Rusijos premjeras Vladimiras Putinas pirmadienį perspėjo nemėginti šalyje kurstyti etninės nesantaikos ir perspėjo esantis pasiruošęs uždrausti nacionalistų partijas, didėjant įtampai prieš prezidento rinkimus.
Vladimiras Putinas
© RIA/Scanpix

Tačiau plačiame straipsnyje, kuris buvo paskelbtas V.Putino rinkimų kampanijos svetainėje, premjeras taip pat nurodė planuojantis griežtinti imigracijos įstatymus, sakydamas, jog norintys dirbti Rusijoje privalo turėti esminių žinių apie šią šalį ir išlaikyti egzaminus.

"Esu giliai įsitikinęs, kad mėginimai skelbti idėjas apie Rusijos "nacionalinę", vienos tautos valstybę prieštarauja visai mūsų tūkstantmetei istorijai", - rašo V.Putinas.

Premjeras, siekiantis grįžti į Kremlių per kovo 4 dieną vyksiančius prezidento rinkimus, pastaruoju metu stengėsi įveikti didžiausią krizę dėl jo 12 metų trukusio valdymo legitimumo.

Praeitą mėnesį dešimtys tūkstančiai Rusijos gyventojų išėjo į gatves per protestų bangą, neregėtą šioje šalyje nuo praeito amžiaus 10-o dešimtmečio pradžios.

Prie šio besiformuojančio protesto judėjimo prisidėjo įvairios pakraipos nacionalistų grupuotės, o daugelis jų atvirai ragino trauktis iš neramumų krečiamo Šiaurės Kaukazo, kur Rusija per pastaruosius 20 metų dukart kariavo su čečėnų separatistais.

V.Putinas pasmerkė mėginimus kurstyti nacionalistines nuotaikas, sakydamas, jog rusų tauta šimtmečius buvo įvairias tautas ir tikėjimus apimančios Rusijos valstybės stuburas.

"Didžioji rusų misija - vienyti, susieti civilizaciją", - pabrėžiama straipsnyje, kuriame pateikiamos citatos ir XIX šimtmečio filosofo Ivano Iljino, jo amžininko istoriko Vasilijaus Kliučevskio darbų ir netgi iš senovės Rusios kronikų.

Daugelis apžvalgininkų perspėja, jog Rusiją gali apimti chaosas, jeigu į valdžią joje ateitų nacionalistinės jėgos, o kai kurie kaltina 35 metų Kremliaus tinklaraštininką ir vieną iš labiausiai charizmatiškų protestų judėjimo lyderių Aleksejų Navalną atviru flirtu su ultranacionalistais.

A.Navalnas neigia šiuos kaltinimus.

Tačiau tame pačiame straipsnyje V.Putinas nurodė, jog jo šalis toliau griežtins imigracijos įstatymus, o svetimšaliai, norintys dirbti Rusijoje, nuo ateinančių metų privalės laikyti rusų kalbos, istorijos, literatūros ir teisės principų egzaminus.

Pasak premjero, taip pat reikia daugiau dėmesio skirti žmonių judėjimui šalies viduje. V.Putinas siūlo Rusijos piliečiams, kurie pažeidžia vidaus migracijos taisykles arba per numatytą laikotarpį neužsiregistruoja atvykę į kitą regioną, nustatyti griežtas baudas ir netgi baudžiamąją atsakomybę.

Į autoritarizmą linkęs premjeras tvirtina, jog turėtų būti uždraustos nacionalistinės pakraipos partijos, veikiančiose įvairiuose etniniuose regionuose, nors pastaruoju metu buvo siekta supaprastinti partijų veiklą reglamentuojančius įstatymus.

"Be abejo, mes turime vystyti savo demokratinę daugiapartinę sistemą, - rašo V.Putinas. - Tačiau negalime leisti vieno dalyko - galimybių kurti regionines partijas, taip pat nacionalinėse respublikose."

"Tai yra tiesus kelias į separatizmą", - perspėjo jis, pridūręs, jog tok pats likimas ištiktų regionų gubernatorius, mėginančius žaisti tautiškumo korta.

Aleksandras Verchovskis, vadovaujantis nevyriausybinei organizacijai "Sova", registruojančiai rasistinio smurto atvejus, pareiškė, jog šis V.Putino straipsnis tėra populistinė retorika prieš rinkimus.

"Pagrįsti žodžiai šalia nepagrįstų priemonių", - pridūrė jis, komentuodamas pasiūlymus dėl migracijos.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (410)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (5)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

Rengia naujoves pacientams: prie pigiausių vaistų pratins prievartiniu būdu

Sveikatos apsaugos ministerija ( SAM ) imasi strategijos, kuri turėtų ilgainiui pacientus įpratinti...

Ėmėsi pilnametystės dar nesulaukusių paauglių gaujos: dviejų merginų mamos sako, kad reikia pagalbos (115)

Pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl, įtariama, paauglių merginų gaujos sumuštos...

Ispanijos žiniasklaida skelbia apie du Tenerifėje nuskendusius lietuvius papildyta 15.24 (40)

Ispanijos žiniasklaida skelbia apie Tenerifėje nuskendusius du lietuvius.

Sustabdyta populiaraus kelionių pardavėjo licencija (65)

Valstybinis turizmo departamentas laikinai sustabdė vieno iš didžiausių Lietuvoje kelionių...

Jauna mama pademonstravo geležinę valią ir 27 kilogramų atsikratė ne sporto salėje ko teko atsisakyti (23)

Jauna moteris pademonstravo geležinę valią – ji sulieknėjo 27 kg, norėdama tapti geresne,...

Kraupaus švedų žurnalistės nužudymo atomazga: byla yra labai neįprasta ir ypač bjauri (3)

Danų išradėjui Peteriui Madsenui antradienį buvo pateikti oficialūs kaltinimai dėl švedų...

Valstybės kontrolė imsis valstybinės žemės (16)

Valstybės kontrolė šiemet planuoja baigti auditus, susijusius su valstybinės žemės valdymu,...

Prašoma skelbti kredito unijos Centro taupomosios kasos bankrotą (10)

Lietuvos banko valdyba pripažino kredito uniją Centro taupomąją kasą nemokia ir visam laikui...