Visgi, Užsienio reikalų ministerijai (URM) vadovaujančio politiko teigimu, G. Nausėda „pasakęs A, turėtų pasakyti ir B“. G. Landsbergis tvirtina – Prezidentūra galėtų parodyti pastangas, jog antisemitinės partijos neatsidurtų ne tik Ministrų kabinete, bet ir valdančiojoje daugumoje.
„Šiuo metu turėdami šviežiausius sociologinius tyrimus, matome, kad yra pavojus dar didesniam Žemaitaičio politinės jėgos iškilimui, todėl sutinkame su požiūriu, kad socialdemokratams reikalinga papildoma pagalba. Todėl suprantame ir prezidento žingsnius ta linkme bei sveikiname jo pasakymą, kad Žemaitaičiui ne vieta Vyriausybėje“, – Eltai teigė G. Landsbergis.
„Tačiau pasakius A, reikia pasakyti ir B, taip pat kaip Vokietijoje ir Prancūzijoje, taip ir Lietuvoje – antisemitinėms partijoms neturi būti vietos ne tik Vyriausybėje, bet ir valdančiojoje daugumoje, nes priešingu atveju kokia bebūtų Vyriausybė, ji taptų antisemitinės partijos Seime įkaitė. TS-LKD padarys viską, kad padėti Lietuvai išvengti tokio scenarijaus. Todėl siekdami savo pergalės kartu remsime ir pastangas stiprinti kitas tradicines, klasikines politines jėgas“, – sakė politikas.
Galiausiai G. Landsbergis priminė prieš kelias savaites partiečiams išsakytus raginimus „stabdyti radikalus“.
„Matydamas kylančią antisemitizmo grėsmę Lietuvoje bei augančios Žemaitaičio antisemitinės partijos reitingus, dar prieš porą savaičių paraginau konservatorius antruose rinkimų turuose, ten kur nebūtų TS-LKD kandidato, o išeitų Žemaitaičio atstovai – tradicinėms partijoms susivienyti, nesvarbu ar jos dabar pozicijoje, ar opozicijoje kaip kad socialdemokratai“, – apibendrino konservatorių pirmininkas.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pirmadienį susitiko su šalies vadovu G. Nausėda. Po susitikimo politikė teigė, kad su prezidentu aptarė šiuo metu aktualiausias problemas. Kaip teigė V. Blinkevičiūtė, prezidentas palinkėjo LSDP gauti kuo daugiau mandatų parlamente.
„Tiesiog prezidentas palinkėjo sėkmės, kad socialdemokratų būtų didelė dauguma Seime. Už tai aš esu labai dėkinga šalie vadovui“, – pridūrė ji.
Savo ruožtu prezidentas G. Nausėda pirmadienį pažymėjo nemanąs, kad po Seimo rinkimų antisemitiniais pasisakymais Seimo nario priesaiką sulaužęs „Nemuno aušros“ lyderis Remigijus Žemaitaitis galėtų tapti ministru.
„Vienas dalykas yra pati partija, kitas dalykas yra Žemaitaitis. Tai kuomet kalbame apie koalicijų formavimą, tai koalicijų formavime dalyvauja pati partija. Kuomet kalbame apie Vyriausybės formavimą po to, kai Seimo rinkimai yra įvykę, tai taip, iš tikrųjų prezidento vaidmuo čia yra labai svarbus. Po šitų nesibaigiančių pono Žemaitaičio pasisakymų ir išminties perlų, deja, dėčiau tai į kabutes, aš tikrai nematau galimybių, kad šitas žmogus galėtų dirbti ministru“, – LRT televizijai sakė šalies vadovas.
ELTA primena, kad stebint augantį buvusio parlamentaro, antisemitiniais pareiškimais Seimo nario priesaiką sulaužiusio R. Žemaitaičio vedamos „Nemuno aušros“ populiarumą, dalis politinių partijų viešai pareiškė, kad po Seimo rinkimų nematytų bendro darbo su šia partija.