Teiginiai

Kijeve buvo sunaikinta dar viena „Patriot“ oro gynybos sistema (ČIA).

Verdiktas

Rusija Ukrainoje nesunaikino nė vienos „Patriot“ oro gynybos sistemos, todėl šis teiginys yra melas. Gegužės 16 dieną Rusija per išpuolį tik minimaliai apgadino vieną „Patriot“ sistemą, kuri greitai vėl buvo suremontuota, ir veikia. Apie antrą išpuolį netikslią informaciją pateikia tik Rusijos valdžiai palankūs portalai.

Melo detektoriaus komentaras

Tai, kad Kyjive Rusijos kariuomenė smoge „Patriot“ oro gynybos sistemai, gegužės 30 dieną paskelbta tik išskirtinai Maskvai palankiuose portaluose ir naujienų agentūrose.

Pavyzdžiui, naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad „Rusijos kariai Kyjive pataikė į priešlėktuvinių raketų sistemą „American Patriot“, per konferencinį pokalbį sakė gynybos ministras Sergejus Šoigu“. Tačiau ir pats S. Šoigu tiksliai nenurodė, kada „Patriot“ kompleksas esą buvo sunaikintas.

Apie tai, kad gegužės pabaigoje Rusijos pajėgos galėjo sunaikinti ar apgadinti „Patriot“ sistemą Kyjive, nepranešė nei Ukrainos žiniasklaida, nei didžiosios užsienio naujienų agentūros, aktyviai informuojančios apie įvykius kare.

Gegužės 16 dieną Rusija pranešė, kad jos hipergarsinė raketa sunaikino JAV pagamintą priešraketinės gynybos sistemą „Patriot“ per oro smūgį Kyjivui. Tačiau Ukrainą šią informaciją paneigė, o du JAV pareigūnai vėliau užsienio žiniasklaidai sakė, kad „Patriot“ sistema tikriausiai patyrė žalą, tačiau neatrodo, kad ji buvo sunaikinta.

„Nesijaudinkite dėl „Patriot“ likimo“, – po įvykio sakė Ukrainos oro pajėgų atstovas Jurijus Ihnatas. – „Žvelgiant iš techninės pusės, „Patriot“ yra kompleksas, baterija, padalinys, sistema. Sugriauti sistemą kažkokia „Kinžal“ raketa – na, tai neįmanoma. Viskas, ką (rusai) ten sako, tegul lieka jų propagandos archyve“.

Po kelių dienų Pentagonas patvirtino, kad per Rusijos raketų ataką Kyjive apgadinta oro gynybos sistema „Patriot“ jau buvo suremontuota.
Gegužės 18 dieną kalbėjusi Pentagono atstovė Sabrina Singh sakė: „Galiu patvirtinti, kad viena „Patriot“ sistema buvo pažeista, bet dabar ji suremontuota ir veikia visiškai“. Ji nenurodė tikslios žalos, kurią patyrė padalinys, tik sakė, kad ji nedidelė.

Šiuo metu Ukrainoje yra du „Patriot“ kompleksai – vieną perleido JAV, o kitą – Vokietija ir Nyderlandai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)