aA
Pirmadienį per Aliaksandro Lukašenkos susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu itin iškalbinga buvo dviejų politikų kūno kalba. Ją aptarinėja tiek žiniasklaida, tiek internautai. Rezidencijoje Sočyje A. Lukašenką priėmęs V. Putinas sėdėjo jam įprasta „vadovo“ poza – kojos plačiai išskėstos, o A. Lukašenka pasilenkė jo link tarsi maldaudamas.
Aliaksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas
Aliaksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas
© Stopkadras

V. Putinas pirmadienį žadėjo ekonominę paramą, Baltarusijos autoritariniam lyderiui savo ruožtu pažadėjus stiprinti ryšius su Maskva. Per Rusijos prezidento rezidencijoje Juodosios jūros kurorte Sočyje vykusias derybas A. Lukašenka dėkojo V. Putinui už paramą ir pažadėjo, kad laikysis arčiau savo „vyresniojo brolio“ Kremliaus.

Kaip rašo švedų leidinys „Dagens nyheter“, V. Putinas Sočyje nusileidusiam A. Lukašenkai sutikti pasiuntė gubernatorių.

Išsiųsti žemesnio rango pareigūną į susitikimą su prezidentu yra tikras pažeminimas. A. Lukašenka rafinuotumu niekada nepasižymėjo, tačiau vos tik susitikęs V. Putiną jis iškart „ėmė šliaužioti „vyresniajam broliui“ po kojom“, pažymi leidinys. V. Putinas tuo metu sėdėjo krėsle plačiai išskėstomis kojomis, atsilošęs, veidu į TV kamerą.

Tariamas Baltarusijos vadovas buvo priimtas „Bočarov ručei“ rezidencijoje. Čia V. Putinas yra priėmęs daugybės šalių lyderius, tarp jų ir Vokietijos kanclerę Angelą Merkel ir bėdų prispaustą Sirijos diktatorių Basharą al Assadą.

Kaip rašo Vokietijos „Die Welt“, kokiu pavyzdžiu paseks A. Lukašenka, buvo aišku iškart.

20 minučių trukmės vaizdo įraše, kurį paskelbė Kremlius, matyti, kaip A. Lukašenka pataikaudamas perspjauna net Sirijos diktatorių. Prieš trejus metus Rusijos naujienų agentūros TASS fotografai užfiksavo B. al Assadą, kuris šiltai apkabino V. Putiną, tačiau Kremliaus savininkas, atrodo, buvo atsargus dėl tokios meilės.

Vladimiras Putinas, Basharas al Assadas
Vladimiras Putinas, Basharas al Assadas
© AFP / Scanpix

Tačiau svečias iš Minsko pasirodė dar įsimintiniau – jis tarsi ištikimas vasalas keliaklupsčiavo prieš V. Putiną, rašo vokiečių leidinys.

Tai ypatingai gerai matėsi abiejų politikų pozose. V. Putinas sėdėjo plačiai išskėtęs kojas, tuo metu A. Lukašenka visaip stengėsi parodyti prielankumą Kremliaus vadovui – ir ne tik žodžiais. Jis suglaudė kelius, kaire ranka atsirėmė ant kėdės atlošo, kad tik būtų arčiau V. Putino ir galėtų jam žiūrėti tiesiai į akis. Pastarasis tuo metu atrodė nuobodžiaujantis.

Kol A. Lukašenka kalbėjo apie „tautų brolybę“ ir stengėsi V. Putiną įtikinti Vakarų keliamais pavojais, Rusijos vadovas žiūrėjo į savo batus, tarsi norėdamas įsitikinti, kad jie švarūs.

Kūno kalbos ekspertė Judi James „Daily Mail“ sakė, kad A. Lukašenka atrodė „emocionalus“ ir „patiriantis spaudimą“, kai prašė V. Putino išgelbėti jo režimą.

Jos teigimu, V. Putinas atrodė „susierzinęs“ ir demonstravo „nekantrumo“ ženklus, tačiau sėdėjo išsižergęs, kad parodytų „pasitikėjimą savimi ir statusą“, palyginti su sunkumų kamuojamu svečiu.


„Regis, šio susitikimo metu visi galios signalai priklausė V. Putinui, kuris sėdėjo tiesiai kaip tikras alfa patinas: rankos ir keliai išskėsti, rodantys pasitikėjimą savimi ir statusą“, – paaiškino J. James.

„Jo vaidmuo – daugiausia klausytojo, nes A. Lukašenka sakė tokį emocionalų monologą, kad jame praktiškai nebuvo pauzių. Be to, Baltarusijos prezidentas savo fotelyje sėdėjo ne tiesiai, o pasisukęs šonu į V. Putiną. Į dešinę pusę pakreiptos kojos ir ant fotelio atramos uždėtas dilbis reiškia, jog A. Lukašenka norėjo sumažinti dėl apskrito stalo atsiradusį atstumą tarp savęs ir Rusijos prezidento, – pridūrė kūno kalbos ekspertė. – A. Lukašenkos gestai rodo norą įtikinti arba įkalbėti, ypač kai atidengiami delnai. Bet kai jis suneria rankas, šis gestas yra panašus į maldavimą, o nykščio trynimas – į savęs raminimo ritualą. Baltarusijos vadovo antakiai buvo pakelti, kaip ir jo balso tonas, o jam nusišluosčius kaktą nosine, susidaro įspūdis, kad A. Lukašenka patiria spaudimą.“

Kol V. Putino svečias kalbėjo, Rusijos lyderis krapštinėjo savo fotelio atramą, barbeno į ją pirštais ir žaidė su savo kaklaraiščiu, pastebėjo J. James.

„Dėmesio atitraukimo ritualai gali reikšti keletą dalykų, įskaitant sąsajas su medžiokle gyvūnų karalystėje, bet kai kurie iš pademonstruotų susitikimo metu primena monotoniškus ritualus, leidžiančius daryti prielaidą, jog V. Putinas nekantravo pereiti prie esminių klausimų aptarimo, – tvirtino kūno kalbos ekspertė. – Neskaitant signalų, kuriuos galima interpretuoti kaip nekantrumą, V. Putinas atrodė ramus ir pasitikintis savimi.“

Apie kūno kalbą turėjo ką pasakyti ir socialinių tinklų vartotojai: į V. Putiną pasisukusio A. Lukašenkos pozą jie palaikė „vasališka“.

Šią versiją sustiprino A. Lukašenkos išreikštas dėkingumas V. Putinui ir Rusijos vadinimas „vyresniuoju broliu“.


„Siuzereno ir vasalo sėdėjimo pozos – iškalbingesnės už bet kokius žodžius“, – rašo „Twitter“ vartotojai.


Kremliaus įvykius nušviečiantys žurnalistai irgi netiesiogiai davė suprasti, kad A. Lukašenka su V. Putinu susitiko ne kaip lygus su lygiu.

Pastebima, kad A. Lukašenka užsirašinėjo kiekvieną V. Putino žodį.


„Kai žadi tėčiui, kad visada atliksi visus namų darbus, jeigu nupirks kompiuterį“, – komentavo internautai.


Kitą momentinę ekrano kopiją socialinio tinklo naudotojai palaikė dar iškalbingesne: joje A. Lukašenka išskečia rankas, o V. Putinas tarytum demonstratyviai užsidengia veidą delnu, rodydamas nusivylimą arba susierzinimą.


Internautai savo išmonę rodė ir kitaip:

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(269 žmonės įvertino)
4.4981

Top naujienos

Veryga negaili kritikos naujai gyvenimo įgūdžių programai: tam yra nepasirengta

Jau kelias savaites tęsiasi aršios diskusijos apie gyvenimo įgūdžių programą. Po advokato Igno...

Psichoterapeutė patarė, ko jokiu būdu nedaryti darbe: šia savybe iškart savo naudai pasinaudos kolegos

Pasitikėti savo jėgomis, o ypač – darbo aplinkoje, gali tapti labai dideliu iššūkiu. Visgi...

Karas Ukrainoje. Ukraina: per smūgį štabui žuvo aukšti Rusijos karinio jūrų laivyno karininkai naktį Ukrainos danguje sunaikinta 14 Rusijos paleistų dronų „Shahed“ (13)

577-oji Rusijos karo prieš Ukrainą diena. Šeštadienį Ukraina pranešė, kad per dieną anksčiau...

Kristina Pocytė-Medutė

Armonaitė aprodė savo ministeriją ir kabinetą: atrodė truputį kaip iš Černobylio filmo (8)

Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, einant Gedimino prospektu Vilniuje, nesunku pastebėti. Jos...

Parengė Laurynas Butkauskas

Oro uoste įkliuvęs „Didysis slavas“ – karo Ukrainoje sadistas, kuriuo šlykštėjosi net patys okupantai (25)

Jau du mėnesius Suomijoje, Helsinkio priemiestyje Vantoje esančiame kalėjime savo likimo laukia...

Martynas Bendikas

Garsus JAV žurnalistas išdėstė, kodėl Jasikevičius niekada netreniruos NBA klubo (4)

Lietuvos rinktinė pasibaigusiame pasaulio čempionate po 19 metų pertraukos vėl nugalėjo JAV...

Žiniasklaida: Brazdeikis arti persikėlimo į „Olympiakos“

Gali būti, kad sutartį su Kauno „Žalgiriu“ šiam sezonui turintis Ignas Brazdeikis...

Aštrių komentarų dėl išvykos su sūnumi į Italiją sulaukęs Danielius Bunkus atkirto kritikams (14)

Su sūnumi Kristupu laiką Italijoje leidžiantis Danielius Bunkus socialiniuose tinkluose...

Tėvai kraupsta išgirdę sumas, kiek turės sumokėti už vaikų mokslą: vien už pratybas – šimtai

Patirties auginant mokyklinio amžiaus vaikus jau turintys tėveliai žino, kad supirkus naujas...

Vaidas Mikaitis

Svetur atostogavęs lietuvis vietoje arogantiškų taksistų pasirinko pavežėją, o tai neapsiėjo be nuotykių: važiuojant mašiną sudrebino smūgis

Neseniai praūžęs pasaulio krepšinio čempionatas sukėlė įvairių minčių bei emocijų....