Kelių sekundžių vos įžiūrimas vaizdo įrašas sukėlė socialinių tinklų vartotojų susidomėjimą. Lietuviškose „Facebook“ paskyrose jis pradėtas platinti liepos 20 dieną, tačiau kelios dienos prieš tai, liepos 18 d., įrašas buvo žaibiškai išpopuliarėjęs paskyrose kitomis kalbomis.
Dalindamiesi vaizdo įrašu vartotojai tvirtino, esą panaudojusi tankus Kinijos valdžia draudžia gyventojams iš bankų atsiimti pinigus, nes centrinis bankas pareiškė, jog „žmonių santaupos jo filiale dabar yra investiciniai produktai ir jų negalima atsiimti“, tačiau „Melo detektoriui“ pavyko išsiaiškinti, kad su bankų skandalu šis įrašas nėra susijęs. Jis buvo nufilmuotas Šandongo provincijoje, šalia vykstant karinėms pratyboms.
Bankų skandalas kilo Kinijos Henano ir Anhui provincijose po to, kai penkių nedidelių kaimo bankų klientų lėšos nuo šių metų balandžio mėnesio buvo įšaldytos. Kaip pranešė valdžios institucijos, taip įvyko dėl įvykdytos sudėtingos sukčiavimo schemos. Bankų klientai, negalėję atsiimti savo santaupų, rengė protestus prie Kinijos liaudies banko filialo Henano provincijoje, iš kurių į vieną, vykusį liepos 10 d., teko įsikišti ir vietos policijai.
Norėdami numalšinti protestus vietiniai pareigūnai manipuliavo COVID-19 kontaktų sekimo programėlės duomenimis, pakeisdami daugiau nei 1000 protestavusių bankų klientų sveikatos statusus taip, kad atrodytų jog jiems buvo nustatyta COVID-19 liga.
Liepos 10 d. prie banko susirinkus protestuotojams netruko įsikišti teisėsaugos pareigūnai, ėmę tramdyti protestą. Dalis nepatenkintų bankų klientų akcijos metu buvo sužaloti, patyrė kaulų lūžių.
Vis dėlto, nors šie įvykiai – tikri, išplatintas vaizdo įrašas nėra su jais susijęs. Visų pirma, jis buvo nufilmuotas ne Henano ar Anhui, o Šandongo provincijoje – maždaug 400 km nuo vietų, kur vyko protestai.
Apšviestas įraše matomas pastatas yra Ji viešbučio pastatas, esantis Rizhao mieste. Tuo galima įsitikinti, pažvelgus į viešbučio fasado nuotraukas, kurios sutampa su vaizdu, matomu vaizdo įraše.
Tankai atsidūrė kadre dėl šalia vykusių karinių pratybų, dėl kurių liepos 17 d. jie pravažiavo pro viešbutį. Tokios karinės pratybos vykdomos kasmet ,mat Rizhao miestas yra įsikūręs Geltonosios jūros pakrantėje. Prie tankų susibūrę žmonės nėra protestuotojai, tai – tik smalsuoliai, susirinkę pažiūrėti judančių kovos mašinų ir jas filmuojantys.
Kai kurie pravažiuojančius tankus matę žmonės socialiniuose tinkluose pažymėjo, jog įrašas darytas būtent Šandongo provincijoje ir yra susijęs su karinėmis pratybomis.
#PLA #tanks on the streets in Rizhao City, #Shandong Province, #CCPChina. It was said that there is a navy training base nearby, and this happens every year.
— Jennifer Zeng 曾錚 (@jenniferatntd) July 19, 2022
Yet, right now... pic.twitter.com/bkaFu011Ou
Išvados
Socialiniuose tinkluose paviešintas vaizdo įrašas nėra susijęs su Henano ir Anhui provincijose kilusiu bankų skandalu ir jame nėra vaizduojamas gyventojų protestas. Įrašas buvo nufilmuotas liepos 17 d. Šandongo provincijos Rizhao mieste, kai pro Ji viešbučio pastatą pravažiavo į karines pratybas vykstantys tankai.
- Šaltiniai
- Atvirkštinė vaizdų paieška
- „Twitter“ informacija
- Ji Hotel Rizhao Lighthouse Seaside Scenic Area (tripadvisor)
- Ji Hotel (Rizhao Lighthouse Seaside Scenic Area) (trip.com)
- China's Henan, Anhui provinces to make more repayments to rural bank scandal victims
- Henan protests highlight concerns over China’s rural banking sector
Siųsk Faktą!
Jei politikų ar ekspertų komentarai tavęs neįtikina, patikrink juos Melo Detektoriumi ir sužinok tiesą!
Nepatikusių dovanų grąžinimas – ekspertai patarė, ką būtina žinoti ir turėti, kad atgautumėte pinigus daiktai, kurių negalima grąžinti (1)
Top naujienos
Žiniasklaida: Kadyrovui – Maskvos smūgis žemiau juostos (18)
Vladimirui Putinui ištikimybę prisiekusio Čečėnijos autokrato Ramzano Kadyrovo galybei...
Lietuvos pramonė gyvena stagnacinėmis nuotaikomis: vieni gamintojai priversti mažinti kainas
Ekonomistai atkreipia dėmesį, kad metinis pagamintos produkcijos pokytis į teigiamą teritoriją...
Mirė signataras Saulius Pečeliūnas papildyta (3)
Eidamas 68-uosius mirė Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Saulius Pečeliūnas .
„The Roop“ lyderiui Vaidotui Valiukevičiui diagnozuota Laimo liga: papasakojo, kokie simptomai jį kankino
Atlikėjas, grupės „ The Roop “ lyderis Vaidotas Valiukevičius socialiniuose tinkluose...
Skandalinga išpažintis. Sigitas Gaidjurgis – apie legendomis apipintą kruviną gyvenimą (13)
Viena paslaptingiausių asmenybių kriminaliniame pasaulyje laikomas Klaipėdos mafijos tėvas...
Minimos 4-osios Vitalijaus Cololo mirties metinės: gimtuosiuose Druskininkuose palaidoto humoristo antkapyje – jautrus simbolis (3)
Lygiai prieš ketverius metys, 2019 metais gruodžio 2-ąją mirė vos 45-erių sulaukęs humoristas,...
Sostinės mikrorajone – konfliktai dėl automobilių statymo: to paties daugiabučio kaimynams siunčia ir keiksmus, ir grasinimus (1)
Prieš porą metų įsigijome būstą viename sostinės miegamajame rajone – su visais jam...
Kūčių stalo karalienė – silkė: Zina iš Palangos dalijasi 6 geriausiais savo receptais
Iki didžiųjų žiemos švenčių – vos keturios savaitės. Ir natūralu, kad patiekalus patys...
Karas Ukrainoje. JAV analitikai: rusai meluoja apie situaciją Avdijivkoje, norėdami nuslėpti pažangos trūkumą Zaporižės AE buvo nutrūkęs elektros tiekimas
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu bando sumažinti lūkesčius dėl Rusijos armijos...
Bendražygiai dalijasi prisiminimais apie Saulių Pečeliūną: jis buvo Lietuvos sūnus
Šeštadienį buvo pranešta, kad mirė Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signataras Saulius...