aA
Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen sekmadienį gynė savo gyvenimo aprašyme pateiktą teiginį, kad ji dirbo Stanfordo universitete, kai žiniasklaida paskelbė, jog tai prestižinei JAV aukštojo mokslo institucijai kilo abejonių dėl šio pareiškimo.
Ursula von der Leyen
© Reuters/Scanpix

U.von der Leyen, patekusi į keblia padėtį, kai buvo apkaltinta nuplagijavusi dalį savo daktarės disertacijos, paskelbė pranešimą po to, kai sekmadieninis laikraštis „Welt am Sonntag“ pacitavo vieną Stanfordo universiteto atstovę, kuri išreiškė mintį, kad ministrė galėjo netinkamai pasinaudoti šios mokyklos vardu.

Gynybos ministrė internete paskelbtame savo gyvenimo aprašyme nurodo, kad ji buvo „kviestinė auditorė Stanfordo universiteto verslo mokykloje“ 1993 metais.

U.von der Leyen gyvenimo aprašyme taip pat nurodyta, kad 1995 metais ji dirbo Stanfordo sveikatos apsaugos ligoninės administracijoje.

Tačiau laikraštis, cituodamas universiteto atstovę, tikina, kad U.von der Leyen niekada nebuvo oficialiai užsiregistravusi jokioje to universiteto programoje ir neturi jokių tai patvirtinančių sertifikatų.

„Tie, kas įtraukia universitetą į savo gyvenimo aprašymą, neturėdami tokių sertifikatų, netinkamai naudotųsi Stanfordo vardu“, – pabrėžė atstovė.

Tačiau Stanfordo atstovė, su kuria susisiekė naujienų agentūra AFP, sakė, kad „ankstesnė informacija galėjo būti išpūsta“.

Ji pridūrė, kad universiteto buvo paprašyta „patvirtinti informaciją dėl ryšių su Stanfordu, apie kuriuos nėra prieinamų duomenų universiteto dokumentuose“.

„Jokių kitų komentarų neturime“, – pažymėjo atstovė.

Tuo tarpu U.von der Leyen atmetė „Welt am Sonntag“ pranešimą, sakydama, kad „informacija mano oficialiame gyvenimo aprašyme yra teisinga“.

Kaip įrodymą, kad ji dirbo Stanfordo sveikatos apsaugos ligoninės administracijoje, ministrė pateikė laišką, pasirašytą tos ligoninės direktoriaus pavaduotojo. Kalbėdama apie kitą teiginį ji tvirtino, kad jos darbas atitiko viešinčios auditorės statusą „kaip tai apibrėžia Wikipedia.de“.

Tuo tarpu Hanoverio medicinos mokykla, kurioje U.von der Leyen įgijo daktarės laipsnį 1991 metais, nagrinėja įtarimus dėl plagijavimo, apie kuriuos rugsėjo pabaigoje paskelbė savaitraštis „Der Spiegel“.

Tas leidinys tvirtina, kad daugiau negu 40 proc. disertacijos esama nuplagijuotų tekstų, nors ministrė tai griežtai neigia.

Vokietijoje, kur akademiniams titulams skiriama daug dėmesio, nuo 2011 metų atsistatydino jau trys aukšto rango politikai, kilus skandalams dėl plagijavimo.

Švietimo ministrė Annette Schavan pasitraukė iš pareigų 2013 metais, kad atremtų savo buvusio universiteto kaltinimus, esą ji nuplagijavo savo disertaciją prieš daugiau negu tris dešimtmečius.

2011 metais tuometis gynybos ministras ir kylanti politikos žvaigždė Karlas-Theodoras zu Guttenbergas atsistatydino, kai buvo aptikta nuplagijuotų tekstų jo disertacijoje. Per tą skandalą politikas aristokratas buvo pramintas „Baronu Iškirpk ir Įklijuok“.

Vėliau tais pačiai metais vokietė europarlamentarė Silvana Koch-Mehrin neteko daktarės titulo, kai tyrimas parodė, kad „reikšminga dalis“ jos 2000 metais apgintos disertacijos buvo nukopijuota nuo kitų šaltinių.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Naujo verslo centro statybų užkulisiai primena mafijos klestėjimo laikus (10)

Naujo verslo centro Žvėryne statybose dirbę verslininkai jo rangovą „ Nobus LT “ kaltina...

Ką pasitraukęs iš Seimo veikė Mindaugas Bastys: ryšiai veda į dabar jau svetimos partijos viršūnę (27)

Zanavykų apygardoje renkant naują Seimo narį, Lietuvos socialdemokratų partijoje ( LSDP )...

Propagandos mašina atvyko į Daniją: platinami mitai apie gyvūnų viešnamius (13)

Danija – Hanso Christiano Anderseno pasakų šalis. Klestinti ir pažangi socialinės gerovės...

Druskos sunaudojate daugiau, nei manote: Unikausko patarimai, kaip kovoti su druskos pertekliumi

Kai prarandame saiką, net medžiagos, kurios būtinos mūsų organizmui, tampa jį žalojančiu...

Jakeliūno tyrimas: taikėsi į socialdemokratus, tiria konservatorius (4)

Seimo narys Stasys Jakeliūnas nusitaikė į Andriaus Kubiliaus vyriausybę – į jį patį ir...

Iš CSKA – į „Žalgirį“: Westermannas grįžta į Kauną Leo komentaras (22)

Kauno „Žalgiris“ surado ilgai ieškotą patikimą atakų organizatorių. Į Kauną po sezono...

Lietuva užsienio akimis: darbuotojai emigruoja, bet pensininkai lieka (360)

Kad nepatirtų ekonominio nuosmukio, rytinėms ES narėms teks susigrąžinti išvykusius darbuotojus...

Rusijos strateginėje zonoje atsivėrė pavojingas kelias (71)

Prieš porą savaičių, kai dangus buvo ganėtinai saulėtas, o oro sąlygos buvo santykinai...

Baigėsi popiežiaus vizitas Lietuvoje: miniai žmonių – išskirtinis gestas linkėjo tapti vilties švyturiu, atnaujinta 19.00 (1401)

Popiežius Pranciškus sako, kad skaudžią istoriją išgyvenusi Lietuva gali tapti vilties švyturiu...

Rimvydas Valatka. Išgirsti popiežių Pranciškų pavergto proto šalyje (620)

Kodėl pavergto proto? Juk popiežius Pranciškus aiškiai pasakė, kad „ši tauta iš tiesų...