Tai būtų pirmas V. Putino vizitas į NATO priklausančią šalį nuo pat plataus masto karo Ukrainoje pradžios.

Žiniasklaida rašo, kad prieš V. Putino vizitą į Turkiją Ankara sustiprino diplomatinę veiklą, susijusią su „grūdų iniciatyvos“ atnaujinimu.

Turkija rengia daugiašales derybas su suinteresuotomis šalimis, koordinuodama su Užsienio reikalų ministerija, Gynybos ministerija bei Prekybos ir pramonės ministerija.

Anksčiau Turkijos žiniasklaida rašė, kad V. Putino vizitas į Turkiją gali įvykti rugpjūčio pabaigoje.

Vizito metu, tikėtina, būtų aptariamas grūdų susitarimo atnaujinimas.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas praėjusią savaitę pareiškė, kad grūdų susitarimo su Ukraina atgaivinimas priklauso nuo Vakarų.

Susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto atnaujinimas „priklauso nuo Vakarų šalių, kurios turi laikytis savo pažadų“, – sakė R. T. Erdoganas antradienį Ankaroje. Jis kaltino Vakarus nesiėmus priemonių, „kurios būtų leidusios Juodosios jūros iniciatyvos sukurtą teigiamą atmosferą paversti paliaubomis ir tada nuolatine taika“.

Turkijos pozicija yra „aiški“, kalbėjo R. T. Erdoganas ambasadorių konferencijoje Turkijos sostinėje. Jei karas išplistų į Juodąją jūrą, tai būtų „katastrofa mūsų regionui“. Tačiau sprendimą galima rasti, pridūrė jis, turėdamas omenyje neseniai vykusį pokalbį telefonu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu. Per šį pokalbį Ankara esą „suprato Rusijos reikalavimus“, teigė R. T. Erdoganas, tačiau detalių neįvardijo.

Rusijai ypač reikalauja atšaukti su Vakarų sankcijomis susijusią jos žemės ūkio produkcijos ir trąšų eksporto blokadą. Praėjusį mėnesį Rusija pasitraukė iš vadinamojo grūdų susitarimo, kuris buvo pasiektas tarpininkaujant JT ir Turkijai. Šis susitarimas leido Ukrainai, nepaisant karo, gabenti grūdus Juodąja jūra.

Nuo susitarimo įsigaliojimo prieš metus iš Ukrainos uostų taip buvo išplukdyta beveik 33 mln. tonų grūdų. Iš susitarimo pasitraukusi Rusija ėmė intensyviau atakuotu Ukrainos uostus, taip pat esančius palei Dunojų Ukrainoje.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (9)