Pasirodė nesėkmingo rusų lėktuvo „Su-25“ skrydžio Charkivo srityje kadrų. Ukrainos gynėjai „minusavo“ dar vieną priešo orlaivį. Socialinio tinklo „Telegram“ kanale „Ukraina 365“ paskelbtas vaizdo įrašas. Lėktuvas buvo numuštas skrydžio metu ir misijos neįvykdė, skelbia dialog.ua.

„Yra! Pataikėme!“ – po „pokštelėjimo“ girdėti balsas už kadro.

Kaip „Telegram“ praneša Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Strateginės komunikacijos centras, vaizdo įrašas padarytas netoli Volochivo Jaro (netoliese įsikūręs Balaklijos miestas).

Ukrainos ginkluotosios pajėgos antrą dieną iš eilės numuša rusų „Su-25“.

Pasak Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio patarėjo Oleksijaus Arestovičiaus, Ukrainos kariuomenė pradėjo du kontrpuolimus prieš Rusijos pozicijas Rytų ir Pietų Ukrainoje.

O. Arestovičius nepateikė daugiau informacijos apie šių atsakomųjų puolimų vietą, tik sakė, kad tokią informaciją turi atskleisti generalinis štabas. Dvigubu atsakomuoju puolimu siekiama suvaržyti Rusijos rezervą ir neleisti Rusijos kariuomenei sustiprinti kurią nors vieną fronto dalį kitos sąskaita, sakė jis ir pridūrė, kad Ukrainos kariuomenė iš tiesų smarkiai spaudžia Rusijos pajėgas.

Nors O. Arestovičiaus komentarų kol kas neįmanoma patikrinti, Rusijos valstybinės televizijos korespondentai pranešė, kad antradienį buvo atakuojamas Balaklijos miestas Rytų Ukrainos Charkivo srityje, atgaunamos vietovės, įskaitant Verbivkos kaimą.

Nors Ukrainos kontrpuolimas Chersono regione šalies pietuose vyksta nuo praėjusios savaitės, Ukrainos kariuomenė pateikė labai mažai informacijos apie jo pažangą, tačiau JAV ir Didžiosios Britanijos žvalgybos taip pat nurodo, jog Ukrainos pajėgos šioje srityje juda į priekį.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį susitiko su savo aukščiausiais kariniais vadais aptarti padėties. Per vakarinį vaizdo kreipimąsi jis plačiau nekomentavo kontrpuolimo, bet padėkojo visiems Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyrams ir moterims už tarnybą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją