aA
Iš žiaurumuose Bučoje dalyvavusios 64-osios Rusijos Federacijos atskirosios motorizuotosios šaulių brigados iš Chabarovsko krašto beveik nieko nebeliko. Visgi, ją išformavusi Rusija netiesiogiai pripažintų savo atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje, savo atliktame tyrime teigia „Radio Svoboda“.
Žiniasklaida: Bučos skerdikai sunaikinti, bet tai dar ne viskas
© Soc. tinklų nuotr.

Leidinys atkreipia dėmesį, kad rugpjūčio 7 d. rusiškame socialiniame tinkle „VKontakte“ buvo paskelbta nuotrauka, kurioje – gedulingas stendas su 44-ių šios brigados karių ir karininkų nuotraukomis.

„Radio Svoboda“ pavyko patvirtinti daugumos šių karių žūtį ir netgi pasikalbėti su nuotraukos autoriumi – iš Chabarovsko krašto kilusiu karo mediku Aleksejumi Astašovu. „Stendo nuotraukose pavaizduotas dešimtadalis visų žuvusiųjų šios brigados narių (iki „specialiosios karinės operacijos“), o jos pačios praktiškai jau nebėra“, – savo įraše teigia medikas. Rugpjūčio 8 d. jo įrašas kartu su nuotrauka buvo pašalintas.

Savo susirašinėjimuose su žurnalistais A. Astašovas paaiškino, kad nuotrauka padaryta karinio dalinio Nr. 51460 klubo vestibiulyje. Dalinys įsikūręs kariniame miestelyje, esančiame Kniaz Volkonskojės kaime, už 20 km nuo Chabarovsko, kuriame ir dislokuotas 64-oji atskiroji motorizuotoji šaulių brigada. Anot A. Astašovo, į karą buvo išsiųsta apie 1 500 šios brigados narių.

Kaip teigia A. Astašovas, į stendą dedamos tik nuotraukos tų karių ir karininkų, kurie po mirties buvo apdovanoti valstybiniu Narsumo ordinu. Karo medikas skaičiuoja, kad iš viso žuvo ne mažiau kaip keli šimtai okupantų, priklaususių 64-ajai brigadai.

Karo ekspertas Michaelas Kofmanas anksčiau pažymėjo, kad kiekvienam žuvusiam Rusijos armijos kariui tenka apie 3,5 sužeistojo.

Vadinasi, remiantis tokia analogija, 64-oji brigada turėjo netekti daugiau nei 600 karių. Be to, pasak A. Astašovo, mažiausiai šimtas karių atsisakė eiti į karą ir nutraukė savo sutartis.

Sprendžiant iš 44-ių stende pavaizduotų karių mirčių datų, pusė jų žuvo vasario ir kovo mėnesiais, t.y., dar iki tol, kai Rusijos armija buvo priversta trauktis iš Bučos ir kitų Kyjivo srityje įsikūrusių miestų.

Po to šis dalinys buvo permestas į Charkivo sritį, Iziumo kryptimi, kur ir toliau patyrė nuostolių. Balandžio 25 d., remiantis stende nurodytomis mirčių datomis, žuvo iš karto septyni 64-osios brigados nariai. Būtent tą dieną, kaip teigiama Ukrainos Ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo pranešime, rusų kariai „bandė surengti puolimo operacijas“ Iziumo–Barvinkovės ir Iziumo–Slovjansko kryptimis.

„Radio Svoboda“ pavyko patvirtinti 30-ies iš 44-ių stende minimų okupantų mirtis.

Gedulingame stende nurodytų dalies okupantų žūties faktą patvirtina nuotraukos iš Chabarovsko kapinių: jose, pavyzdžiui, matyti kapralų Jevgenijaus Gordijevskio ir Eduardo Kaplunkovo kapai.

„Kai brigados nuostoliai, įskaitant žuvusiuosius, sužeistuosius ir paliktuosius, priartėja prie 1 tūkst. žmonių, vadovybė galėtų ją išformuoti. Bet to nebus su 64-ąją brigada, kuriai Vladimiras Putinas, nepaisydamas kaltinimų karo nusikaltimais, suteikė garbingą „gvardijos“ pavadinimą“, – rašoma „Radio Svoboda“ tyrime.

Kovo pabaigoje – balandžio pradžioje Ukrainos kariai išlaisvino Kyjivo regioną iš Rusijos okupacijos. Išlaisvintų miestų gatvėse, ypač Bučoje, aptikta nužudytų civilių gyventojų kūnų.

