„Nėra alternatyvos mūsų pergalei. Ir negali būti alternatyvos mūsų ryžtui“, – sakė jis penktadienį vaizdo ryšiu kalbėdamas Miuncheno saugumo konferencijos dalyviams.

Kartu V. Zelenskis paragino Vakarus sparčiau tiekti ginklus ir remti jo šalį. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neturi turėti jokių šansų, pabrėžė jis. V. Putinas esą dabar mėgina laimėti laiko savo agresijai. Jis dar gali sunaikinti daug gyvybių – „todėl reikalingas greitis“, – kalbėjo Ukrainos vadovas.

Delsimas remti jo šalį visada žuvo žalingas, tęsė V. Zelenskis. Ukrainos gynyba esą turi būti stiprinama, pavyzdžiui, naujais, moderniais tankais. Priešingu atveju ir Vakarai neturės ramybės. Kremlius gali sugriauti visų Miunchene susirinkusiųjų saugumą, sakė V. Zelenskis.

Kalbėdamas apie spėliones dėl galimo Baltarusijos įsitraukimo į karą, V. Zelesnkis teigė manąs, jog tai mažai tikėtina. Tai būtų „didelė istorinė klaida“. Esą yra duomenų, kad aiški Baltarusijos gyventojų dauguma nenori kovoti prieš Ukrainą.

V. Zelenskis palygino savo šalį su bibliniu Dovydu, kuriam tenka gintis nuo Rusijos Galijoto. „Galijotas jau pradėjo pralaimėti. Galijotas bet kokiu atveju šiais metais kris“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Politikų ir ekspertų iš 96 šalių susitikimas Miunchene truks iki sekmadienio. Pagrindinė konferencijos tema yra Rusijos karas prieš Ukrainą.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)