„Įtariamasis areštuotas“, – naujienų agentūrai AFP sakė policijos atstovė, kuri pridūrė, kad šis asmuo gydomas dėl sužeidimų.
Halės mieste per šaudymą trečiadienį žuvo mažiausiai du žmonės, o dar du buvo sužeisti. Pasak įvykio liudininkų, vietos sinagoga tapo vienu taikinių, žydams švenčiant Jom Kipurą, vieną didžiausių švenčių žydų kalendoriuje.
Užpuolikas filmavo savo ataką ir paskelbė vaizdo įrašą internete, nors prieš kelias savaites interneto platformos pranešė apie plačias priemones smurtinio turinio plitimui pažaboti.
Po šaudynių Halėje A. Merkel dalyvavo solidarumo budėjime prie sinagogos
Vokietijos kanclerė Angela Merkel vėlai trečiadienį prisidėjo prie žmonių, susirinkusių prie pagrindinės Berlyno sinagogos į tylų budėjimą po kruvinų šaudynių Halės mieste, kad pademonstruotų solidarumą aukoms ir pasakytų „Ne“ antisemitizmui.
Per smurto užtemdytą žydų Jom Kipuro šventę Naujosios sinagogos rabinei Gesai Ederberg A. Merkel pasakė: „Deja, šiandien, jūsų šventą dieną, pamatėme siaubingą dalyką. Du žmonės nužudyti, Vokietijoje surengta ataka prieš žydus.“
„Mano ir visų politikų tikslas yra padaryti viską, kad jūs galėtumėte gyventi saugiai. O ši diena parodo, kad [pastangų] nepakako, kad turime daryti daugiau“, – pridūrė kanclerė.
Anksčiau trečiadienį rytiniame Halės mieste per antisemitinį išpuolį, surengtą žydams švenčiant Jom Kipurą, vieną didžiausių švenčių žydų kalendoriuje, žuvo du ir buvo sužeisti dar du žmonės.
Užpuolikas filmavo savo ataką ir paskelbė vaizdo įrašą internete, nors prieš kelias savaites interneto platformos pranešė apie plačias priemones smurtinio turinio plitimui pažaboti.
Rabinė G. Ederberg sakė gavusi daug žinučių iš žmonių, kurie sakė bijantys.
„Daug žmonių pasakė man, kad neateis, nes bijo. Tai turi pasikeisti“, – sakė ji ir griežtai kritikavo „antisemitizmo atsigavimą Vokietijoje“.
Rabinė ragino pilietinę visuomenę nepritarti visiems, kas žodį „žydas“ vartoja kaip įžeidimą, ir kovoti su „visomis rudosiomis (fašistinėmis) jėgomis“.
Top naujienos
Karo ekspertai: rusai atkeršijo taip, kaip moka
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N’ Loaded“ ekspertų teigimu, Ukrainos...
Pajūryje laisvų vietų beveik neliko: kambarių kaina gali atimti žadą
Geriems orams viliojant į pajūrį poilsiautojus, rasti laisvą kambarį beveik neįmanoma, savo...
Generalinis štabas: apie 13 tūkst. baltarusių sutiko dalyvauti kare prieš Ukrainą (1)
Apie 13 tūkst. dabar tarnaujančių ir buvusių Baltarusijos kariškių sutiko dalyvauti Rusijos...
Vilniečiai susirūpino, ką reiškia ant stulpų atsiradusios mėlynos rodyklės: ar tikrai jas reikia ignoruoti?
Kintantys kelio ženklai vairuotojų jau nestebina, tačiau nedidelėse švieslentėse atsiradusios...
Karas Ukrainoje. Analitikai: Rusijos kariai jau žino, kas nutiko Krymo bazėje, Maskva – sutrikusi (2)
Amerikos Karinių tyrimų instituto (ISW) apžvalgoje šį kartą didžiausias dėmesys skiriamas...
Vilnietė per porą valandų susigadino visas likusias atostogas: medikė – apie saulės vonias ir kefyro purslus po jų
Vasarai besiritant link pabaigos, mėginame susirinkti visus paskutinius spindulėlius ir kas nespėjo...
Tomas Janonis. Lozungų ministerija ir popierinių prioritetų ministras (7)
Tuo metu, kai Aplinkos ministerija viešai ir garsiai deklaruoja uoliai beigi įnirtingai sauganti...
Gintaro rinkimas gali baigtis ligoninėje: žmonės neretai jį supainioja su ypač pavojinga medžiaga
Vaikštant pajūriu viena iš didesnių pramogų – gintaro rinkimas. Deja, ji gali baigtis ir...
„Wizz Air“ dukterinė oro linijų bendrovė atnaujina skrydžius į Rusiją
Artėjant šeštam invazijos į Ukrainą mėnesiui, Rusija toliau lieka izoliuota nuo...