Kilmė
LRT radijo laidoje rūkalų kontrabandos klausimais diskutavusi Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentė Nijolė Goštautaitė Midttun užsiminė, kad kylant cigarečių ir tabako kainoms kontrabandos mastai, atvirkščiai, mūsų šalyje mažėja. DELFI nusprendė išsiaiškinti, ar ši informacija teisinga.
LR muitinės kriminalinė taryba pasidalijo statistiniai duomenimis apie pasienyje sulaikomų cigarečių ir tabako kiekį.
Kas melas
Sugretinus LR muitinės pateiktus duomenis su cigarečių pakelio kainos pokyčiais nuo 2012 metų matyti, kad kylant vidutinei svertinei mažmeninei cigarečių pardavimo kainai sulaikomų kontrabandinių cigarečių skaičius buvo netolygus.

2013 – 2014 metais cigarečių kontrabandos sulaikyta pastebimai mažiau, maždaug 6 mln. pakelių, tuo tarpu 2015 ir 2016 metais šis skaičius pastebimai šokteli atitinkamai iki beveik 11 mln. ir daugiau nei 12 mln. pakelių.
2017 metais rūkalų kontrabandos sulaikyta 4 mln. pakelių mažiau, nei 2016 metais, tuo tarpu 2018 metais sulaikytas rekordinis 15 mln. pakelių viršijęs kontrabandos kiekis.
Svarbu paminėti, kad vertinti rūkalų kontrabandos mastus šalyje tik pagal muitinės sulaikytą cigarečių kiekį yra netikslu, todėl, kad sunku nustatyti, koks kiekis nelegalių rūkalų, vis dėlto, patenka į šalį.
Tačiau, įvertinus sulaikytų nelegalių rūkalų skaičių teigti, kad kontrabandos mastas kylant cigarečių kainai šalyje mažėja – neteisinga.
- Šaltiniai
- LR muitinės pateikiama informacija;
- VMI pateikiama informacija
Siųsk Faktą!
Jei politikų ar ekspertų komentarai tavęs neįtikina, patikrink juos Melo Detektoriumi ir sužinok tiesą!
Top naujienos
Estijos akibrokštas Rusijai – tik kelio pradžia: jau galvojama žengti toliau
„Turėtų būti garantijos, jog Rusijos žudikai ir valstybinio teroro bendrininkai nesinaudotų...
Rusija skelbia Kaliningrado srityje dislokavusi raketas „Kinžal“ papildyta (3)
Rusija ketvirtadienį perkėlė į Kaliningrado sritį tris karinius lėktuvus, apginkluotus...
Dėl paramos Ukrainai mestas naujas šešėlis: ar susirūpinti turėtų ir Lietuva? (16)
Sugedo, nebešaudo, šlamštas! Ar Berlynas bando sabotuoti ginkluotę, kurią perduoda...
Vyriausybė gelbės „Perlas Energija“ klientus: bus užtikrinamas visuomeninis tiekimas, kompensuojami kainų skirtumai (4)
Antram didžiausiam nepriklausomam elektros tiekėjui „ Perlas Energija “ ketvirtadienį...
Turkų žiniasklaida: Putinas keičia nuomonę dėl susitikimo su Zelenskiu (16)
Televizijos kanalas „CNN Turk“ skelbia, kad per Rusijos ir Turkijos prezidentų susitikimą,...
Tikslas rinktinei – žaisti bent pusfinalyje: objektyvus ar optimistinis? (2)
„Iškėlėme ambicingus tikslus. Iš vyrų lauksime kovos dėl medalių Europos čempionate“, –...
Karas Ukrainoje. Žiniasklaida: Krymo „vadovybė“ staiga paliko pusiasalį, perkeliami orlaiviai Rusija vėl smogė Charkivui (4)
Ketvirtadienio naktį Rusijos pajėgos galingai atakavo Charkivą – smogta bendrabučiui, kurio...
Nusikalstamas nepilnamečių smalsumas: pričiupo platinant vaikų pornografiją
Klaipėdos rajono savivaldybės Vaiko gerovės komisija prašo tėvelių atidžiau stebėti, kokia...
Suomijos premjerė po audringo vakarėlio: nevartojau nieko, išskyrus alkoholį (14)
Socialiniuose tinkluose pasirodė vaizdo įrašų, kuriuose Suomijos premjerė Sanna Marin audringai...