aA
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį pareiškė, kad netoli Teherano įvykusios lėktuvo katastrofos priežasčių nustatymas yra Kijevo prioritetas.
Volodymyras Zelenskis
Volodymyras Zelenskis
© Zuma Press / Scanpix

„Mes būtinai sužinosime tiesą. Tam bus atliktas detalus ir nepriklausomas tyrimas pagal tarptautinės teisės normas“, – sakė V. Zelenskis, kurį citavo prezidentūra.

Jis išreiškė užuojautą visų per lėktuvo katastrofą žuvusių žmonių artimiesiems. Tarp žuvusiųjų yra 11 ukrainiečių, taip pat – Irano, Kanados, Švedijos, Afganistano ir Didžiosios Britanijos piliečių.

„2020 metų sausio 8-osios rytas virto juodu puslapiu ir Ukrainos, ir viso pasaulio istorijoje“, – sakė V. Zelenskis.

Pasak jo, lėktuvo katastrofos tyrimą vykdys Irano Islamo Respublikos civilinės aviacijos organizacijos sudaryta komisija, prie jos prisidės 45 ukrainiečių specialistai, taip pat ir iš Valstybinės aviacijos tarnybos, Nacionalinio aviacijos įvykių ir incidentų tyrimo biuro, Ukrainos tarptautinių oro linijų (MAU), kurioms priklausė netrukus po pakilimo Teherane sudužęs lėktuvas.

Be to, esant būtinybei, į komisiją gali būti pakviesta Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos, Ukrainos saugumo tarnybos, Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos, Gynybos ministerijos, Užsienio reikalų ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos ir kitų valstybinių įstaigų atstovų, kurie taip pat atvyko į Teheraną.

„Tai geriausi mūsų šalies specialistai, turintys didelę ekspertizių patirtį. Jie vykdys žuvusių ukrainiečių identifikaciją ir [palaikų] sugrąžinimą. Tikimės, kad visi jie bus įtraukti į komisijos darbus, taip pat ir „juodųjų dėžių“ įrašų iššifravimą“, – sakė V. Zelenskis.

Jis taip pat pranešė, kad ketvirtadienį ketina telefonu pasikalbėti su Irano prezidentu, kad būtų labiau bendradarbiaujama su ukrainiečiais „tiesai nustatyti“. V. Zelenskis taip pat paragino tarptautinę bendriją, įskaitant Kanadą, ištirti MAU „Boeing 737“ katastrofos aplinkybes.

Ukrainos valstybės vadovas pareiškė, kad Ukrainoje bus atlikti neeiliniai nuodugnūs MAU ir kitų ukrainiečių oro bendrovių skrydžių saugumo patikrinimai. Kol bus išaiškintos visos katastrofos priežastys, ukrainiečių oro bendrovėms draudžiama skristi Irano ir Irako oro erdve, o Ukrainos piliečiams rekomenduojama vengti vykti į šį regioną.

„Iki ukrainiečių lėktuvo išskridimo ir po jo Teherano tarptautiniame oro uoste tūpė ir kilo tarptautinių, įskaitant europines, oro bendrovių lėktuvai. Skrydžius nutraukė tik JAV. Jokia kita šalis neuždraudė savo oro bendrovių skrydžių virš Irano“, – sakė prezidentas.

V. Zelenskis paragino ukrainiečius susilaikyti nuo nepatikrintos informacijos ir manipuliacijų, kol bus paskelbta preliminari tyrimo ataskaita.

„Dabar mūsų informacinėje erdvėje pilna teorijų ir spėlionių dėl šios tragedijos... Tokiuose dalykuose skuba gali trukdyti tiesai. Reikia sulaukti bent jau preliminarios tyrimo komisijos... ataskaitos. Ir aš prašau visų... susilaikyti nuo manipuliacijų, spėlionių, sąmokslo teorijų, skubotų kategoriškų vertinimų ir nepatikrintų versijų. Ši tema ne triukšmui, „patiktukams“ socialiniuose tinkluose, sensacijoms ir sąmokslo teorijoms. Mums reikia kantrybės, ištvermės ir išminties“, – apibendrino prezidentas.

MAU keleivinis lėktuvas „Boeing 737-800“ sudužo trečiadienio rytą netoli Teherano tarptautinio oro uosto. Visi jame buvę žmonės –176 – žuvo.

Katastrofa įvyko tvyrant itin didelei įtampai tarp Irano ir Jungtinių Valstijų po praeitą savaitę Vašingtono organizuoto karinio smūgio Irako sostinėje, per kurį buvo nukautas įtakingas iraniečių generolas.

BNS
|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
4.0000

Top naujienos

Nerimas dėl koronaviruso pavojaus auga: kai kuriuose skyriuose – pacientų apgultis (181)

Ar Lietuva pasiruošusi, jeigu mūsų šalyje būtų nustatytas koronavirusas ? Laidoje „ Delfi...

Po kruvino incidento – slaptas tyrimas dėl „pupytės“ vyro: aiškėja naujos aplinkybės (5)

Po kruvino incidento Alytaus pataisos namuose , kai, įtariama, buvo sužalotas bausmę dėl didelio...

Karantinui uždarytame viešbutyje Tenerifėje – trys Lietuvos piliečiai (1)

Vasario 24 dieną pietinėje Tenerifės dalyje esančiame viešbutyje „ H10 Costa Adeje Palace “...

Kaune blogai pasijutus iš Italijos grįžusiam vilkiko vairuotojui, iškviesti medikai koronavirusas įtariamas jonaviškiui (297)

Antradienio rytą į Kaune įsikūrusius muitinės sandėlius iš Šiaurės Italijos grįžęs vilkiko...

Susirūpinkite, jei po automobiliu liko bent lašas tepalų – bauda gali gerai patuštinti kišenę (11)

Akylesnis praeivis nesunkiai pastebės, kad stovėjimo aikštelėse, ant kelio, šaligatvių, kur bent...

TS-LKD paskelbė preliminarų vienmandatininkų sąrašą: jame ir Landsbergis, ir Šimonytė papildyta 18:29 val. (188)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) paskelbė preliminarų kandidatų...

Bakas: informacija, kurią aš pateikiau teisėsaugai, susijusi su teise į privataus gyvenimo neliečiamumą (4)

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ( NSGK ) pirmininkas Dainius Gaižauskas po...

Audra pajūryje pažėrė staigmeną: Kopgalyje atsivėrė betoninės statinės (1)

Kiekviena stipresnė ar ilgiau trunkanti audra pajūryje pažeria įvairiausių staigmenų....

Medicininės kaukės Lietuvoje baigiasi: likusias parduoda 10 kartų brangiau, perpardavinėtojai užrašinėja į eiles (268)

Dėl koronaviruso sukelto nerimo Lietuvos vaistinėse nebeliko medicininių kaukių, nors...

Ramūnas Bogdanas. Lietuvą gelbėja skaitymas? pamąstymas po Vilniaus knygų mugės

Vilniaus knygų mugė vyksta jau 21-erius metus, ir galo nesimato. Nuo kelių LITEXPO salių ji...

|Maža didelių žinių kaina