Vasario 23 d. portale refa.lt pasidalinta naujienų agentūros BNS pranešimu. Nors pranešimo tekstas – teisingas, jo antraštė yra pakeista. Refa.lt publikuotoje antraštėje rašoma: „Landsbergis Ukraina jau užpulta, metas kalbėtis apie invaziją į Rusiją“, tačiau ji – klaidinga. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis niekada neragino svarstyti invazijos į Rusiją, tik užsiminė, kad Europos Sąjunga jau turėtų kalbėti apie sankcijas Kremliui.

Maža to, pranešimo apačioje nurodyta, kad informacija paimta iš portalo Delfi, siekiant sudaryti įspūdį, kad portale straipsnis buvo skelbiamas su tokia antrašte, kokią pateikia refa.lt

Ta pati BNS žinutė pagrindiniuose Lietuvos naujienų portaluose pasirodė vasario 21 d. Originali teksto antraštė skelbia: „Landsbergis: Ukraina jau užpulta, ES turi svarstyti sankcijas Rusijai ir Baltarusijai“. Apie jokią invaziją į Rusiją Lietuvos užsienio reikalų ministras nekalbėjo.

Pranešime spaudai rašoma apie tai, kad G. Landsbergis prieš Briuselyje vykstantį ES Užsienio reikalų tarybos posėdį pirmadienį žurnalistams sakė, jog, net ir nelaukiant karinės atakos, reikėtų svarstyti apie sankcijas Kremliaus režimui (aut. past. ketvirtadienio ryte, vasario 24 d., Rusija pradėjo realius karinius veiksmus prieš Ukrainą).

Tekste taip pat atkreipiamas dėmesys į Baltarusiją – ministras pabrėžė, kad „Baltarusija leidžia naudoti savo teritoriją kariniams Rusijos veiksmams, mes turime lygiai taip pat kalbėti apie sankcijas Baltarusijos režimui“.

Išvados

Portale refa.lt paskelbta straipsnio antraštė yra melaginga. Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis niekada neragino kalbėti apie invaziją į Rusiją. Pranešime teigiama, kad, G. Landsbergio teigimu, ES reikėtų kalbėti apie sankcijas Kremliaus režimui, o kartu ir Baltarusijai, kurios teritoriją Rusija naudoja kariniams veiksmams. Šiuos komentarus ministras pateikė pirmadienį, vasario 21 d., dar iki Rusijai pradedant karinę operaciją Ukrainoje.

Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją