„Dėl socialinių būstų jau turime gavę keturis sutikimus iš penkių (šeimų – ELTA). Žmonės, apžiūrėję tuos būstus, kuriuos turime, pareiškė, kad jie jiems yra tinkami. Tarsimės, kaip į juos persikelti. Dar viena šeima šiuo metu būstą apžiūrinėja, liko jai apsispręsti“, – ketvirtadienį Vilniaus savivaldybėje tikino miesto S. Bieliūnė.
„Kai žmonės liko be stogo čia ir dabar, jau antrą dieną Vilniaus miesto būsto darbuotojai vyko į vietą kalbėtis su kiekviena šeima. (...) Jeigu būstai, kuriuos turi savivaldybė, neatitinka žmonių poreikių, alternatyva yra– būstą galima nuomotis rinkoje ir nuomos kaina būtų kompensuojama“, – aiškino ji.
Anot sostinės vicemerės, per lėktuvo katastrofą nukentėję žmonės į socialinius būstus persikels tada, kai jausis tam pasirengę.
„Sutikus gyventi socialiniame būste, niekas nesako, kad žmonės turi nedelsiant įsikraustyti. Aplinkybės gali būti labai įvairios. Žmonės patys įsivertins, kiek reikia laiko, kad galėtų įsikelti. Paprastai, įsikėlus, butas neatlygintinai sutiekiamas trims mėnesiams“, – nurodė S. Bieliūnė.
Sutikus gyventi socialiniame būste, niekas nesako, kad žmonės turi nedelsiant įsikraustyti. Aplinkybės gali būti labai įvairios. Žmonės patys įsivertins, kiek reikia laiko, kad galėtų įsikelti. Paprastai, įsikėlus, butas neatlygintinai sutiekiamas trims mėnesiams.
„Po trijų mėnesių įsijungia socialinio būsto mechanizmas, kai apytiksliai 1 kv. metro nuomos kaina yra 1 euras. (...) Tai kaina tikrai yra socialinė, nedidelė“, – pridūrė ji.
Lėktuvo suniokoto namo likimas kol kas nežinomas
Vicemerės teigimu, šiuo metu yra vertinamas lėktuvo katastrofos metu nukentėjusio keturių butų namo avaringumas. Todėl, anot jos, kol kas sunku pasakyti, kokių darbų – tvarkymo ar griovimo – gali prireikti.
„Kol kas yra vertinamas paties namo avaringumas. Nežinome, ar namas tvarkomas, ar turėtų būti nugriautas ir perstatomas. (...) Priklausys nuo paties namo, ar jį reikės visiškai nugriauti, ar reikės perstatyti, ar užteks kažkokių atskirų statybos darbų“, – tikino S. Bieliūnė.
Kaip skelbta anksčiau, per krovininio lėktuvo katastrofą Vilniuje suniokoto namo gyventojams sostinės savivaldybė planuoja suteikti penkis socialinius būstus.
Iškart po nelaimės evakuotiems gyventojams buvo suteiktas laikinas apgyvendinimas viešbutyje. Apgyvendinta 13 asmenų, iš jų – du vaikai. Taip pat jiems suteikta reikiama pagalba, pasirūpinta reikalingais vaistais, rūbais ir kitais būtiniausiais daiktais, jie konsultuojami dėl galimybių gauti finansinę paramą.
Preliminariai skaičiuojama, kad bus reikalingos 7 tikslinės pašalpos, kurių dydis priklausys nuo šeimų gaunamų pajamų. Gali būti skirta 7260 eurų pašalpa, jei asmuo gyvena vienas ir jo pajamos per mėnesį neviršija 880 eurų arba, jei kreipiasi šeima, kurios vienam nariui tenkančios pajamos per mėnesį sudaro iki 792 eurų, arba 1100 eurų pašalpa, jei pajamos viršija minėtus dydžius.
Taip pat pagal individualias situacijas gali būti skirta iki 1375 eurų finansinė parama dėl sveikatai padarytos žalos dėl įvykusios nelaimės ir iki 825 eurų parama būtiniausiems baldams įsigyti.
ELTA primena, kad ankstų pirmadienio rytą už maždaug kilometro nuo Vilniaus oro uosto, Žirnių gatvėje, ties 5 namu, nukrito krovininis orlaivis „Boeing 737“. Jis priklausė Ispanijos oro bendrovei „Swift Air“, jį siuntų gabenimui naudojo kompanija DHL. Lėktuvas skrido iš Vokietijos miesto Leipcigo.
Avariją patyrusio lėktuvo nuolaužos užkabino dviejų aukštų namą, nuo nuolaužų smūgio išgriuvo dalis namo sienų. Išdegė namo vidus, sudegė ir išardyta apie 150 kvadratinių metrų stogo konstrukcijų.
Namas yra keturių butų, jame gyveno kelios šeimos. Pirminiais duomenimis, būstas nebuvo apdraustas.