„Tiesą sakant, nepaisant to, kad ponas Landsbergis jau buvo paskelbęs apie savo atsistatydinimą, mes skambinome jam ir kvietėme jį. Jis pagal situaciją, kuri yra partijoje, pasirinko kitus dalyvius. Tačiau skambutis ir kvietimas ponui Gabrieliui Landsbergiui buvo“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas.

Pirmadienį susitikti su prezidentu Gitanu Nausėda atvyko laikinai vadovavimą TS-LKD perėmusi Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei konservatorius Mindaugas Lingė.

Daukanto aikštės rūmuose pirmadienį taip pat apsilankė rinkimus laimėjusių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei jos pavaduotojas Gintautas Paluckas, „Nemuno aušros“ lyderiai Remigijus Žemaitaitis ir Agnė Širinskienė, kartu su bendrapartiečiu Virginijumi Sinkevičiumi atvykęs Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Prezidento susitikimai su partijomis vyko ir 2020 metais. Eilės tvarka, kad visiems būtų paprasta ir aišku – pagal iškovotų mandatų skaičių“, – antradienį pažymėjo F. Jansonas.

Spėliojant, ar V. Blinkevičiūtė bus premjere, F. Jansonas ragina leisti partijai apsispręsti: lipimas per galvą yra beprasmis

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkei Vilijai Blinkevičiūtei vengiant atsakyti, ar imsis premjerės pareigų, prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas tikina – beprasmiška iš anksto spėlioti, ką politinė jėga teiks kandidatu į ministrus pirmininkus. Jo manymu, LSDP šiuo klausimus turi priimti savarankiškus sprendimus.

„Vėlgi, tas lipimas per galvą ir veržimasis į priekį prieš sprendimus – jis beprasmis. Tegul partija priima sprendimus, nes suprantu, kad diskusijos viduje tikrai vyksta, ir matysime, ir įsivertinsime“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė F. Jansonas.

„Kaip kandidatę į premjerus šiai dienai žiūrime į Viliją Blinkevičiūtę. Jeigu situacija pasikeis, jeigu socialdemokratų partija priims kažkokius kitus sprendimus – tada matysime ir vertinsime“, – pakartojo jis.

Jis priminė, kad LSDP turėtų atskleisti, kas bus politinės jėgos kandidatas į Vyriausybės vadovo postą, po trečiadienį vyksiančio partijos prezidiumo posėdžio.

„Palaukime rytojaus, matysime sprendimus, kuriuos priims pagrindinė rinkimus laimėjusi partija ir tada galėsime juos įsivertinti“, – pridūrė jis, nesureikšmindamas besikeičiančios V. Blinkevičiūtės retorikos.

Kalbos, jog V. Blinkevičiūtė galiausiai neatsisakys europarlamentarės mandato ir negrįš dirbti į Lietuvos Seimą, sklando jau ilgą laiką – tokias hipotezes kelia ne tik kai kurie politikai, bet ir apžvalgininkai, politologai. Klausiamas, ar socialdemokratų lyderės atsisakymas tapti premjere galėtų sukelti tam tikrą rinkėjų nepasitenkinimą ir pakenkti politinei sistemai, F. Jansonas tokius vertinimus pavadino keistais.

„Šiuo atveju, man labai keista, kai visada politikai ar apžvalgininkai iš anksto nusprendžia ar pakalba už rinkėjus. Tai, šiuo atveju, jeigu taip bus ir jeigu rinkėjai tikrai piktinsis – taip“, – sutiko jis, pastebėdamas, jog Seimo rinkimuose piliečiai balsuoja ne už konkrečias personalijas, bet už politines jėgas.

„Balsuoja už partijas, už tam tikrą kryptį – tai jeigu norime kalbėti apie asmenybių rinkimus, kalbėkime apie prezidento rinkimus“, – pridūrė prezidento patarėjas.

ELTA primena, kad daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas Seime. Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai, gausiantys 28 mandatus, trečioje vietoje – „Nemuno aušra“ su 20 vietų parlamente.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.

Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (47)