Šiuo ekrano atvaizdu socialiniuose tinkluose dalinasi prorusiškai nusiteikę asmenys, tikindami, esą atvaizdas įrodo, kad karo veiksmai tėra vaidyba. Tie patys asmenys anksčiau skleidė dezinformaciją ir apie pandemiją.

Vasario 27 d. Ukrainos „Kovos su dezinformacija centras“ pasidalino informacija, kad minėta grupė, kurioje siūloma užsidirbti vaidinant karo veiksmus yra „Telegram“ socialinio tinklo botas, sukurtas siekiant specialiai dezinformuoti ir destabilizuoti sudėtingą padėtį karo draskomoje šalyje.

Taip pat žinutėje perspėjama, kad už veiklą, kuomet imituojami karo veiksmai, gresia 15 metų laisvės atėmimo bausmė. Gyventojai perspėti pamačius panašią informaciją, kur siūloma imituoti karo veiksmus ir rengti provokacijas nedelsiant apie tai perspėti atsakingas institucijas.

„Melo detektorius“ primena, kad Rusija vasario 24 d. anksti ryte paskelbė neišprovokuotą plataus masto invaziją į kaimyninę šalį, Ukrainą, pavadinusi šį veiksmą „specialia karine operacija“. Nėra jokių duomenų ar įrodymų, kurie leistų abejoti šiuo metu Ukrainoje vykstančių įvykių tikrumu.Šaltinis
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją