„Per pastarąsias 24 valandas fronte neįvyko jokių reikšmingų pokyčių“, – sakė V. Zelenskis ir pridūrė, kad „nepaprastai didvyriška Donbaso gynyba tęsiasi“. Įnirtingiausios kovos toliau vyksta aplink Sjeverodonecką, Lysyčianską ir Popasną, sakė prezidentas. „Yra jausmas, jog okupantai netikėjo, kad pasipriešinimas bus toks stiprus“, – pridūrė jis.

V. Zelenskis tvirtino, kad Rusija bando dislokuoti papildomus dalinius Donbaso regione ir pietiniame Ukrainos Chersono regione, kad užkirstų kelią Ukrainos kontratakoms. „Bet kokia to prasmė? Bet kuriuo atveju dauguma okupacinių pajėgų jau seniai suprato, kad Ukrainoje jie neturi perspektyvų“, – kalbėjo jis ir tvirtino, kad nuo invazijos pradžios Ukrainoje žuvo per 31 tūkst. Rusijos karių. „Nuo vasario 24 d. Rusija už absoliučiai beprasmį karą prieš Ukrainą kasdien sumoka daugiau nei 300 kareivių gyvybėmis. Ir išauš diena, kai aukų skaičius peržengs net Rusijai priimtinas ribas“, – sakė V. Zelenskis.

Aukų skaičiaus neįmanoma nepriklausomai patikrinti.

Rusija antradienį tvirtino „visiškai išlaisvinusi“ gyvenamuosius Sjeverodonecko kvartalus, bet Ukrainos pajėgos tebelaiko pramoninę zoną ir aplinkines gyvenvietes. Ukrainos pareigūnai vėliau paprieštaravo, kad rusai nekontroliuoja miesto. Sjeverodonecko ir Lysyčiansko miestai, kuriuos skiria upė, yra paskutinės Ukrainos tebekontroliuojamos teritorijos Luhanske, kuris kartu su Donecku sudaro Donbaso regioną. Atstumta nuo Kyjivo Rusija siekia užimti didžiulę Rytų Ukrainos dalį.

Karo poveikis toliau didėja, Pasaulio bankas sumažino savo pasaulinio augimo prognozę iki 2,9 proc. – 1,2 proc. mažiau nei prognozavo sausio mėnesį – daugiausia dėl invazijos į Ukrainą. Toksiškas silpno augimo ir kylančių kainų derinys gali sukelti didelio masto kančias dešimtyse skurdesnių šalių, kurios vis dar stengiasi atsigauti po COVID-19 pandemijos, pranešė bankas. „Stagfliacijos rizika yra didelė ir gali turėti destabilizuojančių padarinių mažas ir vidutines pajamas gaunančioms ekonomikoms“, – žurnalistams sakė Pasaulio banko prezidentas Davidas Malpassas. „Daugeliui šalių bus sunku išvengti recesijos“, – teigė D. Malpassas.

Bankas paskelbė apie papildomą 1,5 mlrd. dolerių pagalbą Ukrainai, tad bendras planuojamas paramos paketas viršija 4 milijardus dolerių.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)