Rusijos pareigūnai ir propagandistai kadrus iš Bučos pavadino suklastotais. Visgi kosmoso technologijų giganto „Maxar“ užfiksuotos palydovinės nuotraukos atskleidžia, kad lavonai gatvėse atsirado okupacijos metu.

Balandžio pabaigoje Ukrainos Generalinė prokuratūra įvardijo 10 Rusijos karių, dalyvavusių žiaurumuose Bučoje: paskelbtos ne tik jų pavardės, bet ir nuotraukos.

Liepos 29 d. Ukrainos saugumo tarnyba nustatė dar keturis rusų karius, kurie įtariami Bučoje vykdę žiaurius nusikaltimus.

Tuo metu Karinių tyrimų institutas (ISW) skelbia, kad 64-oji Rusijos Federacijos atskirosios motorizuotosios šaulių brigada iš Chabarovsko krašto galimai buvo likviduota paties Kremliaus sprendimu.

Analitikai mano, kad Rusijos Federacijos karinei prokuratūrai pateikti ir „Bellingcat“ ir „Insider“ patikrinti skundai patvirtina atvejus, kai šauktiniai prievarta ar apgaule buvo verčiami užimti karines pozicijas.

Rusijos karių šeimos neturi galimybės gauti visą reikiamą informaciją, kariai negauna pilnavertiško maitinimo ir sveikatos priežiūros. Kai kuriose ataskaitose nurodoma, kad Rusijos karo vadai kariams davė nurodymų šturmuoti be amunicijos ir nepranešė artimiesiems apie jų žūtį.

Taip pat yra ir okupuotų Luhansko ir Donecko sričių gyventojų skundų, jie kaltina rusus grobstymu, įsibrovimu ir karinės technikos naudojimu civilinei infrastruktūrai naikinti.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(313 žmonių įvertino)
4.7125

Top naujienos

Vladimiras Laučius

Leonas Aronas: nepamirškime apie Putino tikėjimą, kad pralaimėjęs visada privalai keršyti Rusijai teliko 6-8 mėnesiai

Nesėkmės fronte ir Vakarų daromas ekonominis spaudimas palieka Kremliui ne daugiau kaip 6 ar 8...

Investuotojų susidomėjimas Lietuva mažėja: konkurencinėje kovoje koją kiša elektros kainos (2)

Užsienio kapitalo investicijoms Lietuvoje įtakos turės pasaulinės ekonomikos tendencijos bei šiuo...

Karas Ukrainoje. Ukraina patvirtino apie dar vieną skaudų smūgį Rusijos pajėgoms

Ukrainos generalinis štabas pirmadienį vakare paskelbtame pranešime netiesiogiai patvirtino...

Valerijus Morozovas, šeimos gydytojas

Gydytojas Morozovas – apie magnetines audras: kaip jos veikia kūną ir ar reikia saugotis?

Gyventojai raginami be reikalo neišeiti iš namų ir neužsiimti aktyvia veikla lauke – laukiama...

Dalia Daškevičiūtė

Lietuvoje šią bakteriją turi apie 70 proc. žmonių, tačiau nedaugelis tai žino: negydant gali sukelti rimtų sveikatos problemų (1)

Manoma, kad Lietuvoje šia infekcija gali sirgti apie 70 proc. žmonių, tačiau tik nedidelė dalis...

Pribloškiantis įvykis kosmose: į potencialiai pavojingą asteroidą praėjusią naktį rėžėsi NASA erdvėlaivis – smūgis pakeis skriejimo trajektoriją tokio reginio žmonija dar nebuvo mačiusi (1)

Naktį iš pirmadienio į antradienį (Lietuvos laiku 02 val. 16 min.) į asteroidą Dimorphos ,...

Verslas PliusSharon Cho, Yongchang Chin

Analitikai: Europos energetinė krizė tęsis ir pasibaigus žiemai

Europos energetinė krizė gali tęstis iki pat 2023 m. pabaigos, regionui grumiantis su tvirta...

Tauragiškė savo pašaukimą gyvenime rado sulaukusi 45-erių: man sako, kad darau stebuklus

Ma-uri masažo studiją Tauragėje įkūrusi Vilma Menzorienė ilgai ieškojo savo kelio gyvenime ir...

Internautus nustebino grupės „Take That“ nario išvaizdos pokyčiai: palygino su 8-ojo dešimtmečio pornografijos aktoriumi (1)

Laidos „ BBC Breakfast“ žiūrovai negalėjo atitraukti akių nuo neatpažįstamai pasikeitusio...