„Grupė yra policijos areštinėje“, – sakė policijos atstovė spaudai, paklausta apie G. Thunberg ir kitų aktyvistų sulaikymą vakariniame Liucerato kaime.

Greta Thunberg

Nufilmuotuose vaizduose buvo matyti, kaip šalmus dėvintys policijos pareigūnai sulaiko G. Thunberg ir palydi iki laukiančio autobuso.

Sulaikytieji „atitrūko nuo kitų protestuotojų“ ir nubėgo link atviros duobės krašto, teigė policija.

Dabar, pasak policijos, siekiama nustatyti sulaikytų protestuotojų tapatybę, o vėliau bus nuspręsta, kokių tolesnių veiksmų imtis.

Atstovė spaudai sakė, kad aktyvistai nebuvo oficialiai suimti.

Greta Thunberg

Kaimą ketinama paversti anglių kasyklomis

Energetikos milžinė RWE ketina buldozeriu nušluoti Liucerato kaimą ir paversti jį rusvųjų anglių (lignito) kasyklomis. Gyventojų čia jau seniai nebėra, o žemė priklauso RWE. Tačiau aktyvistai mėnesius laiko užėmę kelis pastatus ir jų skaičius pastarosiomis savaitėmis išaugo.

Pasak Vokietijos transliuotojo DW, praėjusį rudenį RWE ir Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės vyriausybė susitarė nutraukti elektros energijos gamybą iš rusvųjų anglių ne 2038 metais, kaip planuota anksčiau, o 2030-aisiais.

Aplinkosaugos organizacijos tikėjosi, kad kaimas bus išgelbėtas po to, kai kanclerio Olafo Scholzo koalicija, kuriai priklauso ir Žaliųjų partija, 2021 metų gruodį atėjo į valdžią, pažadėjusi palaipsniui atsisakyti anglies naudojimo.

Tačiau Rusijos karas Ukrainoje sukėlė energetikos krizę ir privertė Vokietijos vyriausybę vėl atidaryti uždarytas anglių elektrines, kad būtų užtikrintas šalies elektros energijos poreikis.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (17)