Teiginiai

Karinių dažninių technologijų (HAARP) veikimas virš konkrečios teritorijos spaudoje dabar vadinamas geomagnetinėmis audromis. Esant tokioms „magnetinėms audroms“ labai tikėtina, kad strigs VRK centrinis kompiuteris, kuris skaičiuoja rinkėjų balsus.

Verdiktas

Melas. HAARP moksliniai eksperimentai niekaip nėra susiję su geomagnetinėmis audromis, dėl kurių ir atsiranda šiaurės pašvaistės. Konstatuota, jog gegužės 11-13 paromis buvo pasiekta G5, o tai yra ekstremalaus lygio geomagnetinė audra. Lietuvoje trikdžių ji nesukėlė, VRK nepranešė apie jokius techninius nesklandumus rinkimuose.

Melo detektoriaus komentaras

Aukšto dažnio aktyviųjų aurorų tyrimų programa (HAARP) yra galingiausias pasaulyje didelės galios aukšto dažnio (HF) siųstuvas, skirtas jonosferai tirti. HAARP tyrimų tikslas – atlikti esminius fizinių procesų, vykstančių pačiose aukščiausiose mūsų atmosferos dalyse, vadinamose termosfera ir jonosfera, tyrimą. HAARP radijo bangos kaitina elektronus ir sukuria nedidelius trikdžius, panašius į gamtoje vykstančias sąveikas. Gamtos reiškiniai yra atsitiktiniai ir dažnai sunkiai pastebimi. Naudodami HAARP, mokslininkai gali kontroliuoti, kada ir kur atsiranda trikdžių, kad galėtų įvertinti jų poveikį. Be to, jie gali kartoti eksperimentus, kad patvirtintų, jog matavimai tikrai parodo, ką mokslininkai galvoja (čia).

HAARP prasidėjo 1990 m. kaip JAV Kongreso iniciatyva, kuria siekiama išplėsti žinias apie viršutinius Žemės atmosferos sluoksnius ir jų poveikį radijo bangų sklidimui. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas gebėjimui suprasti ir naudoti ryšių ir stebėjimo sistemas tiek civiliniais, tiek gynybos tikslais. 1990–2014 m. HAARP buvo Jungtinių Valstijų oro pajėgų (USAF) ir JAV karinio jūrų laivyno bendrai valdoma programa. Jo tikslas buvo ištirti fizines ir elektrines Žemės jonosferos savybes, kurios gali turėti įtakos mūsų karinėms ir civilinėms ryšių ir navigacijos sistemoms (čia).

Aliaskos Fairbankso universiteto Geofizikos institutas taip pat patvirtino, jog tai, ką praėjusį savaitgalį matė daugybė žmonių iš viso pasaulio buvo geomagnetinių audrų sukurtos šiaurės pašvaistės, kurios neturi nieko bendro su HAARP.

Melaginga žinutė

Saulės aktyvumą atidžiai stebėjo, o apie geomagnetinės audros padarinius savaitgalį kelis kartus pranešė Nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos Kosminių orų prognozavimo centras NOAA (čia, čia ir čia).

Nors HAARP vykdė mokslinę kampaniją gegužės 8–10 d., ji neturėjo jokio ryšio su saulės audra, teigė HAARP direktorė Jessica Matthews. Kampanija rėmė Aliaskos Fairbankso universiteto mokslinių tyrimų pasiūlymus tirti orbitoje skriejančių kosminių šiukšlių aptikimo mechanizmus.

„HAARP moksliniai eksperimentai jokiu būdu nebuvo susiję su saulės audra ar dideliu auroraliniu aktyvumu, matomu visame pasaulyje“, - teigė J. Matthews, pabrėždama, kad gegužės HAARP kampanija buvo suplanuota likus maždaug pusantro mėnesio iki geomagnetinės audros, o pastarosios yra nenuspėjamos, laikas iki Saulės įvykio aptikimo iš Žemės matuojamas minutėmis, o ne mėnesiais (čia).

Lietuvos danguje gyventojai šiaurės pašvaistę galėjo išvysti ir naktį iš penktadienio į šeštadienį, ir naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Spalvos danguje buvo matomos po esktremalaus lygio geomagnetinės audros. NOAA paskelbė, kad tokia stipri geomagnetinė audra paskutinį kartą užfiksuota prieš daugiau kaip 20 metų (čia).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją