aA
Socialinių tinklų vartotojai pasidalino įvairių pasaulio korporacijų vadovų ir aukštus postus politikoje užimančių asmenų tautybėmis, tvirtindami esą pasaulį valdo indai. Žinutę įkvėpė faktas, kad šią savaitę naujuoju Didžiosios Britanijos ministru pirmininku tapo indiškų šaknų turintis britas Rishi Sunakas, tačiau ne visa sąraše pateikiama informacija yra teisinga.
Indijos vėliava
Indijos vėliava
© Adobe Stock

Teiginiai


Sąrašas, kuriame išvardytos įvairių pasaulio korporacijų vadovų ir aukštus postus politikoje užimančių asmenų tautybės ar išpažįstama religija rodo, kad pasaulį valdo indai.

Verdiktas


Ne visa sąraše pateikiama informacija yra teisinga. Pavyzdžiui, šiuo metu „Mastercard“ generalinio direktoriaus pareigas eina ne indų tautybės asmuo Michaelis Miebachas, įmonės „Reckitt Benckiser“ laikinojo generalinio direktoriaus postą šių metų spalį užėmė brazilas Nicandro Durante. Airijos ministro pirmininko pareigas nuo 2020 m. eina airis Micheális Martinas, o JAV viceprezidentė Kamala Harris turi tik indiškų šaknų iš motinos pusės, tačiau pati yra amerikietė. Net ir tai, kad daugelis sąraše išvardytų įmonių vadovų, vis dėlto, yra indų tautybės neįrodo jokio dėsningumo, kad pasaulį ar didžiąsias įmones kontroliuoja indai.

Melo detektoriaus komentaras


Socialiniuose tinkluose pasidalinta 18 punktų sąrašu, kuriame nurodoma, kad didžiųjų pasaulio korporacijų, tokių kaip „Google“, „Microsoft“, „Adobe“, „Novartis“ ir kitų generaliniai direktoriai yra indai arba induizmą išpažįstantys, kaip ir kai kurių valstybių, Jungtinių Amerikos Valstijų, Airijos, Didžiosios Britanijos, aukštas pareigas užimantys valstybės pareigūnai.

Klaidinanti žinutė
Klaidinanti žinutė
© Ekrano nuotr.

Nors didžiosios dalies sąraše išvardytų įmonių generaliniai direktoriai iš tiesų yra indų tautybės asmenys, kai kurie punktai, vis dėlto, neatitinka tikrovės. Pavyzdžiui, įmonės „Mastercard“ generalinis direktorius šiuo metu yra Michaelis Miebachas. Apie tai, kad 2021 m. jis pakeis indų kilmės Ajay Banga viešai buvo pranešta dar 2020 m. Nors informacija apie M. Miebacho tautybę viešai nėra skelbiama, žinoma, kad jis yra baigęs universitetą Pasau universitetą Vokietijoje ir savo „Twitter“ paskyroje yra pasidalijęs žinute, kurioje kalbama apie Vokietijos amerikiečių dienos minėjimą. Šiuo metu M. Miebachas gyvena JAV, Niujorko mieste.

Michaelio Miebacho „Twitter“ paskyros informacija
Michaelio Miebacho „Twitter“ paskyros informacija
© Ekrano nuotr.

Bendrovės „Reckitt Benckiser“ laikinuoju generaliniu direktoriumi nuo šių metų spalio 1 d. paskirtas Brazilijos verslininkas Nicandro Durante, o anksčiau šias pareigas ėjęs indų kilmės Laxmanas Narasimhanas jau pasitraukė iš posto.

Airijos ministro pirmininko pareigas nuo 2020 m. eina Airijoje gimęs ir augęs Micheális Martinas, nesusijęs su induizmo religija. M. Martinas yra baigęs krikščionišką koledžą, o žurnalo „The Irish Catholic“ žurnalistams yra sakęs, kad krikščionybė jam ir jo šeimai padėjo susitaikyti su dviejų vaikų mirtimi.

Tuo tarpu JAV viceprezidentė Kamala Harris yra amerikietė, kurios motina – indų kilmės, o tėvas – jamaikietis. Ji užaugo šeimoje, kurioje buvo išpažįstamos skirtingos religijos, mama išpažino hinduizmą, o tėvas buvo krikščionis. Vis dėlto, pati viceprezidentė interviu kalbėjusi apie savo tikėjimo kelionę savo identifikavo kaip baptistę.

Vis dėlto, net jei visas socialiniuose tinkluose paskelbtas sąrašas būtų teisingas ir visi jame nurodyti asmenys turėtų sąsajų su Indija tai jokiu būdu nereikštų, kad jiems priklauso didžiųjų korporacijų ir vyriausybių kontrolė. Pirmiausia dėl to, kad be šių įvardytų korporacijų yra daugybė kitų, kurios nepateko į sąrašą ir kuriose svarbius postus užima visai kitų tautybių žmonės, be to, kaip teisingai pastebėjo vienas žinutę pakomentavęs vartotojas, dažniausiai įmonių generaliniai direktoriai yra samdomi darbuotojai, o korporacijų savininkai gali būti visai kiti asmenys.



Įkelti
* privalomi laukai
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
3.0000

Top naujienos

Įvertino Ukrainos galimybes įstoti į Europos Sąjungą: laukia šimtmečio sprendimai (3)

Gruodžio 14-15 dienomis Briuselyje vyks Europos Sąjungos aukščiausio lygio susitikimas. Jo metu...

Kinijos vaikus į lovą guldanti infekcija plinta ir Europoje: gydytojai pasakė, kokia ji ir ar verta nerimauti

Vienoje didžiausių vaikų ligoninių Kinijoje eilės galo nematyti: nuo pačių mažiausių iki...

VSD pranešėjas atskleidė savo tapatybę

Pranešėjas, atskleidęs informaciją apie galimai neteisėtą Valstybės saugumo departamento ( VSD...

ES grasinusiam Orbanui – griežtas atsakas: neturime laiko žaidimams

Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock antradienį paragino Vengrijos premjerą...

Prabilo jėga paimto berniuko motina: mano sūnus nėra daiktas (1)

Daug aistrų visuomenėje sulaukė pirmadienį išplitęs vaizdo įrašas, kuriame užfiksuota, kaip...

Izraelis apie į antrą planą nustumtą problemą: greitai situacija gali pasikeisti

Šiaurės Izraelyje vingiuotas kelias, apsodintas vynuogynais, veda į kibucą Menara Ramimo...

Korupcijos bylos herojai lieka už grotų: LAT netenkino prašymų stabdyti bausmės vykdymą papildyta (5)

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėjų kolegija nutarė priimti nagrinėti vadinamojoje „...

Dovanos ir akcijos pirkėjų nesuviliojo – dalis butų pardavėjų ėmėsi mažinti kainas

Tai, kad Europos centrinis bankas nusprendė dar kartą nekelti palūkanų, į NT rinką Lietuvoje...

Latvijos prezidentas sureagavo į Putino grasinimus (4)

Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimas, kad esą Latvijoje pažeidinėjamos rusakalbių...

„Jau seniai taip nebuvo“: Putino kelionės – blogas ženklas Vakarams (12)

Vladimiras Putinas šią savaitę vyks į dvi užsienio šalis, teigė su jo planais susipažinę...