aA
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad netoli Teherano įvykusios lėktuvo katastrofos priežasčių nustatymas yra Kijevo prioritetas.
Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis
© Zuma Press / Scanpix

„Mes būtinai sužinosime tiesą. Tam bus atliktas detalus ir nepriklausomas tyrimas pagal tarptautinės teisės normas“, – sakė V. Zelenskis, kurį citavo prezidentūra.

Jis išreiškė užuojautą visų per lėktuvo katastrofą žuvusių žmonių artimiesiems. Tarp žuvusiųjų yra 11 ukrainiečių, taip pat – Irano, Kanados, Švedijos, Afganistano ir Didžiosios Britanijos piliečių.

„2020 metų sausio 8-osios rytas virto juodu puslapiu ir Ukrainos, ir viso pasaulio istorijoje“, – sakė V. Zelenskis.

Pasak jo, lėktuvo katastrofos tyrimą vykdys Irano Islamo Respublikos civilinės aviacijos organizacijos sudaryta komisija, prie jos prisidės 45 ukrainiečių specialistai, taip pat ir iš Valstybinės aviacijos tarnybos, Nacionalinio aviacijos įvykių ir incidentų tyrimo biuro, Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU), kurioms priklausė netrukus po pakilimo Teherane sudužęs lėktuvas.

Be to, esant būtinybei, į komisiją gali būti pakviesta Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos, Ukrainos saugumo tarnybos, Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos, Gynybos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir kitų valstybinių įstaigų atstovų, kurie taip pat atvyko į Teheraną.

„Tai geriausi mūsų šalies specialistai, turintys didelę ekspertizių patirtį. Jie vykdys žuvusių ukrainiečių identifikaciją ir [palaikų] sugrąžinimą. Tikimės, kad visi jie bus įtraukti į komisijos darbus, taip pat ir „juodųjų dėžių“ įrašų iššifravimą“, – sakė V. Zelenskis.

Jis taip pat pranešė, kad ketvirtadienį ketina telefonu pasikalbėti su Irano prezidentu, kad būtų labiau bendradarbiaujama su ukrainiečiais „tiesai nustatyti“. V. Zelenskis taip pat paragino tarptautinę bendriją, įskaitant Kanadą, ištirti MAU „Boeing 737“ katastrofos aplinkybes.

Ukrainos valstybės vadovas pareiškė, kad Ukrainoje bus atlikti neeiliniai nuodugnūs MAU ir kitų ukrainiečių oro bendrovių skrydžių saugumo patikrinimai. Kol bus išaiškintos visos katastrofos priežastys, ukrainiečių oro bendrovėms draudžiama skristi Irano ir Irako oro erdve, o Ukrainos piliečiams rekomenduojama vengti vykti į šį regioną.

„Iki ukrainiečių lėktuvo išskridimo ir po jo Teherano tarptautiniame oro uoste tūpė ir kilo tarptautinių, įskaitant europines, oro bendrovių lėktuvai. Skrydžius nutraukė tik JAV. Jokia kita šalis neuždraudė savo oro bendrovių skrydžių virš Irano“, – sakė prezidentas.

V. Zelenskis paragino ukrainiečius susilaikyti nuo nepatikrintos informacijos ir manipuliacijų, kol bus paskelbta preliminari tyrimo ataskaita.

„Dabar mūsų informacinėje erdvėje pilna teorijų ir spėlionių dėl šios tragedijos... Tokiuose dalykuose skuba gali trukdyti tiesai. Reikia sulaukti bent jau preliminarios tyrimo komisijos... ataskaitos. Ir aš prašau visų... susilaikyti nuo manipuliacijų, spėlionių, sąmokslo teorijų, skubotų kategoriškų vertinimų ir nepatikrintų versijų. Ši tema ne triukšmui, „patiktukams“ socialiniuose tinkluose, sensacijoms ir sąmokslo teorijoms. Mums reikia kantrybės, ištvermės ir išminties“, – apibendrino prezidentas.

MAU keleivinis lėktuvas „Boeing 737-800“ sudužo trečiadienio rytą netoli Teherano tarptautinio oro uosto. Visi jame buvę žmonės –176 – žuvo.

Katastrofa įvyko tvyrant itin didelei įtampai tarp Irano ir Jungtinių Valstijų po praeitą savaitę Vašingtono organizuoto karinio smūgio Irako sostinėje, per kurį buvo nukautas įtakingas iraniečių generolas.

BNS
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Top naujienos

Tyrimų komisija imsis Pranckiečio: nuo dabar viskas bus dar įdomiau Graužinienė liudyti nesutiko  (16)

Trečiadienį parlamentinį tyrimą dėl Seimo narės Irinos Rozovos atliekantis Seimo Nacionalinio...

Galutinai naikinamos atliekų šachtos: pasipiktinę žmonės grasina šiukšles krauti laiptinėje ir išlaužti spynas (116)

Smarvė , musės, žiurkės ir šiukšlių krūvos – tokia dažno vilniečio, kurio daugiabutyje...

Nausėdos ginklas prieš Narkevičių: žymioji STT pažyma – tik vienas iš šaltinių? pateikiama STT pažymos apie giminystės ryšius schema (344)

Po prezidento Gitano Nausėdos kaltinimų susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui, įdarbinus...

Pavojingi Putino žingsniai: naujos Rusijos ambicijos – didelio konflikto pradžia (23)

Gynybos ekspertas Ianas Brzezinskis teigia skeptiškai vertinantis Rusijos galimybes prisijungti...

Ant stalo – įstatymas, pagal kurį gali netekti viso turto: prieš Nausėdos sprendimą patarėjai sulaukė kvietimo iš Seimo (204)

Prezidentui Gitanui Nausėdai sprendžiant, ar pasirašyti įstatymą dėl Civilinio turto...

Būsimo pirmoko mama papasakojo, kokių gudrybių ėmėsi, kad vaikas patektų į norimą mokyklą: kitos išeities nematau (22)

Vilnietės Ramunės (tikras vardas redakcijai žinomas) dukra už pusantrų metų mins vienos iš...

Lukašenka: Baltarusija pasiruošusi pirkti naftą ne iš Rusijos atnaujinta (43)

Baltarusija pasirengusi sudaryti sutartis dėl naftos tiekimo iš alternatyvių Rusijai šaltinių...

Lietuvoje žaibiškai sulaikyti Lenkijos piliečio pagrobėjai, reikalavę išpirkos dar papildyta; pagrobtasis su pagrobėjais turėjo verslo reikalų (70)

Lietuvos policija, gavusi informaciją iš Lenkijos policijos apie pagrobtą Lenkijos pilietį, už...

Apdovanoti konkurso „Superdarbdavys2019” nugalėtojai (12)

Per pastaruosius du mėnesius DELFI skaitytojai specialiam projektui „ Superdarbdavys2019 ”...

Solidus D-Mo žaidimas nublanko prieš įspūdingą Raduljicos pasirodymą (2)

Donatui Motiejūn ui ir Šanchajaus „Sharks“ (9/21) nepavyko iškovoti antros pergalės paeiliui:...