Palestiniečių prezidentas Yasseras Arafatas (Jasiras Arafatas) penktadienį pranešė, jog tarptautinių taikos tarpininkų raginimu nutarė paskirti ministrą pirmininką.
Yasser Arafat
Tačiau Y.Arafatas, kurį JAV prezidentas George'as W.Bushas (Džordžas V.Bušas) ir Izraelio ministras pirmininkas Arielis Sharonas (Arielis Šaronas) nori nušalinti, kaltindami jį smurto kurstymu ir nesugebėjimu sutramdyti palestiniečių kovotojų, neatskleidė, ką paskirs į šį postą ir kada šis asmuo bus paskirtas.

Manoma, kad realiausias kandidatas į premjero postą yra reformų šalininkas finansų ministras Salamas Fayyadas (Salamas Fajadas).

Įsteigti ministro pirmininko postą siūloma " taikos kelio žemėlapyje", parengtame vadinamojo Artimųjų Rytų diplomatinio ketverto, kurį sudaro Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinės Tautos ir Rusija.

Manoma, kad šiuo sprendimu Y.Arafatas siekia pelnyti Vašingtono palankumą, Jungtinėms Valstijoms rengiantis galimam karui su Iraku. Vis dėlto Izraelis, reaguodamas į šį Y.Arafato sprendimą, užsiminė, jog nesirengia nedelsdamas atnaujinti derybas dėl palestiniečių valstybingumo.

Izraelis ir Vašingtonas atsisako vesti derybas su Y.Arafatu ir ragina palestiniečius išsirinkti naują lyderį, teigdami, kad dabartinis Palestinos savivaldos vadovas nesiėmė būtinų priemonių sustabdyti prieš Izraelį nukreiptą ekstremistų smurtą ir pažaboti korupciją.

Tačiau Y.Arafatas nesutinka atsistatydinti, o palestiniečiai kaltina G.W.Bushą ir A.Sharoną bandymu diktuoti konflikto sureguliavimo sąlygas. Europa nenutraukė ryšių su Y.Arafatu, tačiau paragino jį dalį valdžios perduoti kitam asmeniui.

"Atsižvelgdamas į mūsų palaikomus ryšius su (taikai tarpininkaujančio) Ketverto narėmis..., aš nutariau paskirti ministrą pirmininką", - sakė Y.Arafatas žurnalistams Vakarų Kranto Ramalos miestelyje esančioje savo būstinėje.

Vienas Izraelio vyriausybės atstovas šį Y.Arafato pareiškimąkomentavo taip: "Laikas parodys, ar tai nėra dar vienas tuščias pažadas".

Y.Arafatas sakė, jog sušauks palestiniečių parlamentą ir centrinę tarybą, "kad gautų jų pritarimą ir galėtų imtis būtinų žingsnių" ministrui pirmininkui paskirti. Y.Arafatas nesakė, kada įvyks šių dviejų palestiniečių valdžios institucijų posėdžiai.

Be to, kol kas neaišku, ar Y.Arafatas norės perduoti ministrui pirmininkui didelę valdžios dalį, leisdamas jam tvarkyti kasdienius Palestinos savivaldos reikalus. Šiuo metu Palestinos savivalda yra nusilpusi, nes Izraelis, reaguodamas į savižudžių sprogdintojų išpuolius, nuo praėjusio birželio pakartotinai okupavo nemenką palestiniečių teritorijų dalį.

"Kitas žingsnis turi būti paskirti, o (centrinei) tarybai patvirtinti žmogų, turintį tiek plačius įgaliojimus, tiek Izraelio partnerių ir tarptautinės bendrijos pasitikėjimą", - sakė JT taikos pasiuntinys Terje Roedas Larsenas (Terjė Rodas Larsenas) interviu CNN.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Neringa Venckienė įkalinta neįprastame Čikagos kalėjime (332)

Garsioji Lietuvos bėglė Neringa Venckienė yra įkalinta gana neįprastai atrodančiame, bet savo...

Ar lietuviams įkandamos bilietų į kiną kainos? (30)

Bilietų į kino teatrą kainų augimą lemia tobulėjančios technologijos, kurias reikia įsigyti,...

Paskambinus į greitąją – pritrenkianti dispečerės reakcija (187)

Moteris, kuri nusprendė padėti šaltyje gulinčiam žmogui, iš greitosios medicinos pagalbos...

Duoną ūkininkui uždirba sliekai (15)

Mindaugas Kulakauskas laisvu nuo darbo metu ūkininkauja, bet jo augintinių, įkurdintų buvusioje...

Legendinis Johnny Eckas: įveikęs save, bet nenugalėjęs žmogiškojo žiaurumo (13)

„Jei užsimanysiu pamatyti išsigimėlių, pažvelgsiu pro langą“, – gyvenimo pabaigoje viešai...

Gudrybė, kuri gali padėti patirti daugiau orgazmų (10)

Pradėkime nuo klausimo: kas yra tas orgazmas? Jūs gi žinote, kad orgazmas praktiškai yra visą...

Simas Jasaitis į iškilmingą renginį atvyko vienas (31)

Penktadienio vakarą verslo, politikos, meno, sporto ir pramogų pasaulio atstovai buvo pakviesti į...

Baisias šeimos problemas tėvai slėpė po devyniais užraktais: vaiko pasakojimais netikėjo net artimieji (26)

„Nesvarbu, kokioje aplinkoje užaugote, nesvarbu, kas jūsų tėvai, – jūsų gyvenimas neprivalo...

Laimėjęs Stambule „Žalgiris“ beldžiasi į Eurolygos atkrintamųjų varžybų duris (128)

Po savaitės pertraukos Eurolygoje Kauno „Žalgiris“ sėkmingai grįžo į lenktynes dėl vietos...

Po Venckienės sulaikymo išplatintas jos sūnaus kreipimasis (1226)

Ketvirtadienį pranešus apie buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės sulaikymą JAV,...