Anot publikacijos, V. Zelenskis Baltuosiuose rūmuose susitiko su JAV prezidentu Joe Bidenu ir šalies viceprezidente Kamala Harris, kad asmeniškai paprašytų panaikinti apribojimus britų raketoms „Storm Shadow“ arba amerikiečių ATACMS.

Tačiau Ukrainos prezidentas iš Baltųjų rūmų išvyko nusivylęs, pažymi „The Times“.

Vakarų šalys yra leidusios Kyjivui šiomis raketomis atakuoti karinius Rusijos objektus, tačiau tik pasienio regionuose.

Į naują karinės pagalbos paketą, kurį J. Bidenas paskelbė rugsėjo 26 dieną, pirmą kartą buvo įtrauktos valdomos bombos „Joint Standoff Weapon“ (JSOW), skirtos naikintuvams F-16.

Šių ginklų veikimo nuotolis yra apie 112 kilometrų, todėl Ukrainai bus lengviau per atstumą atakuoti Rusijos pajėgas, rašo „The Times“.

Tačiau, leidinio teigimu, nors JSOW ir sustiprins smogiamąsias Ukrainos galimybes, jos neleis naikinti toli nuo sienos esančių Rusijos karinių objektų.

„The Washington Post“ (WP) taip pat pažymi, kad nors Baltieji rūmai stengėsi pademonstruoti tvirtą paramą Ukrainai, jie atmetė pagrindinį Ukrainos prašymą – leisti smogti į Rusijos gilumą amerikiečių gamybos raketomis ATACMS.

Joe Bidenas ir Volodymyras Zelenskis susitiko Baltuosiuose rūmuose

WP taip pat pastebėjo, kad skubus V. Zelenskio prašymas dėl tolimojo nuotolio ginklų sustiprino Jungtinėse Valstijose „nesutarimus dėl Rusijos ir Ukrainos karo“, kai iki JAV prezidento rinkimų yra likusios kelios savaitės.

„Su V. Zelenskio vizitu susijęs politinis furoras atspindi sudėtingą „šokį“, kuriame sukasi trys dalyviai: demokratai, norintys padėti Ukrainai pasiekti karinės pažangos dar iki galimos D. Trumpo pergalės; respublikonai, kurie yra susiskaldę dėl paramos Ukrainai ir vis labiau jai priešinasi; ir V. Zelenskis, kuris leido aiškiai suprasti, jog baiminasi, kad laikas jo šalies karinėms galimybėms vis labiau senka“, – reziumavo WP.

JAV prezidentas Joe Bidenas, ketvirtadienį Baltuosiuose rūmuose priėmęs Ukrainos prezidentą deryboms dėl Kyjivo „pergalės plano“ prieš Maskvą, pasakė V. Zelenskiui, kad „Rusija nenugalės“.

„Rusija nenugalės. Ukraina nugalės, ir mes toliau palaikysime jus kiekviename žingsnyje“, – sakė J. Bidenas, Ovaliajame kabinete priimdamas V. Zelenskį.

JAV viceprezidentė Kamala Harris ketvirtadienį negailėjo kritikos susitarimo su Rusija dėl jos invazijos į Ukrainą šalininkams ir skaudžiai įgėlė savo varžovui rinkimuose Donaldui Trumpui.

K. Harris nepaminėjo D. Trumpo pavardės, tačiau kritikavo tuos, kurie norėtų „priversti Ukrainą atsisakyti didelės dalies savo suverenios teritorijos, kurie reikalautų, kad Ukraina laikytųsi neutralumo“.

„Tai tokie pat siūlymai kaip ir (prezidento Vladimiro) Putino. Ir, sakykime tiesiai, tai nėra pasiūlymai dėl taikos. Priešingai, tai yra pasiūlymai pasiduoti“, – sakė K. Harris.

K. Harris, kuri lapkričio mėnesį prezidento rinkimuose varžysis su Donaldu Trumpu, ketvirtadienį Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui pareiškė, kad jos „parama Ukrainos žmonėms yra nepajudinama“.

„Ukrainos žmonės drąsiai gina savo namus ir tėvynę, savo laisvę ir demokratiją nuo žiauraus diktatoriaus“, – sakė K. Harris V. Zelenskiui Baltuosiuose rūmuose.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)