Šio susitikimo detalėmis jis pasidalino duodamas interviu televizijos kanalui „Fox News“.
Pasak S. Witkoffo, beveik penkias valandas trukusio susitikimo metu V. Putinas aiškino, kad yra pasirengęs tartis dėl „ilgalaikės taikos“ su Ukraina.
„Putino prašymas yra toks, kad pasistengtume čia pasiekti ilgalaikę taiką. Taigi, po paliaubų turime atsakymą ir į tą klausimą“, – kalbėjo S. Witkoffas, pripažindamas, kad „mums prireikė šiek-tiek laiko, kad tai pasiektume“.
Pagrindinis viso susitarimo aspektas, anot S. Witkoffo, yra susijęs su „penkiomis teritorijomis“.
„Ši taikos sutartis yra susijusi su vadinamosiomis penkiomis teritorijomis, tačiau sąlygų yra gerokai daugiau. [...] Yra saugumo protokolas, jokio NATO, NATO 5 straipsnio. [...] Su šia sudėtinga padėtimi yra susiję daugybė detalių. Tarp šių dviejų šalių dedasi tikrai probleminiai dalykai. Bet aš manau, mums galbūt netrukus pavyks padaryti kažką labai, labai svarbaus visam pasauliui“, – kalbėjo jis, nepaaiškindamas, apie kurias teritorijas yra kalbama.
Ypatingasis D. Trumpo pasiuntinys taip pat pridūrė matąs „galimybę suformuoti naujus Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykius, pasinaudojant keletu labai įdomių komercinių galimybių“, kurios suteiktų tikro stabilumo ir visam regionui.
Trumpo pasiuntinys: Putinas pasirengęs svarstyti „ilgalaikės taikos“ susitarimą su Ukraina
Ypatingasis JAV prezidento Donaldo Trumpo pasiuntinys pirmadienį pasakė, kad praėjus deryboms, kurių metu buvo siekiama užbaigti daugiau nei trejus metus besitęsiantį karą, Rusijos lyderis Vladimiras Putinas yra pasirengęs svarstyti „ilgalaikės taikos“ susitarimą su Ukraina.
D. Trumpas primygtinai ragino Maskvą ir Kyjivą susitarti dėl paliaubų, tačiau, nepaisant keleto Rusijos ir JAV derybininkų susitikimų, jam taip ir nepavyko susitarti su Kremliumi, kad šis padarytų didesnių nuolaidų.
Penktadienį ypatingasis D. Trumpo pasiuntinys Steve’as Witkoffas Sankt Peterburge susitiko su V. Putinu – tai buvo trečiasis jųdviejų susitikimas po to, kai sausį Respublikonų partijai atstovaujantis prezidentas sugrįžo į Baltuosius rūmus.
Duodamas pirmadienį pasirodžiusį interviu televizijos kanalui „Fox News“, S. Witkoffas teigė matąs „susiformuojant“ taikos susitarimą, o „nepaprastai įdomiame susitikime“ dalyvavo ir du aukšto rango V. Putino patarėjai – Jurijus Ušakovas bei Kirilas Dmitrijevas.
„Putino prašymas yra toks, kad pasistengtume čia pasiekti ilgalaikę taiką. Taigi, po paliaubų turime atsakymą ir į tą klausimą“, – kalbėjo S. Witkoffas, pripažindamas, kad „mums prireikė šiek-tiek laiko, kad tai pasiektume“.
„Manau, mums galbūt netrukus pavyks padaryti kažką labai, labai svarbaus visam pasauliui.“
Jis pridūrė, kad derybų metu buvo kalbama ir apie Rusijos bei Jungtinių Valstijų verslo sandorius.
„Manau, kad egzistuoja galimybė suformuoti naujus Rusijos ir Jungtinių Valstijų santykius, pasinaudojant keletu labai įdomių komercinių galimybių – manau, tai suteiktų tikro stabilumo ir visam regionui“, – sakė jis.
Nepaisant karštligiškų diplomatinių pastangų, kokia nors reikšminga pažanga D. Trumpui siekiant susitarti dėl paliaubų Ukrainoje padaryta nebuvo.
Praėjusį mėnesį V. Putinas atmetė bendrą JAV ir Ukrainos pasiūlymą konflikte paskelbti visapusiškas ir besąlygiškas paliaubas, o paliaubas Juodojoje jūroje sudaryti sutiko tik su sąlyga, kad Vakarai atšauktų tam tikras sankcijas.
S. Witkoffas su V. Putinu Sankt Peterburge susitiko balandžio 11 d.
Tą pačią dieną S. Witkoffas susitiko ir su Rusijos tiesioginių investicijų fondo vadovu bei V. Putino atstovu derybose su Vašingtonu Kirilu Dmitrijevu.