„Sekmadienį ji laimėjo rinkimus, dabar ji nebėra tikra, ar nori imtis šio darbo“, – skelbiama teksto apie V. Blinkevičiūtę antraštėje.
Cituodami Lietuvos žiniasklaidą, „Politico“ atkreipė dėmesį, kad savo sprendimą V. Blinkevičiūtė turėtų paskelbti trečiadienį, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda LRT eteryje teigė žinantis aplinkybes, kurios gali sutrukdyti politikei imtis premjerės darbo.
Pabrėžiama ir tai, kad anksčiau socialdemokratų lyderė buvo žadėjusi, jog sėkmės rinkimuose atveju imtųsi vadovauti Vyriausybei. Visgi, rinkimams pasibaigus V. Blinkevičiūtė aiškiai nebeatsako, ar tikrai taps premjere.
Kaip antradienį skelbė portalas lrt.lt, socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė planuoja pasakyti, jog Vyriausybės vadovės pareigų ji nesiims. Skelbiama, kad šią žinią politikė gali pranešti trečiadienį, susirinkus partijos prezidiumui.
Partijos viduje kaip galimi kandidatai į premjerus įvardijami Gintautas Paluckas ir Juozas Olekas.
Duchnevičius nesutinka, kad LSDP apgavo rinkėjus dėl V. Blinkevičiūtės: kol kas joks sprendimas nėra priimtas
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderei Vilijai Blinkevičiūtei keičiant retoriką dėl jos perspektyvų tapti premjere, politinės jėgos vicepirmininkas Robertas Duchnevičius sako, kad kol kas joks kitas kandidatas į ministrus pirmininkus nėra svarstomas. Anot jo, klausimas, ar partijos vadovė ryšis užimti vieną svarbiausių vadovavimo valstybei postų, bus atsakytas trečiadienį.
„Kol kas toks variantas išvis nėra svarstomas. Bent jau aš, kaip štabo vadovas, nei kolegos, niekas nesame informuoti, kad pirmininkė yra priėmusi tokį sprendimą. Tai turbūt šiandien ir bus atsakyta į tuos klausimus. Nežinau, ar verta svarstyti kitus variantus, kol tokio sprendimo nėra ir nėra pagrindo kol kas jam būti“, – trečiadienį LRT radijui sakė R. Duchnevičius.
Vis tik jis pažymėjo, kad partija iš V. Blinkevičiūtės yra sulaukusi užuominų dėl jos tinkamumo eiti premjero pareigas.
„Ji ne vieną kartą yra pabrėžusi ir viešai, kad turi sveikatos problemų ir vertina savo amžių, nes premjero postas yra labai atsakinga pareigybė, kur nuolat esi įtampoje, nuolat reikia daug dirbti ir ji yra sakiusi užuominų, ar ji yra tinkamiausias variantas užimti tas pareigas“, – sakė politikas.
Savo ruožtu paklaustas, ar ši susiklosčiusi situacija nėra rinkėjų apgaudinėjimas, R. Duchenevičius tai neigė, argumentuodamas, kad kol kas jokie sprendimai nėra priimti.
„Negalima vertinti, nes joks sprendimas kol kas nepriimtas. Jeigu mes neturime atsakymo, kol kas mūsų kandidatas į premjerus numeris vienas yra V. Blinkevičiūtė. Tai yra kalbos šakėmis per vandenį“, – pridūrė socialdemokratas.
Nausėda formuojamą koaliciją vertina palankiai: tikimasi stabilios Vyriausybės
Prezidentas Gitanas Nausėda palankiai vertina Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderės Vilijos Blinkevičiūtės formuojamą valdančiąją koaliciją. Anot šalies vadovo, galima tikėtis, kad iš socialdemokratų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ sudaryta Vyriausybė būtų pakankamai stabili, jei rastų sutarimą vertybinių nuostatų klausimu.
Kalbėdamas apie formuojamą koaliciją prezidentas pabrėžė, kad šiame etape partijų iki šiol braižytos raudonos linijos jau nebėra tokios ryškios, tad koalicija, nepaisant to, ar V. Blinkevičiūtė imsis jai vadovauti, ar ne, bus sėkmingai suformuota.
„Aš matau, kad jos (raudonos linijos – ELTA) jau trinasi, ir kad vis daugiau tikimybės, kad būtent šių trijų partijų koalicija bus suformuota, nepaisant tų, galbūt, išankstinių nuostatų. Ir kad ji bus suformuota nepriklausomai nuo to, ar ponia Blinkevičiūtė bus premjerė, ar nebus premjerė“, – LRT televizijai antradienį sakė G. Nausėda.
Anot jo, tokia Vyriausybė galėtų stabiliai veikti, tačiau tik tuo atveju, jei būtų suderintos visų trijų ją sudarančių partijų vertybinės nuostatos.
„Tokį signalą aš gavau ir vakar po mano įvykusių konsultacijų su tą koaliciją formuojančių partijų lyderiais. Aš galvoju, kad jeigu tokią koaliciją pavyktų suformuoti, šios partijos tikrai, mano akimis žiūrint, turi neblogų kandidatų atskiroms ministerijoms, jų vadovų pozicijoms užimti. Tai galėtų būti ir politiniu požiūriu pakankamai stabili Vyriausybė, bet labai svarbu, kad ir jos nuostatos bei programiniai uždaviniai labai smarkiai neišsiskirtų, tai šiuo atveju mes esame tarp dviejų kraštutinumų. Gali būt visiškai stabili Vyriausybė, bet ideologinės nuostatos tokios tolimos, kad ji iš esmės tik tuo stabilumu ir tegali pasigirti ir iš esmės yra neveikli“, – kalbėjo prezidentas.
„Gali būti veikli Vyriausybė, tačiau tiek veikli, kad kažkuriame etape, ir ne už ilgo, galėtų pradėti buksuoti ir visiškai užklimptų“, – pridūrė jis.
Šalies vadovas pabrėžė, kad nors Liberalų sąjūdis teoriškai dar turi galimybių prisijungti prie valdančiosios daugumos, to daugiau nei trečdalį Seimo mandatų susišlavusiai LSDP, jo nuomone, imtis veikiausiai neprireiks.
„Aš manau, kad rinkimus laimėjusių socialdemokratų padėtis tikrai yra tokia komfortiška arba dauguma yra tokia didelė, kad jie gali sau leisti nagrinėti skirtingas alternatyvas. Kadangi jie iš pat pradžių labai aiškiai dar po pirmojo rinkimų turo išreiškė lūkestį formuoti būtent tokią koaliciją, apie kurią mes dabar kalbame, teorinė galimybė, kad jie, kažkam tai nepavykus, turės galimybę pakeisti vieną iš koalicijos partnerių Liberalų sąjūdžiu, ji yra, ta tikimybė, bet veikiausiai, kad jiem to net ir nereikės“, – sakė šalies vadovas.