitikimo dienotvarkę pagal raktažodį „Ukraina“ gauname 9 rezultatus diskusijų, pasisakymų ar spaudos konferencijų, susijusių su Ukraina ar šiuo metu vykstančiu karu Ukrainoje, kai iš viso per visas renginio dienas buvo ištransliuota daugiau nei 200 sesijų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją