Teiginiai


Estai įsiteisino gėjų santuokas ir daugiau. Štai tokios dabar reklamos Taline.

Klaidinanti žinutė

Verdiktas

Manipuliacija. Ši nuotrauka, kurią bandoma susisieti su legalizuotomis tų pačių asmenų santuokomis, su jomis niekaip nesisijusi. Ši nuotrauka yra vieno didelio Estijos prekybos ir pramogų centro kalėdinės kampanijos dalis. Ją sukūrė žymi fotografė Iris Kivisalu.

Melo detektoriaus komentaras

Tos pačios lyties asmenų santuokų legalizavimas Estijoje įsigalios nuo kitų metų pradžios. Taip dar vasarą nusprendė Estijos parlamentas, balsavęs už naują įstatymą, įteisinantį tos pačios lyties asmenų santuokas. Estija tapo pirmąją Baltijos šalimi, kurioje tos pačios lyties asmenys galės susituokti (čia).

Partnerystė Estijoje įteisinta nuo 2016 metų, o naujas įstatymas išplečia šią sąvoką, iš dalies pakeičia Šeimos teisės aktą. Pagal naujus teisės aktus, kurie įsigalios nuo 2024 metų sausio 1 dienos, tos pačios lyties poros turės galimybę tuoktis ir įvaikinti vaikus (čia).

Tačiau socialiniuose tinkluose pasirodė ir žinučių, kuriomis neigiamai vertinamas sprendimas Estijoje įteisinti tos pačios lyties santuokas ir leisti susituokusioms homoseksualų poroms įsivaikinti.

Vienoje iš žinučių, nurodoma, kad „štai dabar tokios reklamos Taline“. Reklamoje pavaizduotas vyras, kuris laiko kūdikį. Tačiau ši nuotrauka niekaip nesusijusi su galimybe susituokusiems homoseksualams įsivaikinti.

Ši nuotrauka yra Estijos prekybos cento „Viru Keskus“ kalėdinės kampanijos dalis. „Kartu su AD Angels šiemet sukūrėme vaizdingą, nuostabią, net kiek kontraversišką Kalėdinę „Viru Keskus“ centro kampaniją“, – socialiniame tinkle pranešė šios kampanijos kūrėja, žymi Estijos fotografė Iris Kivisalu (čia). Ši nuotrauka publikuojama ir „Viru Keskus“ internetiniame puslapyje (čia).

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją