Visus metus Rusija derėjosi su Egiptu, Pakistanu, Baltarusija ir Brazilija, siekdama atpirkti sraigtasparnių variklius. Gruodį iš Egipto gali grįžti apie 150 variklių sraigtasparniams Mi-8 ir Mi-17.

Rusija pareiškė, kad mainais panaikins Egipto įsiskolinimus už anksčiau pristatytus sraigtasparnius, naikintuvus ir oro gynybos sistemas bei toliau teiks pagalbą kviečiais.

Rusija paprašė Pakistano grąžinti mažiausiai keturis sraigtasparnių Mi-35M variklius. Rusija taip pat nori atpirkti iš Brazilijos 12 sraigtasparnių Mi-35M variklių, jų pristatymas pernai buvo nutrauktas. Brazilijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas sakė, kad šalis tariamai atmetė susitarimą.

Baltarusija Maskvai pardavė šešis transporto sraigtasparnių Mi-26 variklius.

Be to, Rusija dėl karo Ukrainoje nutraukė kai kuriuos ginklų eksporto sandorius su Indija ir Armėnija. Tikėtina, kad Rusijos ginklų eksportas pernai siekė tik 8 mlrd. JAV dolerių ir buvo kone perpus mažesnis nei 2021 m., kai Rusija pardavė ginklų už 14,5 mlrd. JAV dolerių.

Nuo pat Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios sraigtasparniai buvo būtina Rusijos ginkluotųjų pajėgų dalis. Per pirmąsias karo Ukrainoje savaites Rusija prarado daugiau nei 100 sraigtasparnių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją