aA
Dezinformacijos apie COVID-19 vakcinas platinimu pagarsėjusi amerikiečių autorė Naomi Wolf paskelbė naują melagieną. Ji tvirtina, kad neskiepytos moterys, kurios turėjo lytinių santykių su paskiepytais vyrais, praneša apie kankinantį skausmą ir menstruacijų spazmus.
Meluoja apie moterų kančias po santykių su nuo COVID-19 paskiepytais vyrais
© Ekrano nuotr.

Teiginiai

Neskiepytos moterys praneša apie „kankinantį skausmą, menstruacijų spazmus“ po to, kai miegojo su vakcinuotais vyrais. Tokią žinią, remdamasis N. Wolf pareiškimais, paskelbė portalas paranormal.lt (čia). Straipsnyje aiškinama, kad neskiepytos moterys yra paveikiamos mRNR vakcina po lytinių santykių su skiepytais vyrais.

Verdiktas

Tokie teiginiai yra melas, nes mRNR vakcina ar jos dalys nei per odą, nei per kūno skysčius nėra perduodama kitiems asmenims, o moksliniuose tyrimuose įrodyta, kad COVID-19 vakcina gali laikinai pakeisti menstruacinio ciklo trukmę ir dėl to nereikėtų nerimauti. Be to, N. Wolf yra pagarsėjusi sąmokslo teorijų ir dezinformacijos apie COVID-19 vakcinas skleidėja, todėl jos pateikiamą informaciją derėtų vertinti itin skeptiškai.

Melo detektoriaus komentaras

„Melo detektorius“ jau praėjusių metų spalį rašė apie skleidžiamą dezinformaciją, kad neskiepytos moterys atsisako sekso su paskiepytais vyrais, kad apsisaugotų nuo mRNR vakcinų.

Tokius teiginius pateikė žinoma JAV autorė Laura J. Wellington, nagrinėjanti vyrų ir moterų santykius. Ji savo įžvalgas paskelbė portale americanthinker.com, kuris yra itin žemo patikimumo ir ekstremalios dešinės JAV tinklalapis. Be to, autorė nepateikė jokių įrodymų, ar statistikos apie neskiepytas moteris, kurios vengia susitikinėti su pasiskiepijusiais vyrais, todėl neįmanoma objektyviai įvertinti, ar tai yra tiesa.

Naujausioje publikacijoje teigiama, kad „pasak daktarės Naomi Wolf, tyrinėjančios „Pfizer“ skiepo poveikį, neskiepytos moterys praneša apie „kankinantį skausmą ir menstruacijų spazmus po lytinių santykių su skiepytais vyrais“.

N. Wolf iš tiesų nėra nei daktarė, nei gydytoja, kuri galėtų kompetentingai vertinti COVID-19 vakcinų poveikį.

Ji išgarsėjo kaip rašytoja feministė, tačiau pastaraisiais metais jos karjera sulaukė didžiulio smūgio po to, kai ji parašė knygą, iš dalies pagrįstą klaidingu Anglijos teismo įrašų supratimu. Nuo tada ji ėmė skleisti sąmokslo teorijas apie 5G ryšį bei vakcinos nuo koronaviruso poveikį. 2021 m. vasarą „Twitter“ dėl skleidžiamos dezinformacijos net užblokavo N. Wolf paskyrą.

Tiek mokslininkai, tiek faktų tikrintojai kone nuo pat vakcinacijos pradžios ne kartą ir labai aiškiai yra pateikę informaciją, kad COVID-19 vakcinos kitiems žmonėms neįmanoma perduoti.

Tiek pasiuntinio RNR (mRNR ), tiek virusinės vektorinės COVID-19 vakcinos veikia pateikdamos instrukcijas (genetinę medžiagą) žmogaus ląstelėms, kad šios pradėtų kurti apsaugą nuo viruso, sukeliančio COVID-19. Po to, kai organizmas sukuria imuninį atsaką, jis pašalina visas vakcinos sudedamąsias dalis.

Vienas žinomiausių Europos imunologijos profesorių Michelis Goldmanas teigė, kad sušvirkšta mRNR vakcina organizme išlieka tik porą dienų.

Ir nors akivaizdu, kad mRNR vakcinų paskiepyti vyrai per lytinius santykius moterims perduoti tikrai negali, jei tai ir būtų įmanoma, moksliškai įrodyta, kad COVID-19 vakcinos beveik neturi jokio poveikio nei menstruacijų ciklui, o juo labiau – reprodukcijai.

Tyrimai rodo, kad skiepijimas nuo COVID-19 gali sukelti menstruacinio ciklo pakitimų, tačiau pokyčiai yra nedideli ir trumpalaikiai.

Įkelti
* privalomi laukai
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(7 žmonės įvertino)
1.5714

Top naujienos

Karo ekspertai apie ataką Kryme: abu šie taikiniai buvo ukrainiečių sąraše (1)

Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertų teigimu, Bachmute ir...

Raginimai taupyti nepadeda: senatvei nieko nėra atsidėję kone pusė lietuvių (1)

Du iš penkių Lietuvos gyventojų nežino, kaip gyvens sulaukę pensijos, nes jai visiškai netaupo....

Sinkevičius paaiškino, kodėl atsidūrė kritikos epicentre: įtakos turi ir rinkimai (1)

Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sulaukė aštrios kritikos iš...

Traumų išretinta „Valencia“ prieš „Žalgirį“ žais be pagrindinio aukštaūgio (1)

Penktadienio vakarą Kaune su „Žalgiriu“ žaisianti „Valencia“ ekipa – gerokai...

Pabrangus privačioms odontologijos paslaugoms, poliklinikoje nutįso eilės: kainomis jau vejamės kitas šalis (1)

Vienoje didžiausių valstybinių odontologijos klinikų Vilniuje eilėje pas odontologą gali tekti...

„Nepatogūs klausimai“

Nepatogūs klausimai su Rolandu Mackevičiumi. Svečiuose – Keitė Arai

Atsakymai į klausimus, kuriuos ne visi išdrįsta užduoti, skamba laidoje „Nepatogūs...

Paaiškėjo šilumos kaina balandžiui: vienas didmiestis gali džiaugtis, o sostinė mokės brangiau

Balandį Lietuvoje pinga centralizuotai tiekiama šiluma , o antrąjį pavasario mėnesį gali būti...

Daiva Žeimytė-Bilienė, ciklas „(Iš)gyventi", parengė Agnė Keizikienė

Į rusų nelaisvę Ukrainoje papuolęs Kipras vos išsikapstė gyvas: kai išgirdau garsus iš tardymo kamerų, man pakirto kojas (3)

Lietuvis Kipras, prasidėjus karui Ukrainoje, prisidėjo prie vienos tarptautinės organizacijos ir...

„Novaja Gazeta“ šaltiniai: Kadyrovas sunkiai serga (7)

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas jau kelerius metus sunkiai serga: liga nenori pasiduoti...

Perspėja: Seime laukia rimtos rietenos, o viena partija rizikuoja susideginti (18)

Finansų ministerijai pristačius mokesčių reformą, kritika jos atžvilgiu pasipylė tiek iš...