Maždaug 9 iš 10 už viceprezidentę Kamalą Harris balsavusių asmenų sako, kad neabejoja rinkimų sąžiningumu. Kalbant apie Donaldo Trumpo šalininkus, panašiai galvoja tik maždaug pusė jų.
Apytikriai trys ketvirtadaliai rinkėjų mano, kad demokratijai Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) iškilo grėsmė, ir tik maždaug ketvirtadalis tvirtina, kad demokratija – saugi. Beveik 4 iš 10 sako, kad demokratijai iškilo labai rimta grėsmė.
Dauguma rinkėjų – maždaug 7 iš 10 – prisipažino nerimaujantys dėl galimų smurto protrūkių paaiškėjus rezultatams.
Didžioji dalis balsavusiųjų pareiškė, kad buvo iš anksto apsisprendę, už kurį kandidatą balsuoti. 8 iš 10 žinojo, ką rems per rinkimus, dar prieš rugsėjo mėnesį. Mažiau nei 1 iš 10 apsisprendė praėjusią savaitę, maždaug viena aštuntoji apklaustųjų dalis – rugsėjį arba spalį.
Maždaug 80 proc. tiek už K. Harris, tiek už D. Trumpą balsavusių žmonių nurodė apsisprendę dar prieš rugsėjį.
Apytikriai 46 proc. rinkėjų yra teigiamos nuomonės apie viceprezidentę K. Harris, bet ne apie buvusį prezidentą D. Trumpą, tuo tarpu šiek tiek mažesnė rinkėjų dalis (maždaug 42 proc.) teigiamai atsiliepia apie D. Trumpą, bet ne apie K. Harris.
Apie 8 proc. visų rinkėjų nepatinka abu kandidatai. Šis skaičius yra šiek tiek didesnis nei 2020 m., bet kur kas mažesnis negu 18 proc. 2016-aisiais.
Beveik pusė balsavusiųjų sako, kad D. Trumpas, bet ne K. Harris, yra pernelyg radikalus; apie 36 proc. – kad tik K. Harris yra pernelyg radikali; 8 proc. mano, jog abu kandidatai yra pernelyg radikalūs; 5 proc. – kad nė vienas iš jų nėra pernelyg radikalių pažiūrų.
Maždaug pusė rinkėjų nurodė, kad džiaugtųsi arba optimistiškai reaguotų į K. Harris pergalę, likusieji išsigąstų arba būtų sunerimę. Panašus žmonių skaičius taip pat reaguotų ir į D. Trumpo pergalę. Vis dėlto daugiau nei trečdalis balsavusiųjų sakė, kad juos išgąsdintų būtent D. Trumpo triumfas rinkimuose. K. Harris pergalė tokią reakciją sukeltų tik mažiau nei 3 iš 10 asmenų.
Išsamesnė informacija apie CNN rinkėjų apklausas
Rengdami apklausas, CNN darbuotojai kalbina tūkstančius gyventojų – tiek balsavusių rinkimų dieną, tiek iš anksto. Toks didelis respondentų skaičius daro šias apklausas galinga priemone, padedančia suprasti rinkėjų demografinį profilį ir politines pažiūras. Rinkėjų apklausų rezultatai galiausiai bus sulyginti su rinkimų rezultatais. Visgi apklausos tėra apklausos, todėl jas reikėtų traktuoti kaip apytikrę informaciją, o ne kaip itin tikslią. Ši taisyklė ypač taikytina ankstyvosioms rinkėjų apklausoms, kai galutiniai rinkimų rezultatai dar nėra žinomi.
CNN rinkėjų apklausas sudaro interviu su rinkimų dieną balsavusiais žmonėmis bei telefoninės ir elektroninės balsavusiųjų iš anksto apklausos, kurias atliko „Edison Research“. Rinkimų dieną interviu buvo imami atsitiktine tvarka 279 balsavimo vietose. Taip pat buvo atsižvelgta į apklausas telefonu ar internetu, kuriose dalyvavo spalio 24 d.–lapkričio 2 d. iš anksto balsavę gyventojai (27 balsavimo vietos). Visa imtis (16 604 respondentai) pasižymi + / –2 procentinių punktų paklaida; pogrupių rezultatų paklaida yra didesnė